Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Online viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 07. března 2018 15:35

Korsičanka Dalia koukám že flakon ještě nemáme žádnej ale rozparcelovanej už je pěkně

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. března 2018 15:36

viktorka_od splavu Jsme prostě holky šikovný! 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. března 2018 15:37

Dalia Já měla a vyměnila...kdysi...za něco Vracím se obloukem ke starým láskám - nedávno Jardins de Bagatelle a Samsara, teď třeba Chanel No.5

To jsme

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. března 2018 16:02

Korsičanka Jardins de Bagatelle bych také ráda zkusila. 

To navracení se znám moc dobře. 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. března 2018 16:08

Dalia Stačí napsat o odstřik.

Ale Dali, ty jsi dědila? Taky ti pěkně lítají penízky jako mně, což?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. března 2018 16:14

Korsičanka No, do flakonu Jardins zatím nepůjdu, ale odstřik není špatný nápad.

Nedědila, ale ušetřila.  

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. března 2018 16:16

Dalia Šikulka jsi, píšu SZ.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 08. března 2018 14:09

Jicky

Vůně pozdního letního rána. Bezcitné slunce začíná vražedným žárem spalovat vše živé, vše, co v noci pookřálo, nasálo vláhu, vydechlo si a odpočinulo, vše bylo tak čerstvé, šťavnaté a živé. Kůra citrusů pouští poslední sladkou šťávu kroutí se a rozpadá, byliny v kyprém záhonu se rázem scvrknou a změní v sušené, čerstvě nařezaná kytice růží vydechne jemnou vůni a okvětní lístky se snáší k zemi, nad lánem levandule se zachvěje horký vzduch. Slunce ještě nestojí nad hlavou, ještě je čas, ještě se můžeš schovat, dokud v tobě zůstává trocha nočního chladu a vláhy, nevykračuj ze stínu! Sic tě slunce spálí, rozpadneš se v prach. Sladký, vanilkový, kouřově lahodný.

Úplný začátek by se snad dal splést s pánskou toaletkou, ale.. pak už je to za mě vůně ženská, taková hodně klasická, i kousek žluklýho oříšku z Mitsouko v ní cítím. Ty ostré úvodní citrusy s kořením jsou geniální a rozehřívání a sládnutí je ach! Na léto jsem na ni hodně zvědavá.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 08. března 2018 14:14

Korsičanka Dalia pokud jde o tu Terracottu, tak jsem u sousedů též neuspěla, ale mám ji objednanou na notinu. jestli dělení platí, tak ji do soboty vyzvednu:-)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. března 2018 14:32

viktorka_od splavu Jicky mám a ještě jsem ji na sobě nezkusila. Jsem na ni zvědavá.  Pěkně jsi ji popsala.

Co se týče Terracotty, tak můj zájem o odstřik trvá.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 08. března 2018 14:51

viktorka_od splavu Jo, to je přesně Jicky :)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. března 2018 19:01
Reakce na domenica:

Korsičanka 

První dojmy z Mon Guerlain edp florale? Svěže nahořklý úvod  se mi vyloženě líbí. Po chvíli se přehoupne do očekávané syté a sladké podoby s květinami. Vítám, že sladkosti je tu trochu méně než v Mon Guerlain (ovšem pořád až dost) a že vůně působí tak trochu sušším dojmem. Kapka neroli přetrvává a působí jako brzda přílišnému ujíždění do cukrových extrémů. Deklarovanou pivoňku necítím, zřetelný není ani jasmín, na to je květinová složka až příliš abstraktní a rozplývající se v množství sladce vanilkového pižma a v závěru i v docela hezké mýdlovosti se santalovým dojezdem.

Podobnost Mon Guerlain edp floral s Mon Guerlain je opravdu velká, jedná se jen o nuance, kterými se od sebe odlišují. Pro mě je Mon Guerlain edp floral o něco povedenější verzí na téma současná sladká mainstreamová vůně

​Tak jsem dnes v Sephore vyzkoušela. Bohužel ta krásná levandule z Mon Guerlain je pryč. Respektive jenom na začátku se mihne svým sennym tónem, který vytváří tu suchou nahorklost. Máš pravdu v tom, že ve srovnání s Mon Guerlain je méně sladká. Oni do ní totiž místo masloveho karamelu vrátili ten slany karamel z Mon Exclusif, což je pro mne v kombinaci s pivoňkou, kterou v ní naopak cítím ve střední fázi výrazně, docela vražedné.  Teď v základu už cítím jenom slany karamel se santalem a malou snitkou sušené levandule. Zase mám smolika

Online Sweet Potato
Avatar
34789 příspěvků moje polička 08. března 2018 19:32

viktorka_od splavu Já bych se na Terracotě též přiživila, bylo-li by možno.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 08. března 2018 19:44

Sweet Potato tak jo počítám s tebou, a tím bych to uzavřela aby na mě taky něco zbylo ozvu se.

Online Sweet Potato
Avatar
34789 příspěvků moje polička 08. března 2018 19:54

viktorka_od splavu Děkuji předem

Online viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 09. března 2018 18:14

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. března 2018 18:16

viktorka_od splavu Krása! 

Online blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 09. března 2018 19:14

wendulka Souhlasím. Míň levandule, méně sladká a květinovější. Pro mě líbivá, ale jen na občasné přičichnutí stejně jako původní Mon Guerlain. Nosit se mi ji nechce, ale ke vzorečku občas ráda přičichnu. A vlastně to tak mám i u Black Perfecto. Celý den bych ji nedala.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. března 2018 19:18

blackviolet Já mám na občasné přičichnutí k vzorečku právě jen klasický Mon Guerlain.

Hele Black Perfecto u mě úplně v pohodě. Akorát teď, jak se oteplilo, tak jsem jí radši odložila. Přece jen ta lékořice není jako v Myrrhiad, aby zvládla i teplotu deset stupňů.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. března 2018 20:10

Joyeuse Tuberéuse

Veselá tuberóza je skutečně vším možným než tuberózovou vůní. Napřed si myslíte, že ji najdete v úvodní svěžesti pomerančového květu, citrusů a křupavé zeleně. Po rozvonění ji hledáte v romantickém květinovém pugetu, uvázané z lilií, ovocného jasmínu a gardénie, jejichž stonky nasávají chladnou vodu z vázy, zatímco na květy dopadají hřejivé sluneční paprsky.

Pokus v této váze někdy nějaká tuberóza byla, pak se nezdržela příliš dlouho, protože se floristce do vazby zkrátka nehodila. V základu kytice nepatrně vanilkově zesládne a i s přispěním santalu přejde do krémových tónů. Nechybí ani pár zrnek bílého pižma pro navození atmosféry květinového pylu. Takhle nějak jsem chtěla, aby na mně voněla Floral Romantique.