Gaglewski Grasse

03. ledna 2017 12:42
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 03. ledna 2017 12:42

Parfumér Didier Gaglewski pochází z francouzského Grasse, s nímž také spojil svoji značku Gaglewski Grasse. Po absolvování parfumérské školy pracoval v tomto oboru nejen v rodné Francii, ale také v Německu a ve Švýcarsku, brzy se však rozhodl založit si vlastní značku v rodném Grasse. Již na počátku (v roce 2009) věděl, že chce svým parfémům věnovat maximální péči, proto při jejich výrobě používá tradiční techniku "enfleurage", která je časově i finančně náročnou variantou, jak získat čistou esenci. Ve svém portfoliu má Didier Gaglewski 14 parfému (12 v aktuální produkci). Více informací na www.gaglewski.com.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 03. ledna 2017 12:43

DE MEMOIRE DE ROSE

Dokonalost bývá občas poněkud nudná, proto ji nemám moc ráda. Přesto musím říct, že tato vůně dokonalá je. Ale nudná? To ne... Růže v plném květu, orosená, dechberoucí, rozkošně svůdná, vyzývavá, ale neztrácející úroveň... jen se jí dotknout... Při pohledu na fotografii Didiera Gaglewského jsem si vybavila úryvek básně Jana Skácela...

O čem jsme mluvili?

O čem mluvit může

růže a chlapík v černém svetru.

O tom, že Alláh z hrstě větru

koníčka stvořil,

a ona říkala:

Ty nad očima máš havrana

a ať ti neulétne,

ty smutný.

Didier a jeho růže očividně věděli, o čem mluvit - a růže nakonec podlehla a svěřila mu veškerá svá tajemství. A teď je znám i já...

JOURNALISTE

Nádherná mechová vůně s lehce maskulinním nádechem... Jako když si na sebe vezmete svetr svého přítele a jdete na procházku do lesa... Víte, jak voní les v létě po dešti, když se vlhko mění v páru, která v sobě nese veškerou vůni země, stromů a rostlin? Pak víte, jak voní Journaliste - omamná, intenzivní a hřejivá vůně, plná dřevitých, mechových a nasládlých aromatických tónů. Zmíněný mužský akcent této vůně tkví v jejím příjemně kořeněném nádechu - kardamom, zázvor, tonka - vše jen lehce a po špetkách, ale přesto si nemůžete nevšimnout. Mám-li nějakou vysněnou krajinu, voní přesně takhle. Intenzita i výdrž skvělé.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. ledna 2017 15:03
Reakce na euridike:

Nutně potřebuju vyzkoušet obě. Hlavně tu Journaliste!

Proč ten chlap nenabízí nějakou poznávací sadu i online?