Tom Ford

11. srpna 2014 17:43
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 21:33

Korsičanka Někoho pověříme až tu bandasku naskladní .

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 08:41

White Patchouli

Pačuli v této vůni vnímám jinak než klasickou "zatuchlinku". Je to spíše podkreslení, které vůni posunuje směrem k modernímu chypré. Jsou tu květiny (růže, jasmín), nějaké to ovoce (bergamot, citrón), koření (jako v pánských vůních - koriandr, muškátový oříšek a černý pepř) a dřevo (santal). Přitom jako by přes všechny složky byl rozptýlený kadidlový kouř, vytvářející průsvitnou stříbřitou látku, která všechno zahalí a zastře. Pačuli je taková jemná nitka v této látce. Chvílemi působí vůně uměle - jako růže překrytá igelitem nebo umělou hmotou. Zní to divně, ale i ta umělost do celku dokonale zapadá. Vůně se nijak zvlášť nerozvíjí, spíše se postupně vybrušuje k dokonalosti a tak to trvá celé hodiny.

Podobnost s jinými vůněmi bych našla: s La Panthere de Cartier (ta umělá hmota, možná je to nějaký tón tzv. moderního chypré, který lehce protahuje nos a připomíná mi vůni zesvětlovače na vlasy), Café Rose (růže a kadidlový stříbřitý závoj) a Soir de Lune (když si odmyslím zlatou medovost a zůstane jen stříbrná měsíční záře v průzračném mrazivém zimním vzduchu a pocit dokonalého luxusu).

https://www.spacefrogdesigns.com/

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 09:47

daniela Ten obrázek se k vůni výborně hodí.

Mně WP připomíná vůni Narciso Rodrigeuz For Her.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 10:31

Dalia Děkuju  Ještě bych na obrázku asi ubrala tu černou a přidala více bílých zasněžených kopců...

S tou Narciso Rodriguez je to zajímavé, vlastně to je taky moderní chypré. Obě vůně mají takový ten chladivý tón, přitom nejsou studené.

Offline Luna
Avatar
10427 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 14:33

blackviolet Ja jsem sem davala Lost Cherry prvni!   Jestli se bude medvedit, asi spusti davove silenstvi, jak to tak ctu.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 14:35

Luna Se postav do řady. první jsem ji sem dávala já. Už na začátku záříhttps://www.parfumanie.cz/forum/detail/znacky:c13/t111.htm?page=17 .

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 16:19

Na Fragrantice dokonce uvádějí, že bude i ta velikost 250 ml

https://www.fragrantica.com/perfume/Tom-Ford/Lost-Cherry-51411.html

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 16:54

Luna wendulka Tak se pohádejte a roztrhejte si občanky 

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 17:45

ne a nekoukám se na tu úžasně lákavou třešeň!  a stejně mi od Forda nic nesedí...

(a a ty hrozny jsou kyselý) :)

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 19:03

daniela Ne bude, ale JE! Už jsem to sem psala a dávala odkaz! Ale právě je vyprodaná:(Na předchozí stránce

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 20:44

Korsičanka Já myslím, že ji ještě neměli. Sami čekají na naskladnění.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 20:58

blackviolet Aha! Ale bude, když už znají cenu

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 21:06

Korsičanka Bude. A myslím, že už brzo .

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 14:30

Fougère Platine

Je další z vůní, která dělá čest svému názvua značce samotné. Snoubí se v ní citrusově kořenité tóny šalvěje muškátové s bylinnou hořkostí pelyňku, bazalky a bergamotu se všemi typickými fougere polohami levandule, která společně s kadidlem, labdanem, listy tabáku, zemitostí pačuli a jehličnatým cedrem příjemně škrábou jako rašící pánské strniště.

Je to týpek v kožené vestě a perfektně střižené košili s kravatou od Toma. Vykasané rukávy však odhalují kérku na levém předloktí, která zároveň naznačuje typickou fordovskou dekandenci, podbarvenou v drydownu akordem koňaku, silného, těžkého, který ale když jej poválíte na jazyku, začne v ústech medově sládnout. Hladce elegantní a drsný zároveň.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 29. listopadu 2018 15:50

Tvrdila dnes slečna v Douglasu na Příkopech -za pultem Toma F. - že Lost Chherry k nim má přijít už v prosinciHlaste se, Pražandy, která koupí a rozmedvědí. 10 ml mi pro začátek bude stačit

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. prosince 2018 11:47

Vert de Fleur

Zdobím se korálky

z bílé a zelené

a koukám do dálky

tam ...

kde srdce mám ztracené.

Krémová zeleň v probouzejícím se ránu a svět proměněný v duhové šmouhy, když odráží se v zářivých perlách rosy. Kyprá hlína vonící vlhkem a zbytky noci. A trocha chladu s příslibem tepla dalších chvil … a já

která tu stojím

korálky zdobená

do dálky koukám

tak trochu zasněná.

Zelená květinovka s patřičnou noblesou.

Offline Biely kvet
Avatar
4020 příspěvků moje polička 02. prosince 2018 12:37

Dalia Tá musí byť krásná! 

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 02. prosince 2018 12:54

Biely kvet Není Ze stejného ranku jako London

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 02. prosince 2018 12:57

Korsičanka London je podobnej? mně se v létě Vert de Fleur líbila hodně, taková veselá chladivá.. než se vynořila utopená:-/ nebo spíš utopenej, protože pak šla spíš do pánska

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 02. prosince 2018 12:58

viktorka_od splavu Není podobnej - asi. Ale jsou to divnovůně