Nishane

05. června 2017 12:13
Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 13:01

daniela Jen přemýšlej Ten větvičník s gardénií páchají asi v Duftblüten pěkné škody Mně bylo divné, že ji kdysi Notino zlevnilo o 2000,-

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 13:05

Korsičanka Vidíš to, a mně se Duftblüten líbí Určitě víc, než kdyby to byla "jen" květinovka, jak jsem si původně podle názvu myslela. Jen se nesmí očichávat moc zblízka, což ale platí pro hodně vůní.

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 13:08

daniela No, k tobě taky nikdo zblízka(vyjma rodiny, ale ta už tě zná) čichat nebude, že? Já se kdysi rozhodovala mezi Hundred Sillent Ways a Duftblüten a dobře jsem udělala. Užila jsem si kvítí a poslala dál. Ale DB bude asi "pěkná" niche, že?

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 13:11

Korsičanka To jo, rozhodně není obyčejná

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 13:07

Fan Your Flames

Dřevitá vůně, nebo ještě lépe dřevěná doutnající vůně. Přesně jak píše Vendulka, dřevo je ze začátku přelité kokosovou vodou a rumem. Postupně dřevo začíná doutnat, cítím nádech zahřívající se pryskyřice, ale zároveň je v útlumu, ochlazované vodou. Vůně trochu sládne kvalitním rumem a nádechem vanilky, ale není to žádná chuťovka, pořád je to začouzené dřevo, stará pneumatika a tabákové listy, které se nedaří pořádně zapálit. Vážně by se hodila více na muže, na mně je to taková vůně-nevůně.

Vizuálně jsem si představila les ve Forks (Twilight sága), džungli kmenů a větví, v barvách zeleno-šedo-hnědé, na kterou dopadají zlaté paprsky slunce. Anebo tentýž les, z kterého je v dálce vidět hořící ohně, kterými Quileuté oslavují odchod Carlislovy rodiny. Tak přemýšlím, na koho z těch mužů by se ta vůně hodila - jestli na ponuře se tvářícího Edwarda, s bíle mramorovou pletí třpytící se na slunci, nebo na Charlieho a Billyho v kostkovaných flanelových košilích, když sedí vedle Jakovy garáže na dřevěných lavicích v dešti a se smíchem si nacpávají dýmky tabákem.

https://stmed.net/movie/twilight-saga-new-moon-wallpapers

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 13:08

Rosa Turca

Růže doprovázená dalšími květy voní hned v začátku jako klasická vůně, kterou bych si představila na slavnostní příležitosti (třeba jako Knowing). Jak už to u takových vůní bývá, začátek je pronikavý a postupně se usazuje. U Rosa Turca zůstává určitý pronikavý tón stále přítomný. Růže je skoro vosková (vzpomněla jsem si na Rouge Hermes) a suše šťavnatá (nebo šťavnatě suchá?) a kořenitá. Asi po hodině cítím zázvor (čerstvý, kandovaný i sušený), k němu se po chvilce přidají švestky. Po další půlhodině je růže opět zřetelnější (pro mě by klidně mohla dál vonět ta krásná zázvorovo-švestková vůně, ale když už se parfém jmenuje Rosa Turca, musí tam ta pořádná růže být :) Růže je stále vosková a tak nějak uschlá, "slaměnková", zároveň ale i lahodná jako těžký růžový květ. V té podobě pak drží další dlouhé hodiny. Ona slaměnková pronikavost mi něčím připomněla i Fordovu Champacu Absolute.

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 13:47

daniela Jak - na koho z Twillight ságy by se hodila FYF??? Snes se na zem, Dani. Na mě přece, na mě!!! Jen kdybych ji sehnala levněji

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 14:12

Korsičanka Aha

(tak aspoň... kostkovanou flanelovou košili máš? )

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 15:07

daniela Mám jen kostkovanou - a pdle mně kostky vůbec, jen hýřivé barvy!

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 06. prosince 2019 14:52

Tak som vskúšala, čo sa dalo...

andry máš ma na svedomí:)

https://www.leparfumlechic.sk/nishane/

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 06. prosince 2019 18:32

slniecko Parádní řada recenzí, doufám, že 19.12. vyzkoušíme nováčky od Nishane:)

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 07. prosince 2019 13:52

Korsičanka ďakujem!!!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 17:48

Ani

Cecile patří mezi ty parfuméry, kteří rádi (podle mě někdy až urputně) opakují oblíbený akord svých nejúspěšnějších výtvorů v mnoha různých variacích. V jejím případě to byl po dlouhou dobu Epic. Před 6 lety pak vytvořila pro mě zatím asi její nejgeniálnější kousek, kdy přišla s moderní variací na Eau de Shalimar v máslovým kosatcem v podobě Aury Sublime a zdá se, že si je toho vědoma. Použila jej např. už v Remember Me. Ani navazuje na obě.

Máme tu opět eau de shalimarovský úvod s bergamotem a citronovou šťávou a posléze vanilku s ambrou a bílým pižmem z Aury Sublime, z Remember Me zase kardamom a zázvor, který v základu splývá s pichlavým cedrem. Novou variaci místo máslového kosatce či kořenitého čaje s mlékem a medem z plumérie tvoří líbivější šťáva z rozmačkaných bobulí černého rybízu, do níž zamíchala sladce pikantní drcený růžový pepř.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 21:38

Nishane jsem se dlouho nějak vyhýbala, nevím vlastně proč.. vlastně vím. asi jsem tak nějak tušila, že se mi budou všechny líbit

Ani - bergamot, pižmo, vanilka.. v úvodu důrazný pepř.. úplně jiná, než jakou jsem si ji představovala, a ukrutně rozpínavá - podobnost se shalimarem cologne je výrazná

Spice Bazaar - koření v alkoholu, kolínská s pepřem, skořicí.. říznutá dobrým rumem. ještě v tom plavou snítky čerstvě natrhaného rozmarýnu, dřevité větvičky. líbila by se mi na muži.. postupně sládne ale to koření je opravdu výrazné, ostré

Wūlóng Chá - svěží citrusová nálož, pomeranče, bio citrony, mandarinky.. je tam všecko.. a čaj.. jsou to plátky a měsíčky citrusů naházené do sklenice studeného čaje. dlouhotrvající a osvěžující. tu bych ráda nosila v létě..

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 26. února 2021 19:51

Sultan vetiver...extrait de parfum, takze naloz, ano vetiverova hutna vlhka zemita kourova nasladla likerove pikantni komplexni a neprehlednutelna...je jako zivot od Bosporu smerem na vychod....intenzivni. Uvodni bergamot, absinth a pepr vytvari smes opojneho nektaru, u me podlozeneho pastozni sladkosti tonky. Gratuluju vsem, kdo si uziji plny puvab hlavy parfemu. Vetiver jako pruvodce kosmopolitnim haremem prubezne ukazuje sve nuance od Haiti az po Bourbon, aby se po nekolika hodinach usadil na vylestene kuzi. Jedna aplikace vas doprovodi na cely den. 

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 15. března 2021 17:42
Méditerranée : teena-s (15.3.2021 ) Jemná,fénem zteplalá hořkost, žlutá sluncem prohřátá šťavnatost strouhnuté citrusové kůry, nebesky modrá konejšivost akvarelově se mísící s levandulovou šmouhou usínání, lehučká nasládlost kvítku vetknutého za dívčino opálené ouško. Ambrové pohlazení posledních paprsků před tím než utonou v obzoru... Není to typická svěženka,je ale poměrně intimní,je barevná jako pohlednice z exotické dovolené,hladká perla usazená v lasturce na písečné pláži podvečerního stmívání,jako melancholická vzpomínka na bezstarostný život v ráji,který trval pár ,na ozalidu zachycených ,mžiků
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 18. března 2021 20:46
Tuberóza : Tak todle musím zkusit v teple páč jinak nevim teda... Fakt hustá sytá bílokvětinová smršť,(mamka řekla: "jéé konvalinky pro babičky" a chtěla mi odstřik zabavit...) ale protože mám ráda jasmín,tak ten tady vnímám nejvíc já,je mokře sněhový ale se zelenými jarními lístečky,úplně mě tluče do obličeje bílýma pěstičkama a já se nebráním,slastně nasávám,mlsám květovou mízu jak včelička a najednou mě dusí(zatím se 3 hodiny nehnula), pižmo,smrt zavalením ve špitální prádelně,strčit hlavu do krabice s pracím práškem a zatřepat jak věšteckou koulí,všude to poletuje Jakási tlumená/ tušená sladkost je cítit jen s nosníma dírkama podtlakem přisátýma ke kůži,základ je tvrdý jak škrobené prostěradlo ,jsou na něm v každém rohu uzly aby pěkně drželo pod matrací,jako tím sukem dostat ránu přes zpocené obočí,trhá. Kvůli té krémovosti,která se snaží prodrat ji musím zkusit vícekrát,to riziko bolehlavu ještě podstoupím,tohle bělostné pižmo je ale mor na mé čichové receptory,ale sílu ten boxer teda má a svým způsobem se mi velmi...úchylně líbí
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 22. března 2021 19:16
B-612 Provizorní barber shop vybudovaný ve sklepních prostorách,značně plesnivých,kasr do očí místo velkamdrinku,pepřová sprcha vymývající barvu duhovek,neutralizovaná sládnoucí levandulí,nepomáhá to,štípe to,brečí to... Název mi evokoval válečně bombardéry a ono to sedí,je to puma svrhnutá do záhonku karafiátů,sladkost květů se rozprskne vůkol,šrapnely a třísky lítají luftem Protiletecký bunkr,betonově neprostupný Pepř a pačuli,značná průtahovost přímo u kůže,bohužel přes clonu slz ji v prostoru nedokážu vnímat,aroma stojící za zkoušku,těším se na ni ve větším teple,neotřele zajímavá,leká mě ale líbí se mi
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. března 2021 20:56

teena-s Šmarjá !

Online viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 22. března 2021 21:02

teena-s juuu to by se mi mohlo líbit!