Pierre Guillaume / Parfumerie Générale

12. srpna 2014 17:01
Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 23:29

PG 16 - Jardins de Kérylos

Letní podvečer ve stínu fíkovníku. Na stromě jsou ještě zelené fíky, ale sladce tu voní dozrávající plody z nedaleko rostoucích broskvoní. Utrhneš si fík ze stromu a posadíš se s ním do trávy, vnímáš její svěží zeleň, vůni květin z čerstvě posečené louky a dřevitost kmene za zády. Když fík rozloupneš a zaboříš do něj nos, zavoní krémovou mléčnou šťávou. A někde tu voní i tuberóza.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 23:45
Reakce na blackviolet:

Jj, Jardin de Kérylos není vůbec špatná. Fíkovky Pierre umí.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 23:50
Reakce na wendulka:

Je dobrá a já mám fíkovky v létě ráda, osvěží líp než citrusovky. Pokud to nejsou ty sladké.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. ledna 2018 16:16

19.1 Neroli ad Astra

Má tematicky navazovat na Louanges Profanes. Spojujícím bodem je však v tomhle případě pouze hořká svěžest neroli. V tomhle případě ji ovšem Pierre doplnil šťavnatou hruškou, osvěženou mandarinkovou šťávou, růžovým pepřem a citrusově kořenitými tóny pelargónie. Proti své předchůdkyni tak působí jako jiskřivější a veselejší bílokvětinovka, vznášející se na obláčku z bílého pižma společně s několika jasmínovými výhonky.

2.1 Cozé Verdé

Vůni sušeného konopí v Cozé Verde nahradila oproti její předchůdkyni z velké části čerstvě vymačkaná šťáva z limetky a nezralých zelených fíků, okořeněná kromě drceného pepře i špetkou sladké papriky, čímž v kombinaci s pačuli a nezralými kávovými boby opravdu vyzní zeleněji. Sice oceňuji, že je ve srovnání s Cozé téměř nesladká, jen je z mého pohledu škoda, že tady Pierre už šetřil tím krásným sušeným aromatickým tabákem s koženými podtóny na úkor dřeva.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 14. února 2018 15:55

L'Ombre Fauve

Ze začátku cítím medově sladkou pryskyřici s trochou kadidla jako v Ambre Fétiche, pak se objeví nakyslé zemité pačuli, ke kterému se přidá svíravě suché dřevo, a celek vskutku evokuje starou skříň plnou prádla, jak píše kwitek ve své recenzi. Na závěr dřevo už jen zesládne.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. února 2019 13:51

9.1 Komorebi

Jak voní sluneční paprsky, dopadající na listí stromů? Pierre si pro tohle znázornění vybral zelené listy rybízu a máty a smíchal je jedlovou pryskyřicí a dřevem. Ale to je jen jedna její část. Tou druhou je vzdušná vůně vanilky, najemno nasekaných mandlí a sena, kterou s sebou přináší mimóza s tonkou a lískovými oříšky.

5.1 Suede Osmanthe

S původní L´Eau de Circé má společnou pouze vonokvětku s vůní přezrálých meruněk, doplněnou o aldehydovou svěžest. Ta zde ale má spíše doplňující úlohu a jen podbarvuje dominantní pánský semišový kabát, položený vedle dózy s kašmeranově prohřátým černým čajem.

20.1 Sorong

Má volně navazovat na pohádkový les z L´Eau Guerriere. No jak se to vezme, osobně bych řekla, že Pierre si to trochu popletl i malinko s Fellanilou. V případě Sorong jsme totiž spíš vyšli z lesa, na jehož okraji rostou rybízové keře a osvěženi citrusovou ranní rosou místo nebeských aldehydů si to zamířili v oblíbených šafránově semišových botách na pole, kde se právě sváží seno s kyticí zemitých kosatců ze zmíněné Felanilly, posypaných zázvorovým prachem a hrstí mandlí v kapse.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. července 2019 09:53

27 Limanakia

Rozpálené kamenité pláže Egejského moře s rozpáleným labdanovým pískem? Ano, přesně tam vás Limanakia dopraví. A taky k malému zurčícímu vodopádu dál ve vnitrozemí, spadajícím v kaskádách do menšího jezírka, obrostlého, citrusovníky, jemnou konvalinkou a pačuliově navlhlou hořkou zelení, k němuž se přišla napojit zaběhlá laň. Snad jen přidaná kokosová tiaré působí na místní končiny poněkud exoticky.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 13. dubna 2020 13:21

05 L'Eau de Circé

Růže vonící po červeném víně, broskvová vonokvětka a především ovocné tóny laku na vlasy z parfému Délices de Cartier Eau Fruitée (Cartier), které nakonec překryje sladký pudr uhlazený v závěru krémovým santalem. Od PG jsem čekal víc. Výdrž se pohybuje kolem 3 hodin.

09 Yuzu Ab Irato

Čerstvě rozkrojené yuzu zasypané mátovými lístky přechází na sametovou směs bylinek, ze které nejvýrazněji vystupuje větrová myrta. Je to příjemná svěženka, dokonce příjemnější než 11 Harmatan Noir. Výdrž se pohybuje kolem 3 hodin.

11 Harmatan Noir

Vůně začíná nádhernou čerstvě utrženou mátou, k níž se po chvíli přidává větrový eukalyptus, propůjčující mátě archaický tón podobný tomu v parfému L'Anarchiste (Caron). Po eukalyptu následuje hladké kořeněné dřevo zlehka poprášené solí, které v závěru přes mléčný santal a krémovou ambru splyne s kůží. Výdrž dosahuje 3 hodin.

13 Brûlure de Rose

Sladkou růži přelijeme rozehřátým parafínem, vložíme do dřevěné krabice, zasypeme malinami a kandovanou pomerančovou kůrou z oleje Walah (Ajmal) a zakryjeme víkem z krémového santalu. Čistě dámská vůně, na můj vkus přeslazená.

16 Jardins de Kerylos

Povedená, spíše dámská fíková vůně. Cítím čerstvě utrženou broskev, sametovou trpkou zeleň, mléčné zelené fíky, sladkou pudrovou tuberózu a hladké světlé dřevo – zkrátka jarní pohodu ve středozemním sadu. Výdrž se pohybuje kolem 3 hodin.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 26. července 2020 21:23

08 Intrigant Patchouli 

Intrigant Patchouli si hraje na schovávanou. Schovává se za citrusy a sladkou mandarinku, vykoukne za svěžím palčivým zázvorem a pak se zachumlá do skořice a ambry s medem. Z jejich objetí se už mu nepodaří vyklouznout, jen sem tam vystrčit růžek z krémového pižma a santalu, které si ambra přikouzlí jako posilu.

Tak tu máme santalovou ambrovku s bílým pižmem, krásnou, ale skoro bez pačuli.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 19. srpna 2020 22:16

19.1 Neroli ad Astra 

Neroliovka z nejpovedenějších. Krásné neroli s intenzivním pomerančovým květem, s hruškou a mandarinkou se zaplétá do okvětních kvítků jasmínu, které prosvítají za světle zelenými listy keře. Ze všeho vyzařuje jas a pohoda, jako při lenošení ve slunečném nedělním odpoledni na zahradě. Dolce far niente a harmonie v duši v příjemném stínu dřevitého vetiveru a chladivého mošusového semínka.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 09:27
Reakce na blackviolet:

19.1 Neroli ad Astra 

Neroliovka z nejpovedenějších. Krásné neroli s intenzivním pomerančovým květem, s hruškou a mandarinkou se zaplétá do okvětních kvítků jasmínu, které prosvítají za světle zelenými listy keře. Ze všeho vyzařuje jas a pohoda, jako při lenošení ve slunečném nedělním odpoledni na zahradě. Dolce far niente a harmonie v duši v příjemném stínu dřevitého vetiveru a chladivého mošusového semínka.

​To zní naprosto skvěle. Musím zkusit

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 10:14

blackviolet Máš pocit, že je hezčí než Néroli Outrenoir od Guerlaina?

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 16:56

Korsičanka To nevím, je jiná. Nějak víc neroli, zeleně a pomerančového květu.

Neroli Outrenoir je jemnější, sladší, neroli tady není až tak výrazné, a má navíc čaj s trochou kouře a ambru. 

Pokud bych chtěla vyloženě vůni s neroli, tak bych sáhla po PG. Škoda, že je už léto u konce, ale možná příští rok... Vlastně jsem zjistila, že mi tento druh vůně na poličce chybí .

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 17:30

blackviolet To jsou zajímavá zjištění, že? Takhle já potřebovala za corony něco jako mentol a uspokojil mě naprosto Tauerův Vzduch ze Švýcarských Alp:)))

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 17:36

Korsičanka To ano . Já jsem nikdy na citrusovky apod. nebyla, ale jednu, nějakou opravdu dobrou, bych unosila. Příští rok se na to trochu zaměřím. Ještě bych chtěla zkusit ty citrusovky od Perris, Mandarino di Sicilia by mě zajímala. Musím někde vyzkoušet.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 19:27

blackviolet To zkus. Mám PMC Jasmin de Pays a je opravdu zdařilý. Ještě by mě zajímala ta jeho nová Levandule

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 07:40

28 Peau d´Ambre

Jak je Pierre v poslední době ve svých novějších kolekcích celkem invenční, v té číslované jeho fantazie poněkud pokulhává. Peau d´Ambre nás podobně jako L'Eau Guerrière závádí do lesa, osvěženého aldehydovou rosou a vánkem. Kožené boty se nám během cesty boří do jedlového jehličí a provázeni pudrově pryskyřičnatým soumrakem přitom pozorujeme v dáli západ ambrového slunce.,,

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 10:07

wendulka Ambra a kůže zní hodně dobře, ale to jehličí by mi v ní asi vadilo. To by bylo spíš něco pro černá káva .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 10:54

blackviolet

Na tu by asi až příliš málo výrazné. 

Online černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 17:01

blackviolet Spíš asi ta kůže by mi mohla nedelat dobře.