Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 14. ledna 2018 14:07

Tak jsem si u příležitosti uvedení nové vůně v řadě Parisiennes připomněla Moscow z roku 2011. Nikdy nepatřila mezi mé favoritky a teprve s odstupem času jsem si ujasnila, proč tomu tak bylo - kombinace sladkých bílých květů s kyselostí ovocné šťávy či svěží zelení mi prostě ve vůních nikdy nedělala dobře. A tady je toho v úvodu vrchovatě.

Přeslazený jasmín, rybízový džem, štiplavost větrově zeleného jehličí, vláčné karamelové bonbóny. Kde se vzal ten nápad uspořádat Vánoce uprostřed léta? Teprve, když se začne pronikavý rybíz a krémově hutný jasmín usazovat v základu z tonky a vanilky, mohu vzít vůni na milost. Její závěr je totiž guerlainovsky sytý a bez rušivých tónů.
Zdá se, že vůně předběhla svou dobu. Kyselé bobulky rybízu tonoucí v moři sladkého jasmínu u pralinkových břehů totiž proslavila až La Vie est belle, kterou Lancome uvedl na trh v roce 2012. Moscow je ve srovnání s ní podstatně kultivovanější, její gurmánské složky jsou v základu dokonale propojeny a postupně se vytrácejí v lehkounkém dřevitém oparu.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. ledna 2018 14:10

Fleur Koukám, že mám doma zase úplně jinou vůni 

EDIT...koukám na svůj první popis při zkoušení a je teda dost podobný. Teď už ji asi ani nevnímám, protože bych v ní ty složky hledala marně. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 14. ledna 2018 16:30

Fleur a ihličie so slivkami nič ? Sranda, ako sa to úplne inak na každom vyvíja.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 14. ledna 2018 16:30
Reakce na domenica:

​Ano, tenhle typ flakónu (ve všech velikostech) je plnitelný, nejen u těch dvou vůní.

​Tak toto je skvelá správa!!!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 14. ledna 2018 16:36

slniecko Jehličí ano, ovšem s rybízem a pod atomovým hřibem sladkého jasmínu.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 14. ledna 2018 16:45
Reakce na domenica:

​Ano, tenhle typ flakónu (ve všech velikostech) je plnitelný, nejen u těch dvou vůní.

​Ale mně ten třicítkový L`IM ve včelce od tebe, Moni, asi ještě povolit nejde, nebo...?

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 14. ledna 2018 16:57

Korsičanka 

Tak teď si nevzpomenu jestli to byl tester? Že by tu u něj bylo třeba jinak? Ale na při uvedení na trh, což není tak dávno, byly všechny tyto flakóny deklarované jako plnitelné. Měla jsem zkušenost s L´Instant de Guerlain, souhlasilo to. 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 14. ledna 2018 17:25

domenica Je v origo krabičce, má víčko, malý včelkový - tak nevím

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 14. ledna 2018 17:47

Korsičanka 

Tak to není tester. V tom případě by to měl být plnitelný flakónek.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 14. ledna 2018 18:04

domenica Tak nechám muže, aby zapojil sílu při povolování 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 15. ledna 2018 07:17

Korsičanka Opatrně!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. ledna 2018 11:36

Shalimar Souffle Intense

Oproti Shalimaru Souffle de Parfum má varianta Intense ve svrchních tónech bergamotový náznak klasického Shalimaru. Už po chvilce se ovšem o slovo přihlásí slaďoučký pomerančový květ s osvěžujícími perlivými podtóny heliotropinu ze Souffle (potažmo z L´Heure de Nuit), ale rovněž allurovský jasmín s vůní čínských gum.

Příjemnou zprávou je, že Thierry Wasser tady zcela vypustil tunu umělohmotného, lepivě sladkého tlejícího pačuli. Místo toho si víc vyhrál s vanilkou, o níž se u verze Intense už dá říct, že i ta ji rovněž o malý krůček přibližuje ke klasickému Shalimaru nebo spíše k Shalimaru Cologne. A i když pro mě právě kvůli tomu jasmínu není, líbí se mi a ráda bych ji potkávala.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 11:05

Vetiver

Je to jedna z jedenácti pánských vůní, které Bernhard Roetzel doporučuje v knize Opravdový gentleman jako nadčasové. Od roku 1988, kdy byla představena verze EdT vycházející z původní EdC z roku 1959, ubraly dvě reformulace vůni na zemitosti a syrovosti a připadly jí na citrusech. Také vzhled flakónu se v průběhu let měnil. Od roku 2016 se toaletní voda prodává v původním flakónu, který je uzavřen tmavě zeleným víčkem. Tuto verzi vlastním.

Krásné vzdušné citrusy okořeněné bazalkou, shodné s těmi v Habit Rouge, se prolnuly do starosvětsky mýdlové, suché dřevitosti vetiveru, která splynula s nasládlou, jemně zakouřenou, vetiverovou kůží. Je to vůně vhodná pro každou příležitost, zejména na jaře a v létě. Její výdrž je kolem 5 hodin.

(zdroj informací a původní fotky)

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 21:19

Moje dlouhodobé parfémové přání - pořádně vyzkoušet Shalimar, Jicky, Nahému, Ode a další parfémy Guerlainu (z nichž některé ani neznám) v jejich podobě co nejbližší originálnímu receptu, tak, jak je nyní zrekonstruovali Thierry Wasser a Frédéric Sacone, (bez ohledu na restrikce všeho druhu), by se mělo konečně vyplnit zítra. Některé z těch vůní jsem sice zkoušela, nebo i mám doma z různých období jejich éry, ale tohle by měla být ještě docela jiná zkušenost. 

Jen se trochu bojím, abych z toho nevyšla jako sice znalý, ale velmi, velmi smutný člověk. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 23:15

domenica teším sa na report!!!

Offline černá káva
Avatar
1908 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 08:49

domenica To bude pěkné počtení.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 23:46

domenica Věřím v dobrý konec a moc se těším na reportáž!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 24. ledna 2018 23:10

Připomínám si dnes z čerstvě udělaného vzorku Vol de Nuit EdT. Je to opravdu hezky udělaná vůně, ale nedrží na mně snad ani hodinu. Jsem jediná, nebo je to obecně její problém?

Online viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 24. ledna 2018 23:12

Fleur ja teda jen ze vzorku (odstrik mam c.p.) ale vydrz celodenni

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 24. ledna 2018 23:15

Tak zkusím přitvrdit v množství, spokojila bych se i se třemi hodinami výdrže...