Pierre Guillaume / Parfumerie Générale

12. srpna 2014 17:01
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. prosince 2020 17:54

11.2 Spicematic

Pierre se tentokrát tematickému navazování vyhnul. Jediným teoretickým spojovacím bodem je bylinná máta. Z písečné pouště jsme se ovšem přesunuli do chrámu s vysokou kamennou klenbou, jehož vnitřní prostor je naplněný vůní cardinalovského kadidla. Kostelní lavice mají šafránově semišové polstrování a kromě již zmíněné máty je vyzdobený věnci z borovicového a cedrového jehličí.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. března 2021 15:55

15.1 Hapyang

Se svou předchůdkyní Ilang Ivohibe naštěstí nemá společného prakticky nic . Místo subtropické džungle s nahnilým ylangem a tlejícím pačuli vás přivítají Pierrovy křišťálově čisté lehoučké aldehydy z L'Eau Guerrière s citrusově svěží magnólií, pudrovými tóny a ylangem s vůní zralých banánů, jehož zelené výhonky se snoubí s trpkostí ledových hrušek. A není to jen ylang, i mléčně vanilkový základ s nadýchaným bílým pižmem, pichlavým cedrem a ambroxanem vykazuje spíše vzdálené příbuzenské vztahy s 4.1 Le Musc & Le Peau.

Offline blackviolet
Avatar
3315 příspěvků moje polička 19. srpna 2021 20:45

Sambaka (Collection Croisière) 

Čerstvě pražená káva, úplně nesladká, jen okořeněná kardamomem a pomerančovou kůrou. Je v ní i nějaký živočišný tón, mohlo by to být to dřevo kávovníku, které má něco jako „kožený“ podtón. Naštěstí se tato divná živočišnost rychle vytratí a zůstává jen dřevo kávovníku – dřevitá vůně s příjemnou stopou kávy.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. července 2022 22:00

13.1 La Nymphe & Le Poète

Inspirace romantismem a 19. stoletím je zde vskutku patrné. Nacházíme se v dobové čajovně, kde číšník právě servíruje na dřevěném tácku šálek jemně kořeněného černého čaje s kousky sušených okvětních plátků růže. Nicméně již při prvním nadechnutí je patrné, že kromě nich obsahuje i nastrouhanou pomerančovou kůru. Pro přislazení posloužil rozdrcený prášek z fialkových bonbónů. Naštěstí ho byla použita jen špetka tak, aby nepůsobil otravně. Celkovou atmosféru uzavírá kožený tón labdana s pižmem, evokující dámské kožené rukavičky a pudřenku.

30 Alphaora

Úvodní kombinace šťavnatého červeného pomeranče se sladkostí albízie a lehkým závanem jasmínového hedionu s citrusovými podtóny skutečně připomíná Baccarat Rouge 540, ale pocitově malinko i Pierrovu původní Sucre d´Ebene. Ve srovnání s oběma je Alphaora ovšem provzdušněná mechem, cypřišem a bílým pižmem a obsahuje i špetičku tabáku. Jen je na můj vkus zase až moc intimní.

Offline blackviolet
Avatar
3315 příspěvků moje polička 09. listopadu 2022 20:20

Oshiso 

Kolínská v úvodu s bergamotem a kořenitými a lehce mentolovými listy shiso mi připomíná holičskou oficínu. S pudrově mandlovým otočníkem a nádechem jabloňového květu pak oficínu opouští, ale dřevité tóny mi ji překlopí opět na pánskou stranu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. listopadu 2022 14:29

blackviolet 

Takhle to ale vonět nemá.

Budu muset demonstrovat správné provedení, až se zase uvidíme.

Offline blackviolet
Avatar
3315 příspěvků moje polička 19. listopadu 2022 15:50

wendulka No nemá. Taky mě to překvapilo, ale asi se mnou tak dobře nespolupracuje. Musíš mi předvést, jak je to správně .