Puredistance

18. března 2017 23:01
Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 29. prosince 2018 11:12
Reakce na Martula:

blackviolet Však ono to rozdělení na pánské, dámské a unisex vůně je stejně jen orientační. Znám jednoho muže, který nosí klasický Shalimar. A jak mu sluší!

​Jasně, je to jenom marketing. I když je fakt, že ačkoli v tomto ohledu předsudky rozhodně nemám, vůně označené jako pánské, jenom zkouším, ale ve finále nenosím... když nad tím tak přemýšlím. Světlou a krásnou výjimkou je Habit Rouge.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. prosince 2018 11:13
Reakce na Martula:

blackviolet No však jsem se kvůli vzorku obětovala a objednala flakon White

​Však my si Tvé oběti taky patřičně vážíme.

Krásná recenze!

A děkuju za foto. Dovolila jsem si použít prozatimně do databáze, než bude oficiální, aby sis vzorek mohla přidat na poličku.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 29. prosince 2018 11:19

wendulka Jé, děkuji, jdu si vzorek slavnostně umístit na poličku

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 29. prosince 2018 20:46

Martula to znie veľmi dobre....

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 16. března 2019 22:48

Aenotus 

Citrusovo mechová kráska. Nálož limetek, dřevitého a zeleného petitgrainu s pomerančovým květem a nahořklých yuzu doplní ještě nerozvitá poupata černého rybízu a pár svěžích lístků máty. Potom už se citrusy uhlazují, sládnou a dostávají přídech lesní chypre. Jemné pačuli s větvičníkem se podřídí mýdlovému pižmu a spolu splynou v krásné chyprové mýdlo s náznakem citrusů.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 01. prosince 2019 10:10

Novinka od Puredistance - GOLD

První recenze zmiňují původní Opium. Jsem zvědavá a těším se na vyzkoušení

Zdroj: https://www.puredistance.com/e-store/puredistance-gold-60/

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 06. prosince 2019 17:27

Martula 

pro mě původní Opium ani náhodou, bohužel, ale je jiným způsobem pěkná a zajímavá... připomíná mi spíš typově vůně jako Epic nebo Antalia.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 06. prosince 2019 19:48

domenica Díky za první informaci  No, to zní jako více pánských tónů a do zelena..

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 06. prosince 2019 20:20

Martula  

do zelena malinko ano, do kořeně zelena. Přijde mi dostatečně dámská. Bohatá, rozhodně promyšlená a propracovaná. Líbí se mi.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 06. prosince 2019 20:50

domenica V tom případě se těším ještě víc

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. července 2020 21:23

Gold

Podobně jako White, je i Gold vůní klasického střihu, jen přidaná rozmarýna dodává citrusům svou mátovou svěžestí mýdlovější nádech. Skořice s hřebíčkem a koženým labdanem pak typově připomíná čistý parfém Fate, jen opět s tím rozdílem, že Gold je květinovější (růžová pelargónie s jasmínem), vanilkovější a místo kadidla obsahuje sladce dřevitou myrhu. A právě to ji pro mě osobně činí mnohem přístupnější, vřelejší, ne tak odtažitou jako White. Celkovým dojmem opravdu tak trochu evokuje dlouhou pačuliově sametovou večerní róbu, vyšívanou zlatavě skořicovými nitkami.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 06. července 2020 21:51

wendulka Zrovna jsem dnes měla v ruce vzorek, že ji znovu vyzkouším. Při prvním zkoušení před pár měsíci mě neohromila, ale tebe zřejmě nadchla, takže jí dám šanci a prozkoumám ji líp.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. července 2020 21:55

blackviolet 

Jop, po Antonii je to teprve druhá vůně od Puredistance, kterou bych si dovedla představit nosit nemít už extrakt Fate Woman.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 06. července 2020 22:00

wendulka Tak dobře, budu se jí trochu věnovat .

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. července 2020 11:02

wendulka Parádní popis

blackviolet Taky jsem z ní měla podruhé lepší dojem

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 18:59

Dnes jsem našla ve schránce milé překvapení. Červená obálka z Puredistance, s reklamou na novou vůni Rubikona a hlavně - s naparfémovanou zaigelitovanou kartičkou A opravdu po rozbalení voní. Takže první dojmy alespoň z tohoto papírku:

Vybavily se mi okamžitě dvě vůni z doby mého dospívání: Moments (Priscilla Presley) a pak červený body spray Impuls, s motýlky, Tuzexová záležitost, kterou jsme si na internátě půjčovaly jako poklad, když šla některá z nás na rande. Prostě osmdesátky jako vyšité a pro mě srdcovka.

(A ještě tam mám i Jasmin Rouge od Forda. V hustší, karmínovější podobě, s pačuli. )

Někdo zmiňoval, že čeká podobnost s CM - tak ta za mě ani náznakem.

Těším se na vyzkoušení ze vzorku, až se k němu dostanu.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 18:08

Rubikona 

Rubikona. Zvláštní vůně, baví mě ji zkoumat. Je elegantní, ale i přítulná.

Na začátku překvapí mandarinkou s bergamotem a zemitým pačuli, ještě k tomu okořeněné hřebíčkem. Vkrádá se sem pomalu pomerančový květ a pačuli je najednou hebce čokoládové a skoro gurmánské s kopečkem šlehačky a vanilkovým krémem. A přesto je Rubikona květinová vůně. Růže je netypická, protože kosatcová a žlutě ylang ylangová a pořád ještě i čokoládová a krémová. Na hony vzdálená všem kombinacím růže s pačuli. A krémová vůně zůstává, časem je z ní růžové mýdlo s pořád ještě znatelným pačuli a trochou dřeva.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 22. února 2021 22:48

Gold 

Balzamická orientálka, která na mě působí čistě a něžně, i když jí nelze upřít jistá opulentnost. Zlatá pryskyřice a koření, zelené pačuli a něco květin, ale také jemné mýdlo a zelená mandarinka. Ale kromě mýdla jako by i styrax, myrha, labdanum a pačuli s rozmarýnem byly připravené na očistný rituál, třeba na osvěžení vzduchu nebo na vyhánění démonů, kdoví.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 22. února 2021 22:59

blackviolet Taky jsem ji vnímala kdysi jako jemnou a něžnou. Dnes bych ráda vyzkoušela znovu. Snad se někdy 1907 dočkám:)

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 27. února 2021 22:02

Warszawa 

Klasická jasmínová vůně v retro stylu, ale lehká a moderní. Galbanová sametová zeleň s fialkou a květinovým medem a s broskví z tradičních chypre se snoubí se sytým, ale jemným jasmínem. Vetiver a pačuli s trochou styraxu dodají Warszawě přesně tu hloubku, jakou potřebuje vůně pro elegantní dámu.