Nishane

05. června 2017 12:13
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 23. března 2021 06:56
@Fleur :D @viktorka_od splavu je to krásná vůně a po noci je jemně ale zřetelně cítít hebučké bílé pižmíčko,přítelův méně očichaný nos ji hodnotil jen jako ostrou a zásah pepřákem nezmínil :)
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 23. března 2021 16:10
Duftblüten : podle ingrediencí pro můj nos jasný "must have" avšak... Náruč pralesních nasládlých prakvětin nahniličko,vodnaté stvoly,nasáklé lodyhy a čnící blizny zahnívající ve slatinách a marastu dávnověku,obrázková kniha Z.Buriana se vší svou zatuchlostí v kůži vázaných svazků,konopný provaz máčený v terpentýnu,klůcek namočený do benzínu,bioethanol,ether,narkotikum k uspávání veleještěrů,fosílie,"živé květy"macerované v zelenkavé tekutině vypuštěné z vodováhy. Ta vůně se chová velmi neukázněně a nevyzpytatelně,před pár dny mi připomínala doslazenou hřbitovní Myths,dnes z ní cítím Natural 98 za 29,- a působí mi migrénu,květy ovoněný žluklý lanolin s vysokým oktanovým číslem,původně se mi zdála neškodná,teď mám nutkání najít gasmasku,ne-nesmí se k tomu čuchat zblízka! Je to jako scéna z Nekonečného příběhu kdy se Átrejovi topí v blátě jeho milovaný kůň Artax a on křičí a volá ale šemíka zachránit nedokáže... a povrch Močálu smutku se s posledním "plopt" zavře,pokaždé u toho bulím a stejně si to pustím znova a podobné to bude s touhle vůní... (souhlas i s jistou podobou Funeral Home,osmanthus nešel ani okolo)
Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 25. března 2021 18:24

teena-s tak ta poslední recenze je ještě zábavnější Super.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 25. března 2021 19:14
@Evanilla no ,snažím se ...jen pro vás :D
Offline Fleur blogger
Avatar
6074 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 11:59

Fan Your Flames

Exkurze do chemické laboratoře na výrobu aromat. V první místnosti se právě testuje kokosové aroma, nejspíš je určeno do cukrovinek, protože voní trošku po pražených oříšcích a bílé čokoládě s tonkou. Ve druhé místnosti se experimentuje s tabákem, tohle bude hodně divná zakázka a určitě ne pro potravinářský průmysl. A ve třetí místnosti je cítit něco štiplavého, zeleného, odněkud povědomého... sakra, tady si někdo v pracovní době dával špeka!
Skladebně roztěkaná, vyzněním pánská.

Nishane fakt nebude značka pro mě...

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 12:08

Fleur jsem zdesena

Offline Fleur blogger
Avatar
6074 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 12:37

andry Nebuď, však víme, jak rozdílně ty vůně fungují .

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 18:08

Fleur No, hlavně při prvním zkoušení před cca 4-5 roky jsem cítila to, co andry . A docela jsem tu vůni chtěla. Když jsem ji však vyzkoušela podruhé loni koncem roku, zděsila jsem se, neb vůně odpovídala TVÉ recenzi

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 18:52

Korsičanka zajimave - ja zkousela z toho novejsiho flakonu s esovitym vickem

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 18:00
Reakce na andry:

Fleur jsem zdesena

​Proč? Já bych se spíš zděsila, kdyby se Fan Your Flames Fleur líbila.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 19:04

wendulka proc

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 20:18

andry

Co proč? Dyk to není vůbec typ vůně, jaký by se jí mohl líbit. Kokos, sladký a cedr.

Offline Fleur blogger
Avatar
6074 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 21:06

wendulka andry Potvrzuji a ještě doplňuji popis vražedných složek o výrazné adjektivum "zelený". Jakkoliv mám zelené vůně ráda, tak jedině nesladké (a nehnijící, suché, bez hašlerek apod.).

Offline blackviolet
Avatar
3315 příspěvků moje polička 12. dubna 2021 22:57

Ani 

Krásná dřevitá, zelená a pryskyřičná vůně s lehce gurmánskými tóny čokolády, pikantního zázvoru a kardamomu. Je to příjemné, svěží a energetizující. Je to trochu jako jít lesem s vonící čokoládou v ruce. A potom se prodírat černorybízovými keři. S oblakem suše prachové vanilky nad sebou.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. srpna 2021 18:06

Vain & Naïve

Růže pro Malého Prince je opravdu naivní. Její citrusová svěžest se záhy utopí ve švestkových povidlech se zkaramelizovanými malinami. To by samo o sobě bylo v pořádku nebýt ukrutně čpícího cedru, který se přidá záhy po rozvonění a zmizí teprve až v základu, kdy zůstane jen sladce ovocně pačuliová růže ve stylu La Petite Robe Noire Couture s prašně zemitými (snad vesmírnými) tóny navíc. Toto bych čekala od nějaké drogérkovky, no od Nishane je to docela zklamání.

Unutamam

Je libo návštěvu botanické zahrady v pavilonu tropických rostlin? Unutamam vám to umožní. Zelenou divočinu tu vytváří jalovec s mátou, rozmarýnou, kafrovou levandulí s ovocnými podtóny a pačuli. Z kvetoucích keřů jasmínu dýchá opojná hřejivost stejně jako z hřebíčkových karafiátů. v korunách stromů s kmeny porostlými mechem skotačí zvířátko. Jen je škoda, že tu jeden z nepozorných návštěvníků rozsyptal pytlík s polévkovým oreganem, jinak velmi originální.