Dior

14. srpna 2014 17:48
Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 03. března 2018 13:23

Martula 

Aha... dík. Já už jsem ohledně Diora úplně paranoidní. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 08. dubna 2018 14:29

mno tak k mainstreamovým diorům mám podobně vlažný vztah jako k chanelu (vyjma addictu a jeho odnoží), a exkluzivky jsem zatím moc raději nezkoušela. tahle má rozhodně kus z addictu, víc mi ale připomíná guerlainovské vůně

tak doufám že budu teda potřebovat z každé exkluzivní řady jenom jednu (od chanelu coromandel a dior je už taky jasnej:

Fève Délicieuse

ráno v kuchyni, u otevřeného okna do rozkvetlé zahrady, závan čerstvé svěží květinové vůně... cukrářka obaluje pralinky v práškovém kakau, vyškrabuje vanilkové lusky, jasmínové keře za oknem opojně voní, a ona myslí na svého muže, otvírá jeho koženou aktovku a pomalu mu tam ty pralinky skládá do malé krabičky, zasní se.. přiloží lísteček se vzkazem, otře si čelo, zhluboka se nadechne vůně kůže (pačuli, pačuli hodně pačuli)... měj se krásně v práci a brzy se mi vrať, do mého sladkého království, budou čerstvé karamelky a teplé mandle se skořicí... a večer ten jasmín bude vonět ještě víc!

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 08. dubna 2018 21:12

viktorka_od splavu No zrovna před měsícem jsem zjistila, že můj vztah k Feve Delicieuse se značně vylepšil.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 08. dubna 2018 22:00

wendulka ja ji zkousela uz pred casem a rikala jsem si ze to je takovej spis guerlain nez dior:-) az ted poradne a fakt ze jo. 

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 11. dubna 2018 21:50

Hypnotic Poison Eau Secrète

Původní Hypnotic Poison jsem léta nevydýchávala kvůli kmínu, po reformulaci zase kvůli kokosu. Nakonec z nich paradoxně ze všech vzešla vítězně tato odnož, která už s ním nemá skoro nic společného. Místo kokosu osvěží směsí citrusů v čele s kyselou mandarinkou, bergamotem a kapkou neroli.

Pokud bychom snad někde chtěli hledat nějaký styčný bod, tak právě jeho hořké tóny společně s velmi umírněnou špetičkou kmínu odkazují na klasický Hypnotic. Velmi rychle však vezmou za své a vynikne hypnoticová vanilka s mandlemi a našlehanou tonkou, doplněná trochou pačuli a allurovským jasmínem, jemuž v této kombinaci výjmečně odpouštím jeho vůni čínských gum.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. října 2018 11:54

Miss Dior Le Parfum

Růže z jantaru …

Plamínek

co se mihotá

a do duše vlévá klid.

Kamínek

co mě připoutá

a do sebe vpíjí svit.

Vzpomínka

co se třepotá

a do srdce vdechne cit.

Je tu zas

ze dne míň a noci více

podzimu čas

šedý stín a teplo svíce …

Vzpomínka

co pokouší

a na tváři nechá horké slano.

Kamínek

co netuší

že necítit mi není dáno.

Plamínek

co utěší

to bezútěšné šedé ráno.

Je tu zas

ze dne míň a noci více

podzimu čas

šedý stín a teplo svíce … kaminek v prstech obracím, tu růži z jantaru, a ke snům svým se navracím, k některým ... co pryč už jsou… bez tvaru.

Jantarová vůně, pryskyřičná, balzamická, nektarová, hřejivá, nostalgická, podzimní a krásná.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 27. října 2018 13:57

Ambre Nuit – Nuž, no. Ambru v tomto prípade musíme brať skôr metaforicky, ako doslovne. Niečo ako „božská ambra“, alebo „večná ambra“...proste nejako to nazvať museli. Ako zložka...no. Poďme na to. Citrusy? No možno. Trochu nakorenená ruža? Ale hej. Drevitý základ? Určite. Ale ambra...no, možno je to to niečo, čo tú vôňu „zlieva“ dohromady,ale ak je to tak, tak tu hrá len rolu šedej eminencie, ktorá sa sama neukazuje a predsúva len svoje biele kone.
Ale inak je to pekná vôňa. Teplá, ženská, bezpečná. S touto vás odnikadiaľ nevykážu. Pravdepodobne ju totiž ani nezaznamenajú. Teda niežeby nebola vôbec cítiť, to nie, ale je natoľko všeobecná, že splýva s prostredím. Ako hosteska na luxusnom večierku, ktorá musí vyzerať dobre, ale v podstate musí ostať „neviditeľná“.

Balade Sauvage – morská voda šumiaca na kamienkovej pláži, nemilosrdným priamym slnkom rozvoňaný figovník, prímorské byliny. Náš Sauvage si našiel pokojné miestečko na pobreží a vychutnáva si slnečný deň. Má so sebou nejaké ovocie, čo si natrhal cestou, nie všetko je úplne zrelé, ale účel plní. Nebude hladný, ani smädný. Podarená vôňsa. Niečím mi trochu pripomína Endymion Concentré.

Belle De Jour – Kráska dňa...nádherná, nádherná a pritom strašne jednoduchá. Tak akurát na slnku dozretá broskyňa v kombinácii s ovocnou ružou (a na pozadí veľmi jemné svetlé drevo, žiaden tužkocéder, vonia mi skôr ako hladký, čistý list papiera). To je všetko, ale to „všetko“ tak krásne skombinované, že nebyť ceny, tak ju na mieste kúpim.

Jasmin des Anges – Anjelské spracovanie jazmínu. Je úplne iné, ako v Grand Bal. Kým tam je ostrý, elegantný, naleštený, toto je vlastná jazmínová sesta od Belle de Jour. Radostný, veselý, rozjasaný, nezelený, neindolický, výslovne kvetinový jazmín spolu s marhuľou, ktorým sekundujú a prehlbujú ich ďalšie kvetinové a ovocné tóny, tvoria štýlovo veľmi podobnú - na jednej strane jednoduchú, na druhej strane neuveriteľne krásnu, radostnú, anjelsku vôňu. Putti vo fľaštičke.

Gris Dior – ako predošlý Gris Montaigne, slano-bergamotová, príjemná, nenápadná, zato luxusná pánska vôňa.

New Look 1947 – Vonia ako dámska verzia Gris. Podobne slaný bergamot, akurát tu dozdobený jemnými tónmi ušľachtilých kvetov s malou štipkou nesladkého púdru. Tá vôňa je zvláštna. Je rozhodne elegantná, ale nenápadná. Nie je upokojujúca, ale je pokojná. Akoby som v nej cítila nejakú ľahkú, ale veľmi ľahkú stopu smútku, ale nie je nostalgická. Rozhodne nadčasová. Je ak domov osamelej dámy s vytríbeným vkusom, ktorá si ho ale nedrží na ukazovanie, ale pre seba, takže hoci je zariadený kultivovanými kúskami, sú poskladané skôr na pohodu, ako na efekt.

Oud Ispahan – Oud, ktorý sa dá vziať medzi ľudí. Netvrdím, že je úplne pre srabov, ale je vykúpaný, oholený, oblečený a poučený, do ktorej ruky patrí nôž a do ktorej vidlička. Labdanum ho jemne osladí a má v sebe určitú suchosť, ktorú by som pripísala štipke šafránu, aj keď ten medzi zložkami uvedený nie je. Občas cítiť ľahký závan usušenej ruže.

Sakura – "Len" sakura. Na čerešňový kvet sa často díva ako na menejcennú páčivku, vhodnú na uspokojenie ázijských trhov. Ja nesúhlasím. Je to sama o sebe nádherná vôňa, krásny jarný soliflor. V tomto konkrétnom spracovaní veľmi pekne skombinovaný s ružou, čo mu dodáva nečakanú hĺbku bez toho, aby prestal byť čerešňovým kvetom.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 27. října 2018 23:02

slniecko Hm, tak ty nové exkluzivky mě teď díky tobě začaly zajímat ještě víc.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 28. října 2018 00:08

wendulka stoja za pokus

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 28. října 2018 07:36

slniecko Kdybych si měla vybrat bez zkoušení, jen podle Tvého popisu, tak bych chtěla New Look 1947.

Online Miru
Avatar
13811 příspěvků moje polička 28. října 2018 07:38

Fleur 

...jo.

A pak Belle de Jour asi

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 28. října 2018 12:46

Fleur verím, tá by ti šla

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 17:10

Vyzkoušela jsem dnes Joy. Na větší popis to zatím není, ale vůně mě velmi mile překvapila. Nečekala jsem od ní nic, což možná bylo dobře. Takže jsem se nestačila divit, jak krásně se na mně rozvoněla a já si ji řadím do škatulky "sladce pudrová".

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 17:55

Práve som narazila na stránkach Dioru na 40ml balenia (tej exkluzívkovej kolekcie)....len...majú ich na medzinárodnej stránke, nie na E-shopoch. Netušíte náhodou niekto, kde ich majú a čo stoja?

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 18:17

Ok, tak na belgickej verzii stránky som našla cenu - 89€ , ale zasielajú len v rámci Belgicka.

Nejaký e-shop toto neponúka?

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 08. dubna 2019 12:53

Tak jsem se konečně dostala k očichání "novinek" z privátní kolekce a musím říct, že můj vztah s Francois Demachy to bohužel nijak zásadně nezměnilo. Jako jo, Belle de Jour je příjemná svěží růžička a Jasmin des Anges je něžně ovocný a řekněme, že Purple Oud, ale všechno mi to přijde pro mě takové nedotažené.

Holt zase nejsem v tomhle případě cílový zákazník, no.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 08. dubna 2019 16:58

wendulka nie, nie....ty potrebuješ hutnejšie záležitosti, na takéto sme tu my, skorometrákové éterické víly !

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 08. dubna 2019 17:38

slniecko

Sím, já jsem taky éterická víla, ale potřebuju, aby tam bylo to NĚCO navíc, no Demachy mi to tam nějak vždycky zapomene přimíchat.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 08. dubna 2019 19:25

wendulka ja to chápem, ale ja fakt potrebujem aj takéto easygoing vône. A pri tých je paradoxne kvalita minimálne rovnako dôležitá, ak nie viac, inak pôsobia lacno a infantilne.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 24. listopadu 2019 13:58

Dior - J'adore (Touche de Parfum)

Motala som sa pred pár dňami po centre a len tak z nostalgie vošla do Inštitútu Dior. Niežeby som si robila veľké ilúzie, ale tak keď už som tam bola, tak som sa najprv opýtala na exkluzívnu kolekciu (no, samozrejme, že ju nedržia), tak teda, či z niečoho nemajú aspoň čistý parfém. Pani sa hlboko zamyslela a za čistý parfém prehlásila toto:). Tak so to aspoň skúsila. Ako áno, je to Jadore, krásne krémové kvety so saténovým jazmínom, pomerne intenzívne. Povedala by som, že až tak intenzívne, že jediný spôsob, ako si viem predstaviť, že by to mohlo slúžiť ako podklad pre iné Jadory je, že by to tie iné mohli trochu stlmi. Samotné je to trochu bolehlavové.