Nobile 1942

07. července 2017 18:08
Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 07. července 2019 22:59

viktorka_od splavu Však už ji můžeš vyzkoušet ve Vava

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 11:52

Il Sentiero degli Dei

Přestože složení vypadalo velmi lákavě, výsledkem poměrně jednoduchá letní květinová vůně s osvěžujícím citrusovým úvodem a podobně laděným pomerančovým květem, které doplňuje křehký kosatec. Květiny jsou usazené na vzdušně laděném ambrově dřevitém základu s kosmetickým bílým pižmem. Je to příjemné, ale pro mně osobně je to jedna velká nuda. Avšak milovnice chanelovského mainstreamu, koketující s myšlenkou zalovit ve vodách niche, by mohly začít právě u Il Sentiero degli Dei.

Estroverso

Je letně laděnou kolínskou s nesladkými osvěžujícími citrusy s hořkým pelyňkem a rozmarýnou. Na rozdíl od většiny běžných pánských vůní tohoto typu však její výdrž prodlužuje kvalitní ambrově dřevitý základ se zakouřeným vetiverem, zemitým pačuli, pročištěným špetkou bílého pižma.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 29. srpna 2019 22:07

Patchouli Nobile 

Pačuli lehké jako vánek, svěží, zelené a krémové. Ale není to jen o pačuli, tady je pačuli jen jednou ze složek. Z dalších je tu pikantní pepř a citrusy a tato kombinace s kadidlem, dřevem a jehličím přiklání vůní na pánskou stranu. A to přesto, že je tu jemný květinový jasmínový tón a velká porce sladké mandlové tonky.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 29. srpna 2019 22:19

blackviolet Zrovna dnes jsem si Patchouli Nobile připomněla, když ji zkoušel ve Vavavoom jeden pán, a říkala jsem si, jak je hezká, ovšem právě na nějakém muži. Vůně zahrady s čerstvě zrytým záhonem.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 29. srpna 2019 23:26

Fleur Myslím si, že na mužích musí být krásná. Kéž by jich takto vonělo hodně.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 21:21

Il Sentiero degli Déi 

Cesta bohů podél pobřeží Amalfi, mezi mořem a horami, kde na citronících rostou ty velké hrbolaté aromatické citróny, jejichž chuti se málokteré jiné vyrovnají. Tak tuto část Itálie ve vůni naleznete. Intenzivní sytou vůni citrónů, plných slunce, ale také citrusové listy, nahořklé neroli a sladký pomerančový květ. A v zahrádkách podél cesty rostoucí růže a jasmín. A také dřevité kmínky citroníků a pižmo čisté jako letní obloha bez mráčku.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 31. května 2020 22:16

Muschio Nobile 

Musková vůně, bílá a chumlací. Ale nejdříve ještě s bergamotem, bílokvětinovým tónem a kosatcovým pudrem. Kdo čeká čistotu vypraného prádla a mýdlo, ten se nedočká. Toto pižmo je s ambrou a santalem a nakonec s teplým krémovým benzoinem jako teplo pod peřinou.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 01. června 2020 06:17

blackviolet 

...krása...

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 01. června 2020 09:19

Miru Kdybych si měla vybrat jednu muskovou vůni, tak by to byla tahle. Má totiž něco navíc.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 01. června 2020 09:35

blackviolet 

...ááách...

(to bych ji moc ráda vyzkoušela někdy)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. července 2020 11:46

Levante

Moje letní snění …

Ó, tak to je krásné! Slaná svěžest na úvod, taková sprška drobounkých kapiček mořské vody, která zlehka smočí sluncem rozpálenou tvář. A pak sladko, zastřené, mlhavé, krémové, co hladí na patře a nutí mě k zasněnému úsměvu …

Milý pan prodavač v té malé oáze vůni na Starobrněnské mě dobře odhadl, když mi tuto vůni doporučil. Tak jo, mám o jedno parfémové přání víc.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. července 2020 17:45

Casta Diva

Zelenkavě ovocně květinová …

Další kráska od Nobile 1942, která se mi jeví lehce distingovaná, ale přesto temperamentní. Sladkou květinovou omamnost tady tlumí travnatá zeleň, cítím jemný náznak chyprovosti a také zlatavé tóny ambry s vanilkou a trochou ovoce. Vůně není lineární, krásně pracuje s teplem těla, proměňuje se a mění svůj výraz. Výsledkem je decentní a elegantní vůně s jakousi skrývanou smyslností. Nádherná je!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. července 2020 10:43

Ambra Nobile

Pryskyřičná ambra …

Co se týče ambrových vůní, jsem velmi vybíravá, protože jen málokterou bych dokázala nosit. A tak se mé srdce raduje, když zkouším tuto ambrovku po italsku. Nejenom že je krásná, ale pro mě především i nositelná.

Úvod se nese v duchu staré dobré pánské kolínské, svěží, dřevitý s jemně bylinným akcentem. Na mě působí velmi příjemně a vrací mě zpátky do dětských let, kdy ještě žil můj milovaný děda. Možná po holení voněl nějak podobně … během chvíle se však objeví ambra. Nepříliš sladká, vzdušná a vonící po dřevě a pryskyřičných slzách. A stále si uchovává jistou lehkost ve svém výrazu. Ano, toto je ambra pro mě.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. července 2020 11:10

Il Sentiero degli Dei

Nebeské citrusy …

Netřeba zde mnoha slov. Prvotní tóny jsou zářící explozí šťavnatých čerstvých citronů, žlutých jak samo slunce, a pak se vůně uhladí do podoby jako pírko lehkého krému vonícího květinami a mandlemi. Vůně je to jemná, decentní, kouzelná ...

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 17. července 2020 12:25

Dalia Výstižné a krásne!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. července 2020 12:46

Biely kvet Ta vůně je krásná. Děkuji ...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. července 2020 20:04

Rudis

Kůže, dým a růže …

S prvními tóny dostává můj nos zabrat. Štiplavá pelargonie a pak až všechno ostatní. Třeba nějaká ta dřeva, nějaká ta květena a mnou obávaná kůže. Ve vůních ji dvakrát nemusím.

Vůně se však na těle prohřívá, proměňuje se a je stále příjemnější. Je hladivější, rozostřenější, kůže se přizdobila rudou růží, zahalila se do nasládle vonícího obláčku dýmu a stala se takřka decentním doplňkem, který již můj citlivý nos nikterak neruší.

Zajímavá vůně, elegantní a osobitá.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. července 2020 11:45

PonteVecchio W

Kytice jarních květů …

Nikterak náročná květinová vůně chladivých akcentů v prvních tónech, které vidím jako průzračné kapky rosy. Postupně se přidává krémové měkoučké pižmo a vše je takové vláčné, klidné, tiše se usmívající.

Toto je vůně pro romantické duše jako stvořená a mně se líbí, že i přes svou zdánlivou jednoduchost má v sobě něco mimořádného ... řekla bych, že je ušlechtilá.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. července 2020 11:38

Shamal

Modrý samet …

Plátky jablka zlehounka poprášené skořicí, pár datlí a proužek dýmu z vonné tyčinky, v němž se snoubí vůně zlatavé ambry s jehličnatou dřevitostí. A když se to všechno spojí, mé smysly vyčarují obraz modrého sametu. Mému nosu se to líbí, je to takové bohémské.

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 19. července 2020 16:25

Dalia Na Ambru Nobile se chystám. Je přesně podle mého vkusu. Ale až spotřebuju svoji, dnes už skoro "vintage", Ambru od L'Occitane.