Nobile 1942

07. července 2017 18:08
Offline Kočka_toulavá
Avatar
320 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 10:39

wendulka Krásna recenzia na všetky. Il Guardino delle delizie ma oslovilo. Poison v nej vôbec nemám. V tom nevydržím ani chvíľu, opakovane mu roky dávam šance ale stále ten okamih súznenia neprišiel. Viaceré parfémy prirovnávané k Poisonu zvládam pritom veľmi dobre. Niečo ma v ňom asi ruší natoľko, že nie sme navzájom kompatibilní.

Il Guardino vnímam ako parfém do spoločnosti pre modernú rozhľadenú ženu s obľubou v klasickom umení.  Nádherná, sladká, elegantná, pritom nie presladená, s dotykom púdrovej labutienky zanecháva vo mne pocit útulnosti mäkkého semišu a prívetivosti. 

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 10:50

Kočka_toulavá Pekne si to napísala.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 18:13

La Stanza delle Bambole

Vzpomínáte na dobu, kdy se ještě prodávaly sycené limonády ve skle? Když jsem jednou byla malá, rozhodla jsem se si ukrátit volnou chvíli, kdy jsem se k smrti nudila tak, že jsem vzala láhev té tzv. pomerančové do dětského pokojíčku, nechala ji chvilku stát u topení, několikrát s ní pořádně zakvrdlala a pak otevřela. Zřejmě tušíte správně, že se rozstříkla všude kolem a zasáhla i bílou omítku na zdi, která zvlhla a vytvořila na ní žlutou mapu. 

A zhruba tak nějak na mně voní v úvodní fázi La Stanza delle Bambole .Teprve po rozvonění se dostaví andry zmiňovaný hrnek vanilkového plnotučného mléka s rozmixovaným ovocným lipem, za nímž stojí sladký pomerančový květ zachumlaný do obláčku bílého pižma. Mléčný tón pak kromě již zmíněné vanilky vytváří i santal s našlehanou tonkou a ylangem s vůní zralých banánů. A slibované panenky? Antonio Alessanria je tam díky vůni latexu v drydownu opravdu dostal.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 16:48

wendulka Moc hezky jsi ji vystihla. Mně se z celé kolekce líbí nejméně, respektive nejvíce se míjí s mým vkusem. Tobě se ji podařilo velmi objektivně zhodnotit.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. ledna 2021 08:28

Fleur 

S mým vkusem se míjí zrovna tak, nicméně zajímavost jí upřít nemůžu. Už od začátku se tipuji na Castelli di Sabbia, proto jsem si ji schovala až na konec, tak uvidíme, jak moc dobře se znám.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. března 2021 08:52
Reakce na Fleur:

Castelli di Sabbia

Regrese.
Bílo-modrá tuba na školní lavici, tvrdý papír, z něhož se tupé nůžky pokoušejí vystřihnout srdce na přání mamince k MDŽ. První tóny vůně jsou jako lepidlo Drago, pastózní a mléčně nasládlé. Přidává se k nim kardamom, špetka muškátového oříšku a skořice svařená v mléce, ale po chvíli je smete pepřový vzdušný vír. Lavici upatlanou od Draga musím za trest osmirkovat. Světlé nalakované dřevo voní podobně jako při ořezávání tužek, ale jenom když se nos přiblíží těsně k miniaturním dunám křídově jemňoučkého prachu, které se zrodily mezi tahy smirkového papíru. Vůně i její složky si hrají na schovávanou, chvílemi úplně zmizí a nečekaně se vynoří tu pepř, tu mandlová vanilka nebo pižmo. Nejradši bych je nechala po škole, už proto, že opisovaly od Lumière Blanche, jenomže spolu s nimi by tam zůstalo i Drago a mohlo by na ně mít špatný vliv. 

Něčím mě přitahuje, ale nemá tu intenzitu a sillage, kterou bych od extraitu očekávala.

​Souhlasím, písečné tóny s teplou, najemno namletou skořicí, nádherným kardamonem a špetkou drceného černého pepře v kombinaci s mléčnou vanilkou typově připomínají Lumiere Blanche s tím rozdílem, že prostřednictvím sladkých datlí to osobně místo sněhobílé pláže vidím opravdu spíš na nějakou tu tržnici v nějakém pouštním městě. Jenže potom ten kouzelný pouštní hrad (město) z písku začnou sužovat ony poryvy větru s pilinami cedrových odřezků a kosmetického pižma a rozpadne se.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 14. března 2021 12:03

wendulka Tady je opravdu škoda, že ten závěr se tak rozplizne; navíc bych opravdu chtěla větší intenzitu a výdrž.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 20. zaří 2021 22:49

Nobile 26

Vlastně je to skoro gurmánka, i když začátek tomu vůbec nenasvědčuje. Ten je ve stylu kolínské s bergamotem, ale taky sladkou mandarinkou, takže žádná pánská kolínská. Prolíná se do ní dřevitý muškátový oříšek a vůně čerstvě pražené kávy s příchutí lékořice. Pomerančový květ se pak rozpouští v lahodném krému z vanilky a tonky, usazeném na dřevitém polštářku. A italský flair vůni dodává i jemná kůže.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 05:17

blackviolet 

...zní to hodně dobře, pro mě nadějně...

(jak vůni popisuješ, naskočila mi Chypre Nobile 1942 - i tam je začátek svěží, jasný, ale pak se vůně stočí dalším směrem, přes postřehnutelné, ale plynně na sebe  navazující etapy se usadí v něčem jiném, kvalitním, nevšedním, přesto velmi příjemném)

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 10:27

Miru je moc pěkná a přesně tyhle etapy má taky. 

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 16. května 2022 10:43

Zháňam Il Giardino Delle Delizie, úplne som podľahla jej kráse. Kde sa dá, prosím, zohnať? Nevidím ju ani vo Vava ani v 1907 - ke.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 16. května 2022 10:48

Biely kvet Bývá i v makeup.cz:) A mají ji, tak pospěš

Tady:)

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 16. května 2022 11:02

Korsičanka Si poklad, mám ju a ešte lepšia cena ako inde.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 16. května 2022 11:06
Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 16. května 2022 12:53
Reakce na Fleur:

Il Giardino delle Delizie

Když jsem viděla vizuál k nově uváděnému triu vůní, které mají být exkurzem do snových světů našeho podvědomí, obávala jsem se, že tentokrát u Nobile přestřelili, poněvadž popis vůní dával tušit značnou opulentnost a vzhled flakónů připomínal pouťové barvotisky, které se lepily na perníková srdce. Naživo je to ale úplně jinak, byť mě z celé trojice oslovila pouze jedna vůně: Il Giardino delle Delizie, inspirovaná slavným triptychem Hieronyma Bosche (na což hned zapomeňme, protože nic z boschovské provokativní poetiky v sobě nemá).

Vůně je ódou přímo symfonických parametrů na švestku. Ve srovnání s Epidorem ubylo šťavnatosti a mandlí, na rozdíl od Aziyadé v ní není ani špetka orientální horkokrevnosti, ale kraluje zde elegantní tón zralé, temně fialové švestky, která má na sobě ještě  sametově stříbřitý povlak z tuberózy. Chvílemi vůní probleskne ambrově koňakový tón a lakované dřevo.

A moje podvědomí už spokojeně hlásí, že tohle odněkud zná a že to nejsou jen vzpomínky na dřevěný zahradní altánek porostlý popínavou růží, kolem něhož už v polovině srpna kroužily vosy slétávající se na popadané švestky, které nikdo z naší nepraktické rodiny nedokázal sklidit jinak než sběrem ze země. Ne, takhle sytá vůně ojíněných švestek a dřeva mi připomněla už nevyráběnou Gio od Armaniho, ovšem bez tepla, které v Gio vyzařovaly sluncem prohřáté broskve. Il Giardino delle Delizie je příliš dokonalá na to, abych si ji spojovala s vůní skutečné zahrady. Nakonec to může být opravdu obraz Hieronyma Bosche, technicky vynikající reprodukce ve Slovníku světového malířství, jehož lesklé stránky z křídového papíru ještě pořád vydávají specifickou vůni.

​Recenzia nádherná,  vôňa tiež, už cestuje ku mne, teším sa! Už dlho ma žiadna tak neuchvátila. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 16. května 2022 13:04

Biely kvet Děkuji ; tak ať ti vůně dělá stejnou radost jako mně!

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 16. května 2022 14:41
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. července 2022 21:12
Reakce na blackviolet:

Nobile 26

Vlastně je to skoro gurmánka, i když začátek tomu vůbec nenasvědčuje. Ten je ve stylu kolínské s bergamotem, ale taky sladkou mandarinkou, takže žádná pánská kolínská. Prolíná se do ní dřevitý muškátový oříšek a vůně čerstvě pražené kávy s příchutí lékořice. Pomerančový květ se pak rozpouští v lahodném krému z vanilky a tonky, usazeném na dřevitém polštářku. A italský flair vůni dodává i jemná kůže.

​Zkouším ji pár dní a vůbec nevím, co bych o ní řekla. Divný hermafrodit. Je to tak, jak píšeš, začíná jako citrusová kolínská s tóny muškátového oříšku. Potom se do ní začne prolínat vůně čerstvě pražená káva s příchutí lékořice. To bych ještě pochopila, že lazebník si k práci uvařil šálek. Ale ten skok do medově sladkého pomerančového květu s bíločokoládovou tonkou, dřevitých pilin a kůží k tomu nějak už nepobírám. Jediné, co mě napadá, že by pokus značky o vlastní verzi guerlainovské L´Homme Ideal?

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 31. července 2022 22:26

wendulka No je to zvláštní, jak se překlopí ze svěženky do gurmánky. Možná nový trend? Jak uspokojit příznivce svěženek i gurmánek. Pro mě zajímavá, ale nosit by se mi ji nechtělo.