Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline Korsičanka
Avatar
12833 příspěvků moje polička 21. července 2019 15:28

domenica Díky! Rezervuj mi prosím alespoň 10 ml:)

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 21. července 2019 21:10

domenica 

Díky moc a už se těším na recenzi.

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 23. července 2019 01:04

Jicky slaví 130. narozeniny

limitovaná edice - 1 l extrait - 16 kusů

Online Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 23. července 2019 04:59

luciole Ten je krásny!

Cervanek
Avatar
23. července 2019 06:41
Reakce na luciole:

Jicky slaví 130. narozeniny

limitovaná edice - 1 l extrait - 16 kusů

​také se mi moc libí Jicky v tomto originálním flakónu ( i Jicky samotná) Raději se ale neptám na cenu

Cervanek
Avatar
23. července 2019 06:48

Cervanek
Avatar
23. července 2019 06:53

Četla jsem, že od roku 2020 má být většina vůní z exkluzivní řady nabízena ve flakónu výše. Jak to bylo myšleno, nebylo upřesněno - zda “normální” exkluzivní řada, či ta ve výročních flakónech.

V každém případě je na tento lékárenský flakón hezký pohled 

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 23. července 2019 13:08

Cervanek 

Jicky mám taky moc ráda, hlavně v létě.

Tak jsem našla i cenu... 7500 euro...

Cervanek
Avatar
23. července 2019 13:46

luciole díky, je to krása, bohužel nad mé síly

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 25. července 2019 13:40

Kdyby chtěl někdo vyzoušet Embruns d'Ylang v Institutu Guerlain v Dlouhé ul., tak tam mají akorát úplně prázdný tester, nový prý bude za 2-3 týdny...

Offline Korsičanka
Avatar
12833 příspěvků moje polička 25. července 2019 21:26

luciole Dík za zprávu, ale že nejsme překvapeny jejich službami, je nasnadě...Na druhou stranu je neuvěřitelné, kolik stojí novinka od Forda v Douglasu

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. srpna 2019 13:06
Reakce na blackviolet:

Embruns d'Ylang 

Hustý tropický krémový ylang ylang. Jako by ve vůni měla být zachycena atmosféra některého z ostrovů v Indickém oceánu, i to zlaté hřející slunce.

Zpočátku je ylang ylang bergamotový a se zelenými lístky, vzápětí se ukáže jeho sladká krémovost současně s krystaly mořské soli. Ten kontrast sladkého a slaného vůni hodně ozvláštňuje a v této květinově opulentní fázi se ukáže i tuberóza s jasmínem okořeněná hřebíčkem. Vůně se stává postupně pudrovou a ylang ylang nakonec s pudrem a vanilkou s nádechem dřeva krásně splyne.

Jde krásně do prostoru a výdrž má mnohahodinovou, i když se v posledních hodinách drží spíš u těla. Vidím ji jako vůni na letní večer nebo na babí léto a slunečný podzim.

​Tak po důkladném prozkoušení můžu říct, že v dojmech se opět shodneme. Je to skutečně óda na máslový ylang ylang. Zpočátku je bergamotově svěží a kardamonově nazelenalý a v společně s palčivě dřevitým hřebíčkem a tmavě sladkým lékořicovým akordem evokuje spíše pocit teplého podzimního dne, avšak už po rozvonění vynikne jeho ovocná stránka s vůní zralých banánů, která jej v kombinaci s mořskou solí a hřejivým mléčně kořenitým santalem a špetkou vanilky posune tropickým směrem. Ovocná tuberóza se zde oproti takové Mayotte drží v pozadí, což oceňuji a společně se snítkou jasmínu pro změnu navozují atmosféru babího léta přesně, jak píšeš.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 03. srpna 2019 16:34

wendulka všechno to zní úžasně, až na ten zralý banán jsem napnutá jak kšandy

Offline Korsičanka
Avatar
12833 příspěvků moje polička 03. srpna 2019 16:36

viktorka_od splavu Ano, je moc pěkná, snad něco prodám, abych mohla vzít víc než 10 ml

Offline blackviolet
Avatar
3318 příspěvků moje polička 03. srpna 2019 16:36

wendulka Tuberóza v pozadí , takže by neměla nikomu vadit.

Na toto babí léto už jsem zásobená, ale ten flakon je výhledově v plánu.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. srpna 2019 16:44

viktorka_od splavu No mně ylang voní po banánech. To mi nevadí a líbí se mi, obzvlášť je-li v kombinaci s hřebíčkem. Mně by se mohla stát problémem ta tuberóza s delším odstupem času. Ale jak píšu, oceňuju, že tady je jak oproti Mahoře a Mayotte značně upozaděná.

blackviolet No neměla...jak píšu viktorce, momentálně mě neruší, ale...

Každopádně po Neroli Outrenoir a Joyeuse Tubereuse ji určitě vnímám jako celkově zase další malinký krůček vpřed.

Offline blackviolet
Avatar
3318 příspěvků moje polička 03. srpna 2019 16:49

wendulka To rozhodně. Byla by to po dlouhém čase zase vůně, kterou bych pořídila. V posledních letech doplňuju u G. hlavně zásobu starších vůní.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 03. srpna 2019 17:12

wendulka mně vadí takový ty dusivý přezrálý banány, ty hnědý - nemám ráda ani k jídlu ani jejich vůni:-) banán jako takový je fajn

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. srpna 2019 17:15

viktorka_od splavu Aha, tak to v tom případě máme stejný. No a stejně to mám i s tím ylangem. Tam, kde cítím vůni normálního zralého banánu, tj. v Embruns d´Ylang, je to O.K., ale jak už je to přezrálý a zahnívá, tak taky nee

Offline Korsičanka
Avatar
12833 příspěvků moje polička 03. srpna 2019 17:17

viktorka_od splavu A tuberózu můžem, ne?