Dior

14. srpna 2014 17:48
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. srpna 2015 23:21
Reakce na domenica:

Tak teď už je jasné, že ty fotky, co unikly před měsícem, byly pravé.

Jo, Johnny nezklamal.

Ale to to trvalo, než se u Diorů vzpamatovali.

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 21. srpna 2015 17:28

Musíme to ještě 10 dní vydržet a taky se dočkáme ;)

https://www.youtube.com/watch?v=99o3qonrOxo

Jsem hodně zvědavá, ale první popisy čerstvých majitelů mě teda nenadchly...

Jeden reagoval na dotazy: "Nejprve vyzkoušej, nekupuj naslepo, zázrak se nekoná."

A druhý popisuje v diskusi na FB: "Je to směs Bleu de Chanel (růžový pepř), Montblanc Legend (ananas v kombinaci s jablkem) a Fierce (kořeněné, suché dřevité tóny). Slabá projekce, dle mého unisex... Není špatný, ale taky ne revoluční .... rozhodně ne ikona jako Dior Homme / Intense..."

Bleu de Chanel se mi nelíbí, Montblanc Legend taky moc ne a Fierce jsem nepotkala. Třeba to bude pěkný počin, ale podle popisů tomu zatím nevěřím. Víc by se mi líbilo hodnocení, že je to strašný, než takový vlažný řečičky

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 21. srpna 2015 17:49
Reakce na Mitzi:

...tak Bleu de Chanel se mi líbí hodně,

Montblacn Legend téměř vůbec,

a ano - Dior Homme Intense je nádherný(a pro mě lepší než Parfum, zrovna včera jsem ho zkusila).

A máš pravdu - radši vůni strašnou, než nijakou...

...strašná má šanci vždycky...

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 21. srpna 2015 20:33
Reakce na Miru:

Persolaise taky není nadšenej...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 21. srpna 2015 21:13
Reakce na Mitzi:

...stejně - člověk musí zkusit sám...

Kolikrát je někdo znechucenej a druhý nadšenej...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. srpna 2015 23:19
Reakce na Mitzi:

Sauvage jsem zkoušela průběžně během pobytu v Paříži a naposled dnes na Ruzyni. No a já se tedy řadím k zástupu těch, co nenadchla. Na začátku klasické mainstreamové citrusy, k nimž se posléze přidaly hřejivé písečné tóny - to je asi to jediné, čím částečně tématicky odpovídá reklamním fotkám s Deppem - pak určitá vetiverová slanost, což by šlo, kdyby se mi k tomu nepřidal i kašmeran, který mi citrusy přetransformoval v teplou želatinu, posypanou pískem. Je tedy pravda, že na mužské kůži se může rozvonět jinak.

Ovšem co jsem tak sledovala, tak ani přes ty povedené fotografie a transparenty s nápisem New si jí absolutně nikdo nevšímal (pánové ani dámy) a to včetně té velké Sephory na Champs Elysées.

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 02. zaří 2015 10:35

Možná názor ještě změním, ale po dvou dnech testování SAUVAGE musím říct, že moje očekávání bylo úplně jiné. Nejvíc mě zklamalo, že ta vůně není divoká a dokonce ani dost odvážná. Jako by měla nízké sebevědomí a potřebu se zalíbit. Proč se výrobce bojí nadchnout? Vím, že obchodně zajímavější je nevyděsit 99% potenciálních zákazníků krotkou nasládlou kompozicí než risknout nadšení 10-20% a polovinu "odehnat" údernějším nápadem...ale stejně mi ta opatrnost vadí.
Na začátku není třeskutě svěží bergamot, jak jsem očekávala podle textu na originál vialce. A dlužno dodat, že to je dobře, on by se k tomu zbytku totiž vůbec nehodil. Citrusový záblesk při stisknutí rozprašovače zmizí, než bys řekl "Dior". Start je minerální a mísí se v něm voda a (koupelová) sůl s bylinkami, cítím dobře jalovec?, nikde žádné výrazné citrusy. Ambroxan dodává pocit teplého písku, pouště... cítím vyloženě "suchost" kamení a křoví a taková suše křovinová vůně to je pak až do konce. Výdrž je velmi dobrá (na kůži víc než 8 hodin), ale musí se na to člověk soustředit. Základ je skutečně jemný, milovníkům intenzívnějších vůní bude připadat "homeopatický".
Doporučuji pánům, kterým se líbí Lutensova L'Eau Froide, ale chtěli by ji méně divokou, bez pepře a spíš do kanceláře mezi gentlemany.

Teď jsem se podívala na Fragranticu a pobavila mě poznámka:

"V klidu se posadím se a počkám, až vydají odnož Intense."

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 02. zaří 2015 11:16
Reakce na Mitzi:

Tak aspoň, že film je pěkný. I když patří spíš k té "intense" verzi. 

SAUVAGE - VIDEO

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 02. zaří 2015 11:52

no... jestli ten film chápu, tak právě ty zahrabané atributy divocha by docela seděly.

Pro mě to je "Délicatement sauvage" nebo "Une fois sauvage"

Ta dřevitost na konci je pěkná. Sice chemická, ale ne blbě chemická. Vůbec to nepůsobí levně. Hodně lidí té vůni vyčítá, že voní  jako Axe nebo Adidas, ale to bych teda zase netvrdila, protože levné vůně na mě po hodině už značně "nevoní" a tahle má solidní základ.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. zaří 2015 23:32
Reakce na Mitzi:

"V klidu se posadím a počkám, až vydají odnož Intense."

Velmi trefné. A po zkoušení souhlasím i s tím, že ona to není pitomá vůně, za drogérku bych ji neoznačila, ale je to velmi, velmi hodný divoch.

domenica: Jo reklama výborná, ale taky bych řekla, že to nějak popletli a natočili ji k nějaké budoucí Sauvage, kterou se teprve chystají vydat.

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 04. zaří 2015 09:58
Reakce na wendulka:

"Velimi hodný divoch"

A s velikou výdrží, musím ještě doplnit. 8 hodin na kůži je na pánskou toaletku skvělé!

Takže teď by to chtělo ještě přitvrdit start a trochu posílit srdce. Plíce a svaly jsou v pořádku a jsem si jistá, že na to má. Kruciš... snad nám to vyjde a nepřijdou naopak s verzí Fraiche nebo Sport

Verdikt mého muže, který má rád Eau Sauvage a jeho signature vůní je Eau Sauvage Parfum je zatím nepublikovatelný, ale po více zkouškách ho asi zveřejním Naznačím jen, že jsem musela objednat nějaké Eau Sauvage Parfum do zásoby, aby náhodou nedošlo k tragédii

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. zaří 2015 20:48
Reakce na wendulka:

Zatímco Wendulka zkoušela Fève Plastique, já mám regulérní Fève Délicieuse. Sytá vůně s vynikající výdrží i projekcí. Gurmánská a přitom příjemně hořká: cítím práškové holandské kakao, zrníčka vanilky vyškrábnutá z mírně proschlého lusku, amaretto a dokonce i capuccino. Žádná karamelová přiboudlina! Jediný zápor spočívá pro mě paradoxně v její kvalitě - tak, jako by mi neudělalo dobře sníst na posezení celou tabulku té nejlepší vysokoprocentní čokolády, nezvládla bych asi ani celodenní nošení Fève Délicieuse. Ale vyrazit si v ní na večer (a před spaním osprchovat), to musí být příjemné.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. zaří 2015 21:10
Reakce na Fleur:

No já jsem si akorát teď přečetla tvojí recenzi, která zní opravdu krásně, ale já tam skoro nic z toho na mojí kůži nemám. I když uznávám, že oproti první zkoušce, kdy jsem se fakt vyděsila, se to u mě s Feve Delicieuse o něco zlepšilo.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. zaří 2015 22:02
Reakce na wendulka:

A to jsem zejména na vanilku dost háklivá, v některých vůních ji vnímám jako plastelínově mastnou. V tomto případě jsem ale velmi spokojená.

Možná jsi při první zkoušce netrefila ideální počasí - umím si představit, že v parném horku to mohlo vypadat jinak.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. zaří 2015 22:10
Reakce na Fleur:

Ba ne, parným vedrem to rozhodně nebylo. To se gurmánkám cíleně vyhýbám. Koncem května panovalo v Berlíně úplně stejné počasí, jako bylo dneska, tj. polojasno, teplota do 20 stupňů. Ono se to u mě zlepšilo jen o něco, ale to je málo, takže moje vůně to určitě nebude.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 23. zaří 2015 06:55
Reakce na Fleur:

...tak to zní překrásně.!, hořká gurmánka...

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 23. zaří 2015 07:42
Reakce na Fleur:

I já jsem z Fève Délicieuse nadšená. Jen narozdíl od tebe zvládám celodenní nošení (a je mi v ní krásně a užívám si to), dokonce i několik dní po sobě. A jsem vděčná jedné osobě zde, že můžu vlastnit ne zrovna malý odstřik a tedy si jí v následujícím období opravdu užít.

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 01. října 2015 00:25

Přiznám se, že víc než novinky z poslední doby mě zajímá a baví pátrání po minulosti značky.

Životopis Ch. Diora mám pořád rozečtený a čeká na dlouhé zimní večery. Nadchl mě rozbor od albertiny, protože teď konečně - díky jejím fotkám a postřehům - se trochu vyznám aspoň v amforách

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 17. října 2015 20:00

J’adore Touche de Parfum

https://www.youtube.com/watch?v=3hMRHZGiPrc

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. prosince 2015 22:59

Gris Montaigne

S většinou vůní z privátní kolekce mám problém ve smyslu, že se mi sice líbí, ale v kontextu exkluzivek mi nepřijdou zase až tak výjimečné. Do téhle kategorie spadá i Gris Montaigne, jejíž vyjímečnost spočívá pouze v tom, že je to elegantní růžová vůně, po které můžete sáhnout v případě, že potřebujete něco jen o kapku kvalitnějšího než mainstreamový Chanel, dobře pochopitelného a nepřeplácaného i pro parfémově nepolíbené okolí.

Začíná svěžím bergamotem, bezprostředně následovaný malinovou tureckou růží s jemně kořenitými podtóny. Po rozvonění pak růže díky moc pěkně zapracovanému pačuli dostane nádech moderní chypre a pookřeje díky pryskyřičnatým tónům "prachové" ambry. V další fázi díky špetce santalu dokonce nabere podobu krémového mýdélka. Jen ten cedr v dojezdu, zapudrovaný pižmem, má malinko sklony k tužkovým odřezkům, přesto je to pořád elegantní.