Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 04. března 2017 00:11

Muguet 2017

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 04. března 2017 00:17
Reakce na cinkja:

V tomto případě stále nechápu.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 04. března 2017 00:23
Reakce na domenica:

Trochu, jako když pejsek s kočičkou pekli dort .

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 04. března 2017 10:44
Reakce na cinkja:

Mám to s Mon Guerlain podobně. Zkouším od středy a na začátku si vždycky říkám, pěkná, ta citrusovo květinová fáze, vždyť té sladkosti tam není tak moc. Ale pak to jde opravdu k těm vanilkovým máslovým sušenkám, jak to příhodně nazvala domenica, a to je pro mě už za hranou. A v létě si ji nedovedu představit vůbec.

Nicméně jí nelze upřít kvalitu a líbivost, takže je tady potenciál stát se novou La Vie est Belle. Což by mě taky od nošení odradilo.

Zato se mi (zatím z jedné rychlé zkoušky v parfumérce) moc líbí bylinková Un Dimanche à la Campagne.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 04. března 2017 16:10
Reakce na blackviolet:

O Dimanche jsem podle složení uvažovala i jako o nákupu naslepo. Nechceš ji alespoň trošku popsat?

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 04. března 2017 17:13
Reakce na Fleur:

Příští týden si zajdu pro vzorek a pak sem něco napíšu. Z jednoho střiku vlastně už při odchodu vím jenom zatím, že se mi líbila ta kombinace bergamotu a bylinek. Jak nejsem na ty citrusové kolínské, tak jsem si řekla, tohle jo, to by bylo moc fajn na léto.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 04. března 2017 17:29
Reakce na blackviolet:

Budu se těšit na recenzi!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. března 2017 11:25
Reakce na cinkja:

Hm, když sem domenica dala před časem tu první fotografii, trochu jsem doufala, že to třeba mohlo být tím, jak byla rozostřená a teď je vidět, že nebyla. Jak se Guerlain vždycky odlišoval krásnými flakony, obzvláště u těch konvalinek, tenhle je fakt hnusnej.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. března 2017 11:31
Reakce na blackviolet:

Un Dimanche à la Campagne jsem zkoušela prvně v úterý. Jo, ta je moc příjemná. Akorát samozřejmě jako všechny ty jejich kolínské na mně vůbec nedrží. V tomhle ohledu byla výjimkou akorát skončená Cologne du 68. Takže jedině ji použít buď jako podkladovou vůni anebo jí naopak některou vůni osvěžit.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 05. března 2017 11:38
Reakce na wendulka:

Evidentně se celý tým soustředil na akci Mon Guerlain a konvalinky zůstaly stranou (hoďte na to něco bílýho). 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 05. března 2017 11:45
Reakce na domenica:

Copak o to, ten jednoduchý mléčný flakon jako takový by mi nijak nevadil, ale co to roští nahoře?  Ale zase - asi to půjde z toho flakonu dobře urvat... 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 05. března 2017 11:54
Reakce na blackviolet:

Un Dimanche a la Campagne je moc hezká, ale Cologne du 68 jsem měla mnohem radši. Tady jako by Wasser smíchal půl na půl svojí Cologne du Parfumer s Eau de Cologne Impériale. Moc hezká kolínská, příjemná polívačka, ale těch 160 € mi přijde u tohoto typu vůně příliš (i když je to 250 ml flakón).

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. března 2017 12:39
Reakce na domenica:

No asi jo.

Akorát mi to teda přijde hrozná škoda i vůči skalním sběratelům. Čistě ze zvědavosti by mě kvůli tomu zajímalo, jak rychle se letošní edice ve srovnání s těmi předcházejícími vyprodá.

Jinak s Tvými dojmy ohledně Un Dimanche a la Campagne rovněž souhlasím ve všech ohledech.

Offline luciole
Avatar
1084 příspěvků moje polička 06. března 2017 15:09

Mon Guerlain v sadě s kabelkovým flakónkem  

 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 06. března 2017 15:33
Reakce na luciole:

a nemůžou chybět ani miniaturky, svíčky, taštičky... 

(Instagram: iledebeaute_blvs)

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 07. března 2017 09:43

Tak mám už konečně také odzkoušeno a nutno říci, že Mon Guerlain je v rámci mainstreamu i aktuálně módní gurmánské vlny docela povedenou vůní.

Na začátku se mihne sladká levandule, ale vůně velmi rychle nabere kurz k nehybnému jezeru rozpuštěného karamelu, na jehož hladině se kolébá pár květů; může to být jasmín, ale také orchidej. Pak se zvedne vítr, který je odvane, a ze dna jezera vystoupá vůně vanilkového pudingu z mandlového mléka. 

Připadá mi, že v Mon Guerlain cítím stopy jiných guerlainovských vůní, jako kdybych tentokrát při zkoušení nerozkládala parfém na jeho jednotlivé složky, ale na segmenty sestávající z předchozích vůní. A možná proto, že Mon Exclusif jsem testovala jenom letmo, naskakují mi jiné asociace. Po levandulovém úvodu je to, jako by se rozvoněl L´Instant Magic Elixir (ta orchidej a vanilka) bez pižma, potom Shalimar Souffle de Parfum bez pomerančových květů a citrusů. Mon Exclusif sice nemá ve složení mandle, ale já tam cítím určitou nahořklou stopu, kterou si spojuji právě s mandlemi. Vypadá to, že padesátkový flakón (quadrilobé ještě nemám!) si na mé poličce časem své místo najde (i jako jistá náplast za L´Instant Magic).

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 07. března 2017 15:23
Reakce na Fleur:

Tvé dojmy se mi moc líbí.!

jen aby ta vůně nebyla "luxusní" i ve své intenzitě a výdrži...

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 07. března 2017 15:29
Reakce na Miru:

Obávám se, že na tebe bude málo drzá , ale za zkoušku určitě stojí.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 07. března 2017 15:45
Reakce na Fleur:

...hm

Ale ano, určitě bych ji ráda zkusila, děkuju

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 07. března 2017 17:09
Reakce na whiskas:

Nevím, jsem-li ve správném vláknu ... Dnes jsem zkoušela tuto vůni:

Guerlain Aqua Allegoria Mandarine Basilic

Naprosto nejsem schopna popsat vůně, tak, jako je zde běžné, takže si jen dovolím poznámku, že jsem z ní nadšena. Je svěží, líbí se mi, že není sladká, cítím z ní jaro. Co mě opravdu překvapilo, je její výdrž. Měla jsem za to, že tyhle "polévačky" mají životnost pár hodin. Tento kousek mám na sobě od cca 11 a stále ji cítím. Asi budu nakupovat :-).

Mandarine Basilic je jedna z tech povedenejsich. Skoda, ze tam neni vic bazalky, na me se to rozlozi malinko do sladka a to nemusim. Vydrz taky mensi nez na tobe.

Libi se mi Bergamote Calabria, do te pujdu urcite, na polivani v lete jak delana.