L'Erbolario

12. srpna 2014 16:38
Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 02. dubna 2019 22:08

slniecko Díky za postřehy!

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 02. dubna 2019 22:10

slniecko máš zájem o tu moji nebo si ji chceš koupit u vás?

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 02. dubna 2019 22:36

Té e Cedro - Veľmi príjemná, pohodová, voľnočasová, jednoduchá vôňa…čaj s ľahkým podtónom čerstvého dreva…

Citrus - citrusový Cif, ale úplne presne

Peonie - Ok, zabudnite na nevinnú pivóniovú polievačku, toto je omnoho lepšie!!! Korenia (asi škorica a klinčeky) spolu s kvetinovými tónmi vytvárajú niečo, čo som pôvodne čakala od Piu Bellodgie a tam sa mi to nijako nesplnilo. Toto je krásna teplá skorokarafiátová vôňa, hebká, teplá, vláčna a nádherná.

Lillà Lillà - Ak niekto chce orgovánovú vôňu a väčšina z nich je pre neho príliš overwhelming, toto by mal vyskúšať. Jemný, aj keď dominujúci orgovánový tón spolu s ovocnými tónmi vytvárajú krásnu, krémovú, jemne šťavnatú, výslovne ženskú, nebolehlavovú vôňu s dlhou výdržou.

3 Rosa - Veľmi jemná, transparentná, skôr trpkejšia ružová vôňa, veľmi nenápadná. Neuchvátila, ale nevadila.

Fiore Dell`Onda - Biela ruža s leknom znejú veľmi žensky, napriek tomu toto je rozhodne unisexová vôňa. Vodne pôsobiaca, avšak bez generických "vodných tónov". Bohužiaľ na mne strašne slabo držala.

Ortensia - Neviem, či to nepripísať príliš horúcemu počasiu, ale necítila som z pokožky skoro nič. Proste chladivý a nástrek na kožu a ...vôbec nič. Musím znovs vyskúšať v chlade.
Edit: V chlade - je to trošku lepšie, jemne chladivá, nenápadná, príjemná kvetinová vôňa, evokujúca soliflor.

Tra i Ciliegi - Čerešňový kvet aj so zvyškom stromu, drevom, lístím a machom rastúcim pod ním. Milé, dospelejšie ako to vyzerá a pomerne nečakané.

Indaco - Začína tlmene citrusovo, skôr horkato, trpká pelargónia zierňuje kvetinové vyznenie tónov ruže, magnólie a fialky, čím ich udržuje v unisexovej rovine. V drydowne zosladne, ostáva nežná vôňa tonky s troškou sladkého kakaového prášku. Myslím, že v chladnejšom počasí vynikne ešte lepšie.

Fior di Salina - Vôňa suchých prímorských bylín so slanými tónmi mora. Vysušené stredomorské pobrežie počas letného poludnia, ticho, pokoj, ani čajkám sa už nechce.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 02. dubna 2019 22:37

Paris musím kuknúť, čo stojí u nás

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 02. dubna 2019 23:06

slniecko jasně. Hlásím, že na ceně bychom se určitě dohodly, pokud mně jí zbavíš. Když tak si napíšeme zprávu...

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 02. dubna 2019 23:38
Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 14. července 2019 20:40

Méharées - Z oázy so zeleňou, citrusmi a ovocím vyráža karavána....postupne, ako slnko praží, z nákladu začne voňať korenie, škorica a vzácne drevá...neskôr, ako sa zvečerieva, aj sladšie tóny vanilky a živíc. Veľmi pekná vôňa, unisex.

Legni Fruttati - Nádherná zrelá hruška na drevitom podklade, sladké drievko sa objaví až neskôr. Veľmi pekná a veľmi originálna vôňa.

Primaverde - Zeleno-ovocná vôňa, jarná trávička s ovocnou dužinou, kvety sa k slovu príliš nedostanú. Resp. až trochu v drydowne s trochou pižma.

Accordo Arancio - Skôr mandarinka ako pomaranč a aj tá mandarinka je šumienková. Toto nie.

Gelsomino Indiano -Vydarný biely jazmín s pozadím tropického kvetenstva. Pekná, skôr sladšia a skôr ťažšia vôňa. V drydowne živičnaté tóny benzoinu. Podľa pani predavačky ju veľmi radi kupujú zákazníčky zo stredného východu vo forme púdru.

Papavero Soave - Tvrdý tmavočervený bonpar, ale úplne presne. Napodiv to nie je nepríjemné.

Vaniglia e Zenzero - Strašne príjemná, od zázvoru pikantná nepresladená vanilka. Ako nie je na tom nič iné, fakt len vanilka a zázvor, ale na letné večery ako stvorené!

Tiaré - Príjemná prázdninová vôňa tiaré. Nie je veľmi čo dodať, ale je fajn.

Camelia - Veľmi jemná, krémová vôňa kamélie. Dlho drží, ale je vyslovene kozmetická, pôsobí ako nakrémovaná pokožka, aj tak pri pokožke ostáva.

Regine dei prati - Balenie neuveriteľne vystihuje obsah. Veselá, skoro rozprávková lúka, čerstvá, svieža s lúčnzmi kvetmi. Krásna, pohodová, optimistická svieža vôňa.

Caprifoglio - Pomerne ostrý zemolez, strihnutý citrusovými tónmi.

Frescaessenza - Zelenšia a korenistejšia sesternica - alebo bratranec - od Albero di Giada. Tu je zeleň menej šťavnatá, zato intenzívnejšia, s jemnými závanmi suchého korenia a tej istej ruže.

Mughetto - Príjemná, skôr výraznejšia, ale nie úplne vražedná konvalinka s neuveriteľnou výdržou. Aj keď to tak podľa popisu nevyzerá, tak palec hore.

Fiori Chiari - Milá, veselá kvetinková zmes, ktorú "rozsvieti" konvalinka, neskôr prevládne skôr jemne olejovitá ružička. Milá, trošku nostalgická, nie veľmi originálna vôňa.

Rosa - Roztomilý, ľahko staromódny ružový soliflor. Ako rozpustená kvapôčka bulharského ružového oleja.

Albero di Giada - Veľmi zelená vôňa, pripomína mi trochu šťavu z aloe zmiešanú s inými zelenými tónmi a troškou citrusov. Niekde v zeleni sa mihne aj žltoružový tón podobný Rose d´Éte.

Muschio Bianco - Veľmi príjemná, jednoduchá bielopižmovka. Začína jemne čerstvými tónmi, pokračuje v línii čistoty a končí púdrovojemným bielym pižmm. Ako je tam trošku nábeh do pracieho prášku, ale veľmi jemný a komu sadne, môže mať veľmi príjemnú, oddychovú "vôňu čistoty".

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 16. července 2019 09:03

slniecko Skvělý přehled, díky!

Kdybys z nich měla vybrat jednu jedinou, která by stála za nákup, jaká by to byla?

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 16. července 2019 10:11

slniecko Fleur Tipuju jednu z následujících:Vaniglia e Zenzero, Legni Fruttati, Regine dei prati - ale podobnou už máš, takže...Méharées

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 16. července 2019 16:17

Korsičanka hej tie sa mi asi páčili najviac:)

Fleur z tohoto zoznamu Legni Fruttati, zo všetkého, čo som zatiaľ skúšala, tak ešte asi Peonie (je to karafiát miesto pivoňky:) ). Keby na mne lepšie držala, tak určite Fiore Dell`Onda. Lenže na jar som bola presvedčená o Tra i Ciliegi, akurát som sa tam nedostala kým bol na ňu čas....no, vieš ako u mňa..spýtaj sa o týždeň, zas to bude inak

A veľmi špekulujem nad telovou kozmetikou Albero di Giada, na kombinovanie s Rose d´Ete, len potom zas cukám, že to bude ako obvykle, že ju nedopoužívam, lebo veď iné vône.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 16. července 2019 19:22

slniecko Díky za odpověď. Škoda, že je to L´Erbolario v Bratislavě tak z ruky (a nemají eshop), měli by se přestěhovat třeba na Ventúrskou nebo někam na Obchodnou .

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 16. července 2019 23:12

Fleur tam by veľa nepredali:), to je prakticky výlučne turistická zóna, ešte tak maximálne tá Obchodná, aj keď aj tam už stále viac fičia večerné podniky, než obchody.. Ten Avion je super pre nich lebo je hneď vedľa jedinej Ikey na Slovensku, takž sa tam premelie veľmi veľa ľudí. Ale ten e-shop by mohli spustiť, to hej...

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 17. července 2019 18:37

slniecko děkuji za spoustu nových recenzí. Na popis Fiore Chiari jsem se moc těšila. Bývá přirovnávaná k In Love Again... co si o tom myslíš ty? Je mezi nimi nějaká podobnost?

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 17. července 2019 21:00

Paris hej, mala som ju zaznačenú, že vyskúšať. Je milá, ale s In Love Again mi ju nespája nič. To už skôr možno Primaverde, alebo Regine dei prati....ale na mne v nej dosť vylieza bulharská ružička, možno na niekom inom....len tie ovocné tóny, čo v In Love Again sú neviem, kde tam hľadať ...

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 17. července 2019 21:58

slniecko díky moc.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 18. července 2019 01:05

Paris nie je začo