Comme des Garçons

09. července 2016 21:14
Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 19:57

wendulka A drží na tobě Floriental? Já jsem ji nakonec nekoupila, protože mi přišlo, že vůbec nedrží...Škoda, líbila se mi moc.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 20:03

Luna

Jo, na mně drží.

To je škoda, že jsi od nákupu upustila. Už jsem se štelovala, že bych ti ulevila nějakým odsrřikem. Tak nic no.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 20:06

wendulka No joo, já mám obecně paniku už z toho, co mám a váhám nad každým nákupem. Třeba Eau Capitale mě nadchla, drží na mně, určitě bych ji nosila do roztrhání a stejně se nemůžu rozhoupat...Asi jsem nějak extrémně zodpovědná nebo co.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 08:12

Luna Nemáš toho tolik (navíc některé bych už vnímala spíš jako kulturní památku - Mon Parfum Chéri), takže bych se nákupu nové vůně nebála (a teď by se mi hodil emotikon, který šťouchá prstíčkem do druhého ).

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 11:09

Fleur No já vím, zrovna Mon Parfum Cheri už je spíš jen flakon, který má ještě trošku vlhké dno. 

A slíbila jsem si za léčbu odměnu, tak určitě Eau Capitale nakoupím, ale nějak se pořád nemůžu rozhoupat. Mám pocit, že jsem strašně marnivá.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 16:23

Luna Marnivostí oplývají úplně jiné ženy Ty fakt ne Splň si svůj slib a přání.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 16:35

Luna 

...pokud by to měla být Tvá signature, tak je povinnost si ji koupit - jde o Tvé duševní zdraví a jsi přece zodpovědná vůči svým dětem, rodině...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 20:47
Reakce na Luna:

Mám pocit, že jsem strašně marnivá.

​....eeeeehm....

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 21:38

Luna jsem ten pocit prohlasila za pozitivum a hotovo

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 12. prosince 2020 10:03
Rouge: Nálož pepře,jako z vtipu Felixe Holzmana...jak ten kůň fouknul dřív... Štípe do nosa,až se mi spustí krev,fakt je ta vůně červená a živá,Rh+,nastrouhatý zázvor Ginger shot,skarifikace pelargonií,řízná vůně,zajíkám se jí,jako polknout nálev z nakládané řepy,jazyk mám úplně zabarvený dorůžova,potřebovalo by to vydrhnout "Jestli budeš mluvit sprostě vydrhnu ti pusu mýdlem" říkavala jedna učitelka... Určitě jsem něco řekla... Hodně dobrá vůně,jiskřivá zvláštní,trochu sladká,trochu chladná po kovu,štípe jak devítivoltová baterka,dneska budu nabitá energií
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 13. prosince 2020 13:26

Nerada, ale musím.

Rouge

Nezapomenutelná vůně jako scéna ze zapomenutelného béčkového filmu.
Symfonické smyčce a záběr na sluncem zalitý hřbitov uprostřed léta, nad čerstvě vykopaným hrobem postávají truchlící a kněz. Hroudy tmavé těžké hlíny jsou cítit rostlinnými kořínky i přeťatými žížalami, obří věnce s natěsno vázanými květinami štiplavě voní pelargóniemi a drobnými karafiátky. A pak přijde střih, rozvernější melodie a hřbitovem to šněruje mladík, evidentně zápletka startující obvyklým klišé "nehodný syn málem zmeškal otcův pohřeb". V ruce svírá láhev nedopitého červeného vína, ostatně stopy po něm má i na zmačkané bílé košili a evidentně si na kuráž dopřál i něco silnějšího. Účastníci pohřbu se před ním s pohoršeným pohledem rozestupují, jen jedna dobrosrdečná tetička ho zachytí, když balancuje na okraji jámy. Zdá se, že jako jediná má radost z jeho přítomnosti, přitiskne ho k sobě v pevném objetí a jeho odér červeného vína a jointa se promísí s nasládlým pudrem, vařenými bramborami, malinovou rtěnkou a ..., no ano, ta rakev je pár centimetrů od nich na katafalku, uprostřed léta...

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 13. prosince 2020 14:01

Fleur Ty bláho, to jsou rozdílné recenze Ještě že je nepíšeš francouzsky, to by tě někdo od CdG asi zažaloval, nebo rovnou...

Vzrůstá má touha vyzkoušet!!!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 13. prosince 2020 20:53

Korsičanka Já tam právě nemám tu kovovou dramatičnost, v mém případě je to spíš béčková fraška s muškátovou štiplavostí, hlínou, vařenou řepou, vínem a malinovkou a podezřelým nasládlým podtónem.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:23

Concrete

Zvláštní směs květin, plastu, vlhké omítky. Sádrovna, kde se ve vzduchu tetelí ještě trochu tupé bolesti překryté zasychajícím sádrovým krunýřem. Sestřičce někdo přinesl kytku, ale strčila ji do vázy ve spěchu i se stříbrným celofánem, takže těžko říci, co způsobuje tu znepokojivost pylově nasládlé vůně, která je lehounká jako tělový pudr a zároveň těžká jako tuhnoucí sádra.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:06

Fleur 

Krásné, jednoduché a naprosto výstižné... /A hned se mi u Tvé recenze vybavila Wolkerova Těžká hodina, jeho popis nemocničního pokoje.../

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 20:40

euridike Děkuji!

Já jsem teď prozkoumala pár vzorků CdG, ale nakonec jsem stejně pokorně dokoupila CdG 2. Nač experimentovat, když ji mám vyzkoušenou a osvědčila se...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 10:08

Fleur 

Kdybych si u CdG měla vybrat jen jednu jedinou věc, byla by to právě CdG2 ...

//I když třeba Floriental je krásný, Zagorsk, mně se líbí i Concrete... Ale "Dvojka" je nejvíc...//

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 10:49

euridike Floriental a Zagorsk se mi také líbí; Zagorsk o něco víc, protože typově podobných vůní moc není, ale u obou mě brzdí slabá výdrž.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 12:53

euridike Fleur Floriental na mne nastesti drzi celkem slusne, jedna z mala svestek, ktere se mi libi a nosim. Zagorsk ze me utece velmi rychle, skoda, ale mam Jaisalmer, vydrz lepsi a nakonec me vlastne z jejich kadidlovek oslovil nejvic. I kdyz uz hodne balacuje na panske strane. CdG dvojka byla laska, divna vune, ktera me vzdycky nakonec pritahla zpatky. Snad dam nekdy repete. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 13:01

mirajo 

Na mně Floriental bohužel moc nedrží, Zagorsk ano, CdG2 taky, je to asi kus od kusu...

Švestové vůně mám obecně moc ráda, hodně se mi líbí Arsenic Osman, ale zatím jsem se k němu nikdy nerozhoupala...