Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Online domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 22:05

Cuir Intense by se měla objevit už velmi brzy, tak jsem zvědavá, jestli rozšíří mou spíše miniaturní skupinku oblíbených vůní (k nošení) s dominantní kůží ve složení. 

Online domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 22:33

Tři nové Allegorie pohromadě. 

(obr.: Anna Chernin Reyderman)

Ginger Piccante by mohla být zajímavá, první ohlasy tomu nasvědčují, tak uvidíme. U Flory Cherrysia budu zvědavá, jak moc se bude lišit od všech předešlých třešňových edic (AA, Asie, Les Parisiennes), ale vlastně... nikdy jsem z ní nebyla unešená. No a Coconut Fizz může jedině příjemně překvapit. 

Online domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 22:42

Krehutka Korsičanka viktorka_od splavu holka hnědooká Sweet Potato Biely kvet prďola 

podíly poznamenány a přesouvám je do příslušného vlákna.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 10:14

 Mon Guerlain Bloom of Rose

Jaká asi bude tato novinka? 

Top notes: Carla lavender, citruses

Heart notes: Sambac jasmine, Bulgarian rose, neroli
Base notes: Tahitian vanilla, sandalwood

(www. fragrantica.com)

Online domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 10:23

Mám ji doma, stejně jako novou LPRN velours, s fialkou... večer se snad konečně dostanu ke zkoušení.

Nečekám žádné velké zvraty v dosavadní koncepci obou vůní... každopádně budu zvědavá, na ty nuance. :-)

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 10:31

domenica Díky za zprávu! Doufám, že moje oblíbená růže tam bude aspoň trochu znát 

Jsem zvědavá na tvoje hodnocení

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 12:37
Reakce na Korsičanka:

 Mon Guerlain Bloom of Rose

Jaká asi bude tato novinka? 

Top notes: Carla lavender, citruses

Heart notes: Sambac jasmine, Bulgarian rose, neroli
Base notes: Tahitian vanilla, sandalwood

(www. fragrantica.com)

​Zas ďalšie pokušenie...

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 12:45

Biely kvet Těch se tady nezbavíš...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. ledna 2019 12:38
Reakce na Biely kvet:

​Zas ďalšie pokušenie...

​A zase další odnož.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 24. ledna 2019 12:49

Dalia Asi je jednodušší přimíchat nějaké složky do stávající vůně, než stvořit něco úplně nového.

Ale právě u Guerlainů by se mohli vracet k těm osvědčeným. I když chápu, že boj s protivníky zakazujícími údajně alergizující složky, je otravný, ne-li nemožný

Online domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 26. ledna 2019 23:42

Dokud se vůně z hlavního proudu dobře prodává, jedou se varianty, tak to prostě u velkých značek je. Vedle toho se uvádějí nové vůně (jsem napjatá, něco je ve vzduchu :-D)... a ani o návraty není nouze - byť jsou to často parfémy s omezenou distribucí předtím a o to víc teď - Iris Ganache, Quand vient la pluie, Oriental Brulant, Bois d´Arménie atd...

A letos má krásné výročí Mitsouko... 

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 13:03

Mademoiselle Guerlain mě na první pohled moc nezaujala. Neokázalý začátek, vůně nesladká a semišově zastřená. Dokonce mi připadala neženská, spíše do pánska. Odstřik jsem ale chtěla poctivě unosit a dobře jsem udělala - vůně mile překvapila. Krásně se měnila, chvílemi byla tlumeně sladká a chvílemi semišově zastřená jako na začátku, cítila jsem nesladké guerlainovské tóny z Myrrhe et Délires. Objevila se i zeleň podobná hyacintu, vzpomněla jsem si na Chamade a pudrovou Ombré de Hyacinth od Forda. Po úplném rozvonění je vůně ještě více elegantní, jako klasická chypré. Mademoiselle Guerlain je vlastně hodně zajímavá a výjimečná dáma.

(obrázek alexander mcqueen)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 14:35

daniela Výstižný popis Mademoiselle Guerlain, vnímám ji podobně.  A obrázek ji také pěkně vystihuje.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 14:55

Dalia Děkuju. Tahle vůně mi připomněla, že se nemá soudit honem podle prvního dojmu 

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 21:07

daniela A mně se líbila na první zkoušku. Recenze je krásná. Dlouho jsem ji neměla, tak už ji hledám na noc. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 21:31

Renusatko vida. mně se tak moc nelíbila, že jsem se zbavila i vzorku a teď toho teda trochu lituju:-)

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 21:49

viktorka_od splavu Na mně byla taky nevýrazná - též už ji nevlastním

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 21:52

Korsičanka no nevýraznou bych ji uplně nenazvala. prostě.. nevoněla. mám poznamenáno.. "starenka v posteli na gumovem prosteradle"

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 22:07

viktorka_od splavu Tak to zas u mě kdepak - moc jsem ji necítila, přesně jak píše daniela .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 22:10

Korsičanka každopádně ji musím zas někdy vyzkoušet, třeba (jako u mnoha dalších) změním názor:-)