Parfums MDCI

17. srpna 2014 22:20
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 13:55

Našla jsem svoje starší poznámky k Nuit Andalouse:

Nuit Andalouse je v podstatě bílá květinovka. Ale je to od MDCI, takže je to bílá květinovka par excellence. Po krátké pomerančové předehře se vyhrnou opulentní ,ale jemné bílé květiny v čele s gardénií, pudrovou fialkou a pomerančovým květem. Všechno se nachází v harmonii a akord po akordu se přidává ylang ylang a vanilka se sladkým ozdobným trylkem. Akordy doznívají za doprovodu santalového dřeva.

Letní noc někde v Andalusii je prosycená vůní kvetoucí gardénie a pomerančovníku, kdy z dálky doléhá rytmus flamenca.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 14:39

sisa.b Děkuji! 

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 15. února 2019 22:42

Tři nové pánské parfémy. wendulka Prosím o vložení do databáze.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. února 2019 11:22

ModestMourek Jj, koukala jsem na ně včera na ALZD. Zajímá mě ta kožená.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 16. února 2019 15:31

wendulka Hmmm, zajímavé složení - moc pánsky nevypadá

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. ledna 2020 22:14

Cuir Cavalier

Daří-li se Claude Marchalovi zadávat parfumérům téma kůže, dopadá to obvykle skvěle a nejinak je tomu zde u vůně, inspirované portrétem Strážníka rangerů v době útoku od Thédore Gericaulta z roku 1812. Kořenitá růže se šťavnatou červenou mandarinkou září stejně jako červené prýmky jeho důstojnické uniformy, semišový šafrán je měkounký stejně jako jeho čepice.

Pižmový kosatec působí stejně bělostně a vzdušně jako vlající hříva jeho bělouše, zatímco medicinální tón oudu evokuje samotnou koňskou přítomnost, tak především nechybí vůně jeho vyleštěných kožených holínek. Chvílemi dokonce cítíte i kovový chlad čepele jeho šavle, který ostře kontrastuje se sklenicí teplého mléka s medem s kouskem bílé čokolády na zahřátí, což z ní ale zase činí vůni nejen pro pány.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 08. ledna 2020 22:43

wendulka Nejen pro pány? Mě odradilo od zkoušení, že je to pánská vůně. Vlastně všechny ty tři nové.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. ledna 2020 23:06

blackviolet 

Vždyť ani Chypre Palatin a Cuir Garamante nejsou pánské. Ha, vidíš, takže přece jen mám ještě něco, co Ti můžu zítra vzít taky

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 09:05

wendulka To je pravda , myslela jsem, že ty jsou unisex.

Vyzkouším ráda .

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 09:54

blackviolet

Claude oficiálně žádnou unisexovou nemá . Ale je pravda, že ty další jako Invasion Barbare už opravdu pánské jsou 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 07. března 2020 18:49

Cuir Cavalier 

Sametová kožená vůně s šafránovou růží a opravdu nejen pro pány. U mě je to jednoznačný unisex.

Kůže je nejdřív svěží a mandarinková, pak jako by přilnula k lidské kůži  a získala tím živočišné teplo. A ještě trochu víc živočišnosti dodá oud. Růže a šafrán v závěsu s kosatcem a medem ochladí vášně a spolu s pačuli a pižmem dodají kůži elegantní uhlazenost.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 14:31

Invasion Barbare

Žádný barbar, nýbrž barber. Citrusy osvěžený krém na holení sládne oříškovým kouřem a přechází na směs nahořklých bylin, sladkého včelího vosku a hladkých dřev připomínající závěr parfému Sartorial (Penhaligon's). Závěr tvoří vanilka uhlazená krémovým pižmem. Jednoznačně pánská vůně. Výdrž přesahuje 4 hodiny.

Un Coeur en Mai Parfums

Povznášející směs svěžího bergamotu, hořkého bylinného galbana, sametového petitgrainu, šťavnatého melounu a opojného hyacintu se přes sladký mimózový pudr rozpadla na mýdlově štiplavé pižmo. Jednoznačně dámská vůně. Výdrž nepřesáhla 2 hodiny.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 16:35

Le Rivage des Syrtes

Špetka hořkého bylinného galbana, pár nasládlých pomerančových kvítků, kousek pomeranče, stopa nekokosové tuberózy, nezajímavý sladký pudr z Must de Cartier Pour Homme (Cartier) a prašná ambra oslazená vanilkou. Jednoznačně dámská vůně, která mě neoslovila.

Ambre Topkapi

Krém na holení, který se mění na jemně kořeněný krém se stopou ovocných tónů a dřeva. Možná v roce 2003 působila originálně, ovšem dnes Luna Rossa Sport (Prada) nabízí více muziky za podstatně méně peněz.

Péché Cardinal

Šťavnatá broskev, odlehčená kyselým černým rybízem a špetkou nahořklé zeleně, přechází na sladkou pudrovou tuberózu, která postupně přibírá kokosové tóny a uhlazuje se krémovým santalem. Povedená dámská vůně. Výdrž přesahuje 4 hodiny.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 18:20

L´Aimée

Stejně jako Madam Sériziat, jejímž portrétem od Jacquese-Louise Davida, byla tato vůně inspirovaná, je L´Aimée elegantní a křehkou květinovkou, částečně tematicky navazující na Promesse de l´Aube a Enlevement Au Sérail. V úvodu zavoní podobně nakyslá mandarinka, doplněná bergamotem a rybízovým listím. K ovocnému jasmínu byla do kytice navázaná citrusová magnólie se svěžím pomerančovým květem a vanilkovým otočníkem.

Zelenou stuhu na klobouku a opasku na šatech zastupuje křehká konvalinka, usazená na stejnobarevně laděný mechový podklad s nezralou broskví a malinami. Celé to ovšem zase podobně jako v Magnifica (Furla), i když naštěstí v menším množství, úplně zbytečně kazí ambroxanový drydown s mošusovým semínkem, kosmetickým pižmem a lehce čpícím laciným cedrem.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 16. května 2022 21:41

Invasion Barbare 

Zpočátku jasně pánská fougere s bergamotem, suchými bylinkami a hlavně s levandulí. Je sice jemně nasládlá, kardamomová a zeleně fialková, ale teprve po rozvonění díky pudrovému pižmu, dřevu a hlavně vanilce by se dala docela považovat i za unisex.