Nishane

05. června 2017 12:13
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. června 2017 12:13

Budu vděčná za jakékoliv postřehy ke značce Nishane. Osobně jsem zatím poznala jen Vjolu, ale její krása a kvalita mě nutí chtít poznat další její soukmenovce. 

Offline Poéma
Avatar
728 příspěvků moje polička 05. června 2017 15:41
Reakce na Dalia:

Dali, já znám od  Nishane cca tři, čtyři vůně. Asi nejlépe tuhle

http://www.parfumanie.cz/database/detail/mediterranee-nishane-istanbul

měla jsem i odstřik, je to příjemná letní kolínská s mandarinkou a eucalyptem, s pár plátky růží, kvítků jasmínu, která na mně zdrhla dřív než se prodral napovrch santal a ambra. Už ji zřejmě Nishane vypustilo ze své výroby, nikde jsem ji nenašla.

Zbylé jsem měla tu čest vyzkoušet před třemi lety, ale asi jsem to vzala moc hopem, takže ze mě nějaké postřehy nevydoluješ.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. června 2017 16:15
Reakce na Poéma:

Nevadí, i tak děkuji.

Třeba se ještě někdo se svými zkušenostmi zapojí.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 05. června 2017 18:16
Reakce na Dalia:

Ta, kterou jsem měla dnes na sobě, viz foto u nicku - je krásně hladká květinovka, ne tolik průrazná jak Vjola, ale též dobrý držák. Martula ji připodobnila Flowerbomb od Viktor&Rolf a já jen dodám: sakra kvalitní a hladce kulatá Flowerbomb

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. června 2017 18:19
Reakce na Korsičanka:

Dnes jsem ji studovala na Fragrantice a myslím, že bych si troufla i naslepo. I když jsem se původně vyjádřila, že další Nishane vůni na slepáka raději ne.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 05. června 2017 18:20
Reakce na Dalia:

Myslím, že bys byla spokojená - jedná se o opravdu krásnou a nekonfliktní květinovku:)

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 05. června 2017 22:50

Dali, ja som vyskúšala aj Tuberózu a hneď teda putovala do túžobníka  Je to krásna silná bielokvetinová vôňa, mne sa snáď páči ešte viac než Narcotic. Je drsnejšia, silnejšia a viac tuberózová (v Narcoticu mám dosť výraznú tú ľaliu). Viac postrehov neviem teraz napísať, navoňaná som s ňou bola zatiaľ len raz. Určite ju vyskúšaj. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. června 2017 09:37
Reakce na sisa.b:

Vyzkouším ráda.

Mohla bych objednat vzorky Nishane na notinu ... uvidím. Zatím se mi do vzorků tolik peněz investovat nechce. Momentálně mám ještě dvě jiné parfémové tužby, které bych ráda zrealizovala. Pokud možno během léta ...

Cervanek
Avatar
07. června 2017 10:00
Reakce na sisa.b:

"V Narcoticu mám dost výraznu tu laliu"

Dalia  právě ta výrazná lilie v Narcoticu mi hodně, ale hodně připomíná vůni LILY od Roja Dove (kdy 50 ml je dnes za 450,00 euro)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. června 2017 06:43
Reakce na Cervanek:

To zní zajímavě a Narcotic je naštěstí přece jen levnější.

Cervanek
Avatar
08. června 2017 07:18
Reakce na Dalia:

to je právě výhoda, ony se dají najít vůně, které tak licují s těmi drahými. NV je i krásně zpracovaná 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. června 2017 07:52
Reakce na Cervanek:

To tedy rozhodně souhlasím! NV je sice minimalistická svým složením, ale její kvalita je dechberoucí!

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 09:24

Wulóng Chá

Začátek Wulóng Chá mi připomíná vůni Philtre Ceylan (čaj Earl Grey s bergamotovou silicí), pak se rozvoní jako černý čaj s čerstvým citrónem a k tomu zavoní čerstvé fíky. Vůně je sytá, přitom osvěžuje a je hladká, fík nemá ty drhnoucí kokosové podtóny. Prostě letní idylka: den u moře, slunce svítí, nebe je blankytně modré, písek bílý a jemný, větřík pofukuje... krásná vůně.

Zdroj obrázku

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. července 2018 15:51

Ambra Calabria

Krása rzí spoutaná …

Štiplavý bergamot zašimrá v nose a zvolna se ztratí v pryskyřičně vonící zeleni. Vůně je krátce nahořklá, ale brzy začíná sládnout vanilkově ambrovým duetem.

Kovový chlad potažený tenoučkou rezavou krustou, kterou pomalu rozpaluje letní slunce. Jemně balzamická, pikantní, nasládlá skladba.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 13. července 2018 23:47

daniela Jo, Wulong Cha je dobrá vůně, ale v mém případě ji nakonec převálcovala právě Philtre Ceylan.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 14. července 2018 07:39

wendulka A která je na tom lépe s výdrží a sillage?

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 14. července 2018 10:56

Fleur V tomhle ohledu bych řekla, že nastejno.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 12:40

Vjola

Květinová vůně s pořádnou náloží fialek. Ze začátku je vůně zelená, vlhká, připadá mi skoro až melounová (možná je to tuberózou a měsíčkem, tenhle melounový nádech cítím totiž i ve Fleur de Liane od L'Artisana), později už voní opravdová kytička fialek, která mi připomněla proslulé Météorités od Guerlaina. Škoda, že fialky tady ve Vjole nejdou do pudrova, stále je to čerstvě květinová vůně, s kysele svěžím nádechem jako na začátku a s bonbóny-fialkami po rozvonění. Na můj vkus moc květin a málo pudru :)

http://www.doctissimo.fr/sante/aromatherapie

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 12:41

Duftblüten

Duftblüten jsem si představovala jako výraznou a svěží květinovou vůni. Svěží trochu je, ve smyslu čerstvého vzduchu v lese - cítím vůni dřeva a půdy, trochu i s podhoubím. Hodně zblízka je jako dřevo s čerstvým nátěrem (fermeží), mohl by to být stolek, na kterém stojí váza s květinami - růžemi a mixem dalších - jsou už ale poněkud povadlé. Vzpomněla jsem si na Funeral Home - na květinářství u hřbitova a tu natřenou dřevěnou věc, ve spojení se zemitým odérem, který v Duftblüten obstarává kromě pačuli i kadidlo a větvičník. Zdálky (a po úplném rozvonění i zblízka) pak kombinace namořeného dřeva a mechové zemitosti vytvoří dojem klasické (skoro diorellovské) chypré.

https://hdfreewallpaper.net/red-roses-beautiful-hd-wallpapers-for-desktop

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 12:58

Santalové

Celá natěšená na santal jsem otevřela vzoreček a... no tohle? Santal tam je a krásný, ale představovala jsem si ho jinak. Ze Santalové se v mém nose vyklubala Samsara. Tedy téměř, je tu pár rozdílů. Vůně je hodně květinová a hodně santalová tak jako Samsara, oproti ní je ale v začátku Santalové rušivý živočišný tón (silně indolické květy, asi ylang ylang? nebo jasmín?). Postupně ten nevábný tón slábne a tvoří se krásný voňavý obláček. Méně krémový než vnímám Samsaru, letmé závany jsou tady více obláčkové, nadýchané a chvílemi tvoří luxusní "ocásek" vůně. Jako když se vůně stane součástí člověka a naprosto s ním souzní. Je to fantastické a přemýšlím, jestli si k nasysleným zásobám Samsary pořídit i Santalové :)

https://goldcanyon.com/sandalwood-jasmine-fragrance

https://boisdejasmin.com/tag/sandalwood-2