Dior

14. srpna 2014 17:48
Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 17:48


Módní návrhář Christian Dior se narodil ve Francii a proslavil se v módním světě tvorbou "New Look". Styl představoval radikální odklon od jednoduchosti druhé světové války, jeho šaty zdůrazňovaly ženské křivky.

 

Od počátku své kariéry se Christian Dior obklopil největšími perfumery své doby s cílem vytvořit výjimečné vůně. V roce 1947 to byl Paul Vacher, který vytvořil zakládající parfém Miss Dior, elegantní zelenou chypre, v níž byla rovnováha citrusových plodů, květů a pačuli . Na začátku šedesátých let také vytvořil legendární Diorling (vůni dnes již bohužel nedostupnou ani v žádné reformulaci).

Diorův přítel Edmond Roudnitska vytvořil pro značku Dior některé ze svých prvních parfémů, legendami se staly například Diorama a Diorissimo. Později vytvořil pánskou Eau Sauvage, skutečnou revoluci po jejím představení v roce 1966, dnes již "klasiku". Edmond Roudnitska je považován za jednoho z největších parfémových tvůrců 20. století.

Dvorním parfumérem značky Dior je od roku 2006 François Demachy. Ztělesňuje zkušenosti a velkou kreativitu. Vyrůstal v Grasse, v kolébce parfumerie, zde se seznámil se surovinami a parfemářskou alchymií . V zemi květin se u něj vyvinula bezpodmínečná láska k jemným materiálům, zná tajemství úžasných parfémů. Je garantem odborných znalostí. Suroviny jsou pečlivě vybírány a pochází od nejlepších výrobců z celého světa. Také tyto výjimečné složky tvoří podpis jeho výtvorů. Milovník umění a rafinovaný estét Fraçois Demachy zachovává dědictví značky Christian Dior s důsledností a kreativitou. S velkou svobodou tvorby François Demachy čerpá z výjimečného dědictví značky Dior, aby bylo možné dál tvořit autentické, vytříbené vůně.

Značka Dior za 67 let své existence na kontě již více než 160 parfémů.

zdroj: http://www.dior.com

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 23:11

Miss Dior Le Parfum

Konečně se Dior trochu vzpamatoval a začal vypouštět do světa i něco solidního. Tato odnož překvapí všechny, kdo čekají „něco jako“ a soudí dle názvu (jako třeba já, kdybych byla bývala nečetla recenze). Připadne mi, že někdo rozpustil ambru s připáleným dřevem a obalil v té hmotě kousky mandarinky a tmavorudé plátky růží, naaranžoval na podušku z pačuli a nechal nás se kochat. Cherie nám konečně dospěla do krásy.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. srpna 2014 21:56

Addict (2002)

Svěží mandarinka v úvodu spolu se sladkým kořením opravdu tak trochu naznačuje vánoční atmosféru. Nevím, jak voní "Královna noci", ale Thierryho sladký pomerančový květ uprostřed kytice rudých růží ano :) . I po těch letech, kdy ji mám na ruce znovu a znovu mi pořád připadá temná. V základu se pak rozvoní hustá krémová vanilka s nastrouhanými hoblinkami bílé čokolády (tonka), obklopená kouřem ze zapálených vonných tyčinek santalu (ne, mysorský to fakt není :D , ale to vůbec nevadí). Vše podtrhuje ohromující intenzita a výdrž. Jeho následnou reformulaci této mé bývalé signature vůně Diorovi dodnes zazlívám.

Offline barbucha blogger
Avatar
30508 příspěvků moje polička 20. srpna 2014 22:38

Holky, tak trochu přece jen uvažuju o Miss Dior...  myslíte, že je ta staronová dobrá, nebo to nemá cenu? 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 21. srpna 2014 08:50
Reakce na barbucha:

Nejen Miss Dior používala moje mamka, tak můžu říci, že jsem jimi odkojená. Byla to její značka a krabičky se vzorem kohoutích stop se u nás objevovaly každé Vánoce pod stromečkem. Dodnes z nostalgie vlastní flakonek se zbytkem vůně a také malý kabelkový flakonek s čistým parfémem (to je skvost).

Není to tak dlouho, co jsem jí chtěla udělat radost a šly jsme vyzkoušet současné verze. Z nabídky se jí nejvíce líbila Miss Dior Esprit de Parfum a tu jsme také nakonec koupily. Prý ji nejvíce připomněla staré dobré časy.

Offline barbucha blogger
Avatar
30508 příspěvků moje polička 21. srpna 2014 11:44
Reakce na cinkja:

Tak Esprit de Parfum, říkáš... oni mají ještě nějakou Miss Dior EDT Originale... jen škoda, že většinou nejsou obě (nebo všechny tři) na jednom místě, tak se to nedá pořádně porovnat. Na ten Esprit se mrknu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. zaří 2014 00:04

Grand Bal

(www.pumiris.com)

Podobně jako Antonia i Grand Bal patří do skupiny "slunečných" květinových vůní. Otevírá se svěžestí hořkého bergamotu a pomerančového květu a zvolna přechází k jiskřivému nazelenalému, přesto krotkému jasmínu, tropicky "mýdlovému" ylangu, který vůni prohřeje, a příjemné gardénii bez houbiček.

Jak vůně postupuje dál, pomerančový květ krásně zesládne, přitom se ale drží v pozadí, ylang nabývá krémovější podobu a zvýrazňuje tak podobně laděné podtóny santalu a naopak téměř utlumí jeho jemnou kořenitost. S tímhle si pan Demachy poradil opravdu dobře, zejména s tou věrohodnou iluzí gardénie, o níž psala Mitzi.

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 09. února 2015 10:52

Pokusila jsem se trochu zapátrat v těch zmatcích okolo Miss Dior a Miss Dior Chérie.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 14. května 2015 17:56

Nová tvář Dioru: Rihanna

Offline Camellia
Avatar
44 příspěvků moje polička 14. května 2015 17:57
Reakce na domenica:

Fórek, že jo?

Online slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 14. května 2015 17:58
Reakce na domenica:

Ale to je dokonalá reklama! Hovorí jasne: sľubujeme, že sa pokúsime urobiť dámu z akéhokoľvek materiálu  !

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 14. května 2015 18:02
Reakce na slniecko:

No neviem, či sa im to v tomto prípade podarí..

Online slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 14. května 2015 18:11
Reakce na Ayuri:

aj dobrá vôľa sa počíta

dusty
Avatar
14. května 2015 20:05

Hocičo si môže táto osôbka na seba navliecť, pokaždé mám z nej pocit,  že som si zabudla umyť ruky. Potetovaný Dior, nebesia!

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 14. května 2015 20:12
Reakce na slniecko:

Ale to je dokonalá reklama! Hovorí jasne: sľubujeme, že sa pokúsime urobiť dámu z akéhokoľvek materiálu  !

Dámu jo? Mně to teda přijde jako reklama na holky z E55

Online slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 14. května 2015 20:53
Reakce na naja:

tak ale toto nie je úloha na jeden deň, no...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. května 2015 18:59
Reakce na slniecko:

Ale to je dokonalá reklama! Hovorí jasne: sľubujeme, že sa pokúsime urobiť dámu z akéhokoľvek materiálu  !

No já se podobně jako Ayuri obávám, že u Diora si tentokrát ukousli příliš velký krajíc chleba, ale tak jestli se dali na charitu, proč ne.

Online slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 15. května 2015 19:52
Reakce na wendulka:

Vysoké ciele sú známkou veľkého ducha .

Offline Foteini
Avatar
233 příspěvků moje polička 16. května 2015 06:47

No, málem mě kleplo. Dior bývala moje oblíbená značka, ale to, co v posledních letech předvádí...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 16. května 2015 07:03

...no, diplomatickou řečí řečeno - "odvážné, zajímavé.!"

Nicméně - je to opravdu odvážné, až převratné,  takový čerstvý vítr s velkým riskem do haute couture.

Třeba to klapne...?

(ale pravda - pod slovem "dáma" já mám úplně jiné osoby, a bez ohledu na věk)

Ovšem minimálně jako nositelka všech těch nově vzniknuvších odnoží Miss Dior a "Addict" - ideální