Nobile 1942

07. července 2017 18:08
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. července 2018 16:26

blackviolet Ano, je to krásná vůně, která je hodna toho orientálně pohádkového jména.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 07. července 2018 20:01

Fleur A hlavně, je jiná, od vůní podobného typu se liší hlavně tím, že není sladká tou obligátní ambrovanilkou .

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. července 2018 21:04

Fleur blackviolet Také se mi dost líbí. 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. července 2018 12:24
Reakce na blackviolet:

Fleur A hlavně, je jiná, od vůní podobného typu se liší hlavně tím, že není sladká tou obligátní ambrovanilkou .

​Přesně tak.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. srpna 2018 14:27

MALVS

Vnímám ji velmi podobně jako Fleur. I pro mě je MAVLS kamenickou dílnou, v níž místní mistr právě chystá řezat mramorovou desku na pomník. Čím je ale tak zajímavá? Štiplavě hořká vůně pepřové prachu, který odlétává od kusu kamene, se tu totiž mísí se závanem čerstvě upečeného jablečného štrůdlu se skořicí.

Ten postupně nahradí vůně lékořicového badyánu a smetanové mexické vanilky, povalující se na dřevěných policích mezi kamenickým nářadím společně s dózami na kadidlo a myrhu. Závěrem pak vzduch uvnitř kromě již zmíněné vanilky krásně pročistí bílé pižmo.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. srpna 2018 12:11

Chypre 1942

Podzim v dlaních mít …

Pomerančový květ s mandlovou tonkou, jemný pryskyřičný akcent a v neposlední řadě také zemitost pačuli. Pro mě vůně teplého podzimu, barvicího se listí, oranžovo hnědých tónin přírody, sladce vonících dřevin a kožené bundy ... krásná!

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 21. srpna 2018 12:30

Dalia Krásne Ti ladia fotky k textom, som vždy z toho unesená. Ak už nebudem komentovať Tvoje príspevky, tak vedz, že som nenašla vhodné slová na tú krásu...a chýbajú mi tu výstižné smajlíky....potlesk napríklad. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. srpna 2018 12:37

Biely kvet Jsi moc milá. Děkuji a vážím si toho!  Tento text je pár měsíců starý, jen jsem ho zkopírovala ze svého "poznámkovníku". Když jsem si dnes vůni nanesla na ruku, zjistila jsem, že ji vnímám stále stejně. Stále je to pro mě prostě podzim. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 28. října 2018 21:32

Zkoušela jsem Rudis a postupně se začala zamilovávat. Je to jako jít na Gladiátora do letního kina, popíjet u filmu červené víno a přes záda spálená od letního sluníčka si přehodit koženou bundu. Nádherný šafrán, navinulá růže a lehká stopa kůže. Krásný unisex, už jsem pomalu začala formulovat dopis pro Ježíška, vždyť rukáv kabátu mi voněl dva dny! Ale dala jsem přičichnout dceři a ta udělala takový obličej, že mě ihned přešla chuť. Bude to tedy jen platonický vztah.

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. října 2018 21:47

Fleur Mám vzorek a taky dělám obličej Ale zkoušela jsem ho tak před půl rokem... Třeba by to dnes bylo jiné. Ve středu zkusím znovu.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 23:53

Fleur Ty jsi tu Shamal normálně zaklela. Dnes jsem měla možnost ji konečně poprvé vyzkoušet hned z flakonu a opravdu je to jak na potvoru jen to jablko, co mi tam nehezky kysne, ve všech ostatních ohledech by to jinak bylo dobrý. Ještě se k ní samozřejmě v sobotu v Brně vrátím, no příliš nadějně to nevidím.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 06. listopadu 2018 19:48

wendulka Uvidíš... Pro mě je to trošku ve stylu luxusnější, vytříbenější, exotičtější a méně sladké La Danza delle Libellule.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 14:23

Fleur Dcery zasadne neposlouchat!  Vuni Rudis jeste neznam, ale popis je nadherny. A na recenzi MALVS jsem se tez chystala, moc se mi libi.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 16:56

wendulka rudis napoprvé se mi líbil mnohem míň než shamal. ale dojezd má tedy stonásobně lepší rudis. mě v shamalu vylezl oud

...

Shamal - nedosušené křížaly z voňavých domácích jablek (bílé pižmo a jablko) světlá, klidná
Rudis - kožená brašna a orientální čajovna (kůže, kouř, čaj, geranium+růže, ambra) temná, proměnlivá

doplňuji
Nechala jsem si papírky a když jsem je vyhazovala. Silně voněly oba. Shamal skoro až oudovym dřevem a Rudis krásně ambrově. Podle těch papírků bych jednoznačně sáhla po Rudis. 

to jsem napsala 16.10. a od té doby mi peněženka stále od již dávno vyhozeného papírku tím dřevem voní

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 17:24

alibi Vzhledem k mým dosavadním zkušenostem, jak vůně Nobile 1942 reagují s každou kůží úplně jinak, zejména s tou mojí, je už radši na papírek vůbec nezkouším. Člověku to značně šetří nervy.

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 17:32

wendulka Člověku to značně šetří nervy.

Moje řeč

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 20:05

wendulka :D

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 20:39

alibi No jsem na ně zvědavá. Ještě jsem se tam nedostala, tak už si zkoušení nechám na sobotu. 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 10. listopadu 2018 17:16

Malvs 

"The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..” 

(John Milton: Paradise Lost)

S. se ocitl za branou a vrata se za ním zabouchla. V ruce mu zůstalo jenom zelené jablko a ve vzduchu obláček kadidla. Co teď? Cesta zpět je navždy zavřená a nezbývá než se smířit s osudem. Prašná stezka vede dolů, ve vzduchu je cítit štiplavý pepř a objevují se stromy se zářezy, z nichž prýští pryskyřice. Dál a dál pepřovou temnotou, zeleným a černým kouřem, jen se zářivě zeleným jablkem v ruce, které jako by mu ukazovalo cestu k cíli.  Ale temnota není tak černá jak by se mohlo zdát, i tady je světlo santalu a vanilky. Nakonec - třebaže šťastný a bezstarostný život zřejmě skončil, je čas vybudovat nový. Je lepší vládnout v pekle než sloužit v nebi.

"Better to reign in hell, than serve in heaven."

(Na motivy Johna Miltona: Paradise Lost)

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. listopadu 2018 17:59

blackviolet Super!