Tom Ford

11. srpna 2014 17:43
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. února 2020 18:33

Lost Cherry

Třešňové obžerství aneb plné škraně třešní …

Třešně čerstvé, třešně zavařené, třešně naložené v alkoholu … od všeho trochu. A k tomu sladké mandlové těsto i pražené mandle se skořicí. Ale to je stále málo, tak co ještě? Rozpuštěnou čokoládu? Proč ne. Ovšem přiměřeně, po kapkách.

Hodně dobrá vůně pro dny, kdy se ozve potřeba něčeho sladkého. Nebo když je splín na duši a venku pošmourno. Obejme, zahřeje, potěší.

Online Biely kvet
Avatar
4019 příspěvků moje polička 19. února 2020 20:31
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. února 2020 13:11

Sole di Positano

Křehká konvalinka s citronem …

Velmi osvěžující, velmi letní a velmi příjemná vůně kytičky konvalinek položené na měkkém mechovém polštáři, sytě zeleném a oroseném stříbřitými kapičkami vody. A k tomu citron, nejprve průzračně kyselý a ohromně povzbuzující, později zlehka nahořklý.

Taková hezoučká, neškodná vůně pro milovníky svěženek. Může se pochlubit slušnou intenzitou a dobrou výdrží.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 23. února 2020 13:12

Dalia 

..úplně tu vůni cítím!...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. února 2020 13:19

Miru Líbí se mi. Nemít na poličce pár jiných typově blízkých vůní, pořídila bych si ji. 

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 23. února 2020 13:22

Dalia 

...nedivím se.! I když vůni neznám, Tom Ford umí i svěží vůně. Mně se třeba moc líbí 

Vert Boheme a pak třeba Fler de Portofino

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. února 2020 13:44

MiruNeznám ani jednu. Pokud bude příležitost, ráda vyzkouším.

Offline milacka
Avatar
5452 příspěvků moje polička 23. února 2020 14:57

Dalia vedela by som si ju predstaviť na poličke, svieženka s dobrou výdržou znie sľubne. A fotka

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. února 2020 15:04

milackaJe vážně pěkná, stále si musím čichat k ruce. Utěšuju se však, že jako svěženky mi stačí ty, které mám - Cristalle, Cristalle Eau verte, Terrasse a St-Germain. Navíc mám na cestě jinou ne zrovna levnou vůni a v březnu z Paříže ještě jedna, také ne za pusu. Ale je hezké vědět, že existuje něco, co by člověk unosil. Ve svěženkách se moc neorientuju, začínám jim propadat až poslední dobou.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 25. února 2020 05:01

Beau de Jour Tom Ford

...už vím, co mi připomíná -

jiskrnější, vzdušnější a fordovsky kontroverznější 

Jicky Guerlain

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 22:42

Velvet Gardenia

Gardénie má dneska velkej večer. Oblékla si dlouhé černé sametové šaty s velkou krinolínou, ozdobené konvalinkou. Obula střevíčky z labdanové kůže. Do vlasů si zapletla kvítky zeleného jasmínu. Chystá se totiž na ples na zámku s parketem osvětleným pouze dobovými svícny se svíčkami z včelího vosku a sloužícími, kteří na podnosech nabízí hostům lahodnou medovinu a švestkový likér. Dveře se otevírají a vpouští dovnitř lehký kadidlový opar. Hosté s napětím očekávají, až gardénie konečně vstoupí, nikdo ani nedutá. Jenže ona to není gardénie, ona je to gotická tuberóza.

(www.matrimonyprep.com)

Offline milacka
Avatar
5452 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 22:47

wendulka fascinujúca recenzia aj s fotkou, gotická tuberóza, snáď sa mi ju podarí vyskúšať.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 07:29

milacka 

Je dobrá. Hlavně sisa.b by měla vyzkoušet.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 12:02

wendulka Velvet Gardénia se Ti povedla. Gotická tuberoza mě zajímá!

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 13:17

milacka Hm, mě teda Velvet Gardenia dost zklamala. Proto si počkám i na osobní vyzkoušení Rose Prick a do slepáka nejdu. Poslední pro mě přitažlivá od Forda byla FF:(

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 13:30

Korsičanka 

Tak my dvě máme zrovna to vnímání Fordů úplně opačné.

Fucking Fabulous pro mě totiž není vůbec zase.

Rose Prick jsem zkoušela zatím dvakrát. V první fázi je to docela příjemná šafránově semišová růže s kořením, ke které se postupně přidá pačuli. Jenže pak hrozně zeslábne. Takový Chanel po Fordovsku nebo jak to říct.

Offline milacka
Avatar
5452 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 13:59

Korsičanka FF, ani nespomínaj, aj mne sa votrela do túžiaceho a nechce von.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 14:20

wendulka Zeslábne ještě víc než Lost Cherry?

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 16:50

Korsičanka 

Tak jestli se Ti Lost Cherry zdá slabá (mně ani v nejmenším), tak Rose Prick je proti ní  podle mě vodička.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 16:53
Reakce na wendulka:

Korsičanka 

Tak jestli se Ti Lost Cherry zdá slabá (mně ani v nejmenším), tak Rose Prick je proti ní  podle mě vodička.

​...tak to je děs.!.

Ale ani mě to nepřekvapuje. Protože když jsem nedávno zkoušela v Douglas tu Noir de Noir a myslela jsem si, že mám blbou chemii a až jerry mě uklidnila, že nemám, že vůni reformulovali a udělali z ní "nicvodu" oproti původní...