Narciso Rodriguez

30. zaří 2016 22:42
Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 30. zaří 2016 22:42

Narciso Rodriguez

 

Zakladatel značky: Narciso Rodriguez (nar. 1961), jeden z předních amerických módních návrhářů

Sbírání zkušeností: Calvin Klein, Cerruti, Loewe

Osamostatnění: 2001, New York, módní tvorba + parfémy

2003 – uvedení prvního – a mimořádně úspěšného – parfému Narciso Rodriguez for Her – moderní květinová chypre (zisk FiFi Award 2004); první z řady For Her

Další vůně následovaly: další variace z řady For Her + Essence

2014 – uvedení nové řady: „bílé“Narciso (2014), „černé“Narciso EdT (2015), Narciso Poudrée (2016)

 

(provizorium)

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 30. zaří 2016 22:43

Narciso Rodriguez for Her Musc Eau de Parfum Intense

Velmi musková záležitost (jak překvapivé, že, podle názvu) s trochou jasmínu, ylangu a pomerančového květu. Velmi ženská, hebká, jemná… harmonická. Překvapivě ji vnímám docela sladce – či alespoň nasládle. To bude zřejmě ta hladkost, hebkost. Jako pozvolna padající a splývající velejemný závoj… 

A teď to špatné – výdrž. Někdy – zřídka – mám pocit, že drží docela dobře, ale většinou se až příliš brzy vytrácí. Což je to jediné, co se mi na ní nezamlouvá.

Skoro dva měsíce jsem ji před několika lety chodila znovu a znovu zkoušet do Sephory (odrazovala mě cena) a pak jsem si ji odtamtud za ty peníze stejně odnesla… Nešlo odolat. A odolala u mě i zkoušce časem.

Někdo někde popisoval, že Narciso Rodriguez for Her nakonec nebylo to pravé, ale tenhle intenzivní musk už ano. Tak to mám stejně. V té klasice – jakkoliv je objektivně pěkná a povedená – mi nakonec převážilo něco, co mi nesedlo, ale tady mě neruší vůbec nic. A přitom to není libivka obecná, je to Narciso

Offline barbucha blogger
Avatar
30485 příspěvků moje polička 30. zaří 2016 23:21

Já jak zaslechnu zmínku o chypre, ihned zbystřím... i pořídila jsem si svého času takto označenou jak černou, tak i růžovou variantu, označovanou tehdy za moderní chypre. No tohle! Zlatý voči. Ne že by nebyly povedený... ale úplně jinak. Moje očekávání zůstalo nevyplněno a flakony nespotřebovány.

 Nepředpojatý přístup k Narcisovi bude spíš výhodou  Co se mu ale upřít nedá - všechny vůně se dají označit jako dost sex

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 01. října 2016 05:00

...Narciso Rodriguez je něco jako Chanel...

Musite se na tuto značku jaksi naladit(mnohem vic než je to potřeba u jiných)...,

ale pak, jakmile začnete používat vůně z této dílny, se poněkud obtížněji přeskakuje jinam...

Je to droga...

(možná právě pro onen podprahový aspekt sexu..., jak zmiňuje barbucha)

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 01. října 2016 21:19

Už je k dostání Rose Musk?

Offline barbucha blogger
Avatar
30485 příspěvků moje polička 02. října 2016 14:47
Reakce na Miru:

No na koho myslíš jsem si hned vzpomněla? 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 02. října 2016 16:03
Reakce na barbucha:

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. října 2016 12:28
Reakce na Ellen:

Oni vůbec u Narcisa dávají to pižmo do všech vůní snad jen s výjimkou těch dvou prvních, ale objektivně vzato jsou povedené všechny.

Miru: Podepisuju se pod to, co jsi napsala.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. prosince 2018 21:45

Narciso Edp (bílá kostka)

Fajn na těle i duši ...

Nadýchané pižmo vyšperkované květinovou násladlostí a lehkou stopou dřevitosti, která se však postupně proměňuje ve sladký obláček pudru. Jemně hřejivé příjemno evokující krémovým mýdlem umytou pokožku, která je dosud prohřátá horkou koupelí, voní čistotou i vlastním já.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 11:17

NR for Her Edp

Broskvová růže …

Pár kapek rosy se třpytí v sametovém objetí voňavého květu a několik tenkých broskvových plátků leží zapomenutých na bílém talířku. Dřevěný stolek s olupující se barvou stojí poněkud vratce na svých starých nohách a stejně rozvrzaně působí i židle, na které sedím já. Napadá mě, že i život sám je podobně vratký jako tento letitý zahradní nábytek. Stačí málo a vše ztratí svou dosavadní formu. A tak se snažím zachytit tu příjemně poklidnou atmosféru lenošivého prázdninového dne. Vstřebat ji do sebe každým pórem těla a uložit si ji do zásoby na horší časy. Bylo by fajn, kdyby i vůně okamžiku šla zakonzervovat, protože zrovna teď svět kolem nádherně voní …

Vůně růže lehce drhnoucí jako broskvová slupka, když po ní přejíždím bříšky prstů. A stejně tak voňavá. Nektarově sladce květinově broskvová, měkce hřejivě pižmová, elegantně odtažitá a skrytě mazlivá ... krásná a návyková.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 09:57

Narciso Rouge

Mazel …

Úvodní tóny jsou pikantně štiplavé, však také patří pepři. Zašimrají v nose, lehounce podráždí smysly a promíchají se s drobounkými hoblinkami tvrdého dřeva, které jsou tenčí než papír. Vůně dřeva s doznívající stopou pepřových smítek krátce setrvá, ale nemá šanci ustát pomalu se vkrádající našlehanou květinovou sladkost …

Krémově vláčná, dřevitě květinová, pastelová, klidná.