Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 06. listopadu 2019 12:17

Santal Royal v ručně malovaném 1L flakónu:

(10.000 €)

(obr. Vogue.fr)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. listopadu 2019 12:20

Mon Guerlain Intense

Můžeš mě hřát a měkce objímat,

když mráz všechno svírá

a v srdci je díra …

Můžeš mi náplast na duši dát.

Mon Guerlain zde přichází s porcí lehké rafinovanosti, která pro můj nos činí verzi Intense přitažlivou. Čím déle ji zkoumám, tím více v ní nacházím zalíbení.

V úvodních tónech hraje prim levandule. Sotva odezní prvotní sprška šťavnatých citrusů, nastoupí aroma horkým sluncem odkojené levandule. Chvíli se drží a s lenivou ospalostí se převaluje v podobě hořkosladkého obláčku kolem mě. A pak se stále více ukazuje růže, která přidává na nevtíravém dojmu starosvětskosti, společně s kosatcem, jenž postupně vede celou skladbu směrem k pudrovým akordům tlumených nadýchaným kopečkem vanilkového krému.

Mám ráda původní Mon Guerlain a s jeho intenzivním mladším sourozencem tomu nebude jinak.

Offline Biely kvet
Avatar
4020 příspěvků moje polička 06. listopadu 2019 17:03

domenica Krása!

Offline Biely kvet
Avatar
4020 příspěvků moje polička 06. listopadu 2019 17:04

Dalia Krásne verše! Si talent.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. listopadu 2019 17:19

Biely kvet Děkuji

Offline Biely kvet
Avatar
4020 příspěvků moje polička 06. listopadu 2019 17:41

Dalia Ktorá je krajšia? Pôvodná alebo Intense? Sú v nich veľké rozdiely?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. listopadu 2019 18:57

Biely kvet Jsou si podobné. Pro můj nos je původní MG víc o levanduli a pačuli. Verze Intense stojí především na pudrově vyznívajícím duetu kosatce s růží a nadýchané vanilce. Levandule je tam také, především v úvodu a srdci, ale postupně se hodně utlumí. Líbí se mi obě, ale kdybych si musela vybrat jednu, vybrala bych si Intense.

Offline Biely kvet
Avatar
4020 příspěvků moje polička 06. listopadu 2019 19:16

Dalia Ďakujem, pekné porovnanie. Ja som Mon mala, ale vadilo mi v nej veľa levandule aj pačuli, podľa tvojho popisu by sa mi Intense mohla páčiť.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. listopadu 2019 19:33

Biely kvetNení zač. Chceš poslat odstřik? Našla jsem jeden zapomenutý čistý Simple flakonek. Stejně jsem Tvým dlužníkem. Ale musím ještě upozornit, že MGI je dost sladká vůně. 

Offline Biely kvet
Avatar
4020 příspěvků moje polička 06. listopadu 2019 19:36

Dalia Ďakujem, si milá, ale neposielaj nič. Šetri sa a oddychuj, mám vôní dosť, nemusím mať všetko.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 17:34

Dalia 

Jak, prosím, vnímáš jeho intenzitu a výdrž?

A píšeš, že je hodně sladký.? Na mně byl tak akorát, chci říci jen tak jakoby málo, vůně působila nasládle, jemně sladce, nepřeslazeně...

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 17:36

Nebo, kdo jste také zkoušeli Mon Guerlain Intense - jak vnímáte jeho intenzitu a výdrž.?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 18:02

Miru Výdrž se mi zdá hodně dobrá a intenzita také. Co se týče sladkosti, tak můj nos ho vnímá skutečně hodně sladce. Ale já jsem nyní hodně citlivá na sladké věci, včetně jídla. 

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 18:27

Dalia 

Děkuju!

No, je fakt, že já ho zkoušela s více vůněmi, tak třeba samotný ho budu vnímat lépe. A obvzláště v nastupujícím chladnějším počasí...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 18:52

Miru Není zač.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 11:10

Ten flakon se spirálou se mi moc líbí. Přála bych si přičichnout k vůni, kterou ukrývá.

Offline Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 11:48

Bouquet de Paris

Aksamitník mi vždy přišel svou vůní - nevůní dost zvláštní. Trochu citrusový a nahořklý, byla jsem zvědavá, jak bude zakomponovaný do parfému. A je to tak, že dodává této kompozici krapet živočišnosti. Za mě se zde aksamitník chová jako lehounká verze cibetu a vůni dodává hloubku a šmrnc. Jinak je Bouquet de Paris velkolepě nádherná kořeněná květinovka. Kytice růží a hřebíčkových karafiátků (nejsou uvedeny ve složení, ale cítím v ní karafiátky jako jednu z nejvýraznějších složek) osvěžená mandarinkou a poprášená skořicí s kardamomem. A tu a tam probleskne kouřový tón černého čaje. Těmi karafiáty mi v určité fázi připomíná Karenina (Roja Parfums), je ale díky mandarince svěžejší.
Vše dohromady je to neskonale chic a jsem okouzlená.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 11:56

Martula To zní velmi lákavě! 

Offline Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 11:59

Dalia Je krásná. Má v sobě něco klasického i moderního..

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 12:20
Reakce na Martula:

Bouquet de Paris

Za mě se zde aksamitník chová jako lehounká verze cibetu a vůni dodává hloubku a šmrnc. Jinak je Bouquet de Paris velkolepě nádherná kořeněná květinovka. Kytice růží a hřebíčkových karafiátků (nejsou uvedeny ve složení, ale cítím v ní karafiátky jako jednu z nejvýraznějších složek) osvěžená mandarinkou a poprášená skořicí s kardamomem. A tu a tam probleskne kouřový tón černého čaje. Těmi karafiáty mi v určité fázi připomíná Karenina (Roja Parfums), je ale díky mandarince svěžejší.
Vše dohromady je to neskonale chic a jsem okouzlená.

​Krásná, že?

Ano, klasická i moderní.

Ano, taky mám pocit, že aksamitník svým způsobem zastupuje živočíšný cibet.

A ano, vůně drobných karafiátků je výrazná, jak jsem psala ve "fotkovém vlákně", 

"Růže s karafiátem. Ta růže není z těch velkých, dramatických. A není dominantní. Ruku v ruce si voní s květy karafiátu, drobnými, lehce olejovými... "

A navíc, karafiátová a hřebíčkový eugenol a isoeugenol jsou uvedené mezi ingrediencemi, o růži s karafiátem mluvil Thierry Wasser... Pro mě je Bouquet de Paris poctou Paříže, ale taky parfému Metallica/Metalys (Jean Paul Guerlain, 2000) a Cachet Jaune (Jacques Guerlain, 1937).