Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 11. února 2018 16:12

domenica áha, to je tým, že som ešte nevidela škatuľku .

(ufff.....)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. února 2018 16:38
Reakce na domenica:

ŤuŤu...

(Foto Theirry Bousquet)

​Ale božíčku. Tak tohle budu do sveho miminkovskeho šatníku rozhodně potřebovat. 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 11. února 2018 17:04

slniecko 

Taky jsem se vyděsila. 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 15. února 2018 20:26
Cervanek
Avatar
15. února 2018 20:45

slniecko diky za zajímavý článek.

Jistě tímto způsobem budou postupovat i jiné značky byť s vlastní identifikaci pro vlastni traceabilitu.

Další věc je, co daný nos cítí a vnimá. I výroba povolených a postupně nepovolovaných složek v použití - to je další kapitola a dnešní chemie umí leccos a normální smrtelník nic nepozná - a má to tak být.

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 15. února 2018 20:53

slniecko Takže musíš každý rok prohlédnout krabičku od stejné vůně, abys věděla, zda vůně byla reformulovaná? A ještě si to ofotit a porovat s loňskou a předloňskou a...a... verzí? Bohužel jsem to tak z překladače pochopila

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 15. února 2018 21:25
Reakce na Korsičanka:

slniecko Takže musíš každý rok prohlédnout krabičku od stejné vůně, abys věděla, zda vůně byla reformulovaná? A ještě si to ofotit a porovat s loňskou a předloňskou a...a... verzí? Bohužel jsem to tak z překladače pochopila

​Ne, vůbec ne. To je spíš taková pomůcka, především pro milovníky klasik, kteří si střeží podobu své milované vůně, ale nejen. Tak místo aby zkoušeli a porovnávali  (na vlastní kůži) vůni samotnou, tu kterou znají a mají rádi, s tou novou , tohle je rychlé vodítko.  Resp. jde o to, že vedle sarže (kdy byl flakón naplněn) je tu údaj, který identifikuje recepturu. A právě o tomto druhém údaji je tento článek.

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 15. února 2018 21:30

Aha, díky za vysvětlení, Moni. Já raději vyzkouším na vlastní kůži a nos a popřípadě si dám poradit od vás, odborníků

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 15. února 2018 21:33

Korsičanka 

jako vlastní nos je vždycky ta poslední a nejdůležitější instance , ale třeba u nákupů na dálku to může být fajn pomůcka.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 15. února 2018 21:53

domenica A měnila se teď nějak SDV? Já jsem ještě nezkoušela tu z posledního porcování, ale kamarádka vedle ze vchodu mi říkala, že je tentokrát úplně jiná. 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 15. února 2018 22:05

Renusatko 

Úplně jiná? V jakém směru? Žádnou změnu jsem nezpozorovala. A to jsem na tuto vůni velmi citlivá, protože ji mám hodně ráda.  Ale pro jistotu a pro zajímavost jsem šla zkontrolovat "tvrdá data"  a: flakón Spiritueuse Double Vanille z roku 2014 má stejný kód formule jako flakón z konce roku 2017, a to: 07652M. Tam k žádné reformulaci, minimálně v tomto období, nedošlo.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 15. února 2018 22:28

domenica My jsme minulý týden byly na kávě a tak jsme mluvily hlavně o Guerlainu. Ona jen říkala, že se jí zdá totálně jiná. Jen já to nemůžu vyzkoušet, protože ten poslední podíl jsem si zapomněla na chalupě a ani jsem ho nezkoušela. Tak pokud tam není změna, tak potom to může být klidně změna v chemii kůže nebo tak. Jen jsem si na to vzpomněla, když jsem viděla téma. 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 16. února 2018 00:46

Korsičanka ale nie, to práve Raiders of Lost Scents robia za Teba:))), domenica Ti to už vysvetlila.

A áno, je to skvelá pomôcka k nákupom vintage vôní cez net.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 17. února 2018 23:51
Reakce na domenica:
2) Návrat fialkové Météorites (bude mít stejný flakón jako Terracotta)

Offline Fleur blogger
Avatar
6071 příspěvků moje polička 18. února 2018 08:40

cinkja Flakón působí poněkud humpolácky, Terracotta s tmavým víčkem a sluncovým středem v tomto provedení vypadá podstatně lépe. Ale nejdůležitější bude samozřejmě vůně - a na tu se už moc těším, i když možná skončí jen jako vůně "na doma".

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 18. února 2018 08:48

Fleur Znám vůni jen z kosmetiky Méteorites - proč vůně "na doma"?

Offline Fleur blogger
Avatar
6071 příspěvků moje polička 18. února 2018 09:00

Korsičanka Přesně z tohoto důvodu; tu vůni miluji, ale mám ji spojenou hlavně s pudry Météorites, a to tak silně, že si nejsem jistá, zda chci v zaměstnání vonět jako otevřená pudřenka.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. února 2018 09:01

Fleur  Flakón působí poněkud humpolácky ... ano, i na mě tak působí. Vůni neznám. Jistě je (byla) krásná! 

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 18. února 2018 09:08

Fleur ... "otevřená pudřenka" 

A dík za vysvětlení.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 18. února 2018 09:39

Flakon se mi líbí. Je masivní, takový festovní, žádná lehká cetka.

A jestli to voní jako otevřená pudřenka, ale s cukrem - brala bych hned.!