Frédéric Malle

11. srpna 2014 02:08
Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 31. října 2017 19:08
Reakce na wendulka:

Tak to se moc těším, až se tady podělíš se svými dojmy A držím palce, ať balíček docestuje co nejdříve. Někdy je to čekání k nevydržení..

(dalo mi to v posledních dnech spoustu přemáhání neodkliknout Promise taky.. na slepo samozřejmě)

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. října 2017 19:08
Reakce na domenica:

V pohodě. Já si počkám. Spíš je to pro mě zajímavé zjištění u nich s tím poštovným v závislosti na výši objednávky a vůbec celkově se změnou kvalit zákaznického servisu.

Hlavně, že je pěkná.

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 31. října 2017 19:10
Reakce na domenica:

Ó, tak to ráda čtu, že je pěkná Arabské vody mi nevadí, naopak

Cervanek
Avatar
31. října 2017 19:30
Reakce na Martula:

Ó, tak to ráda čtu, že je pěkná Arabské vody mi nevadí, naopak

Ani mi ne, navíc je The Promise za příznivější cenu oproti The Night (akorát, že těch nových vůní různých značek je najednou jaksi moc)

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 31. října 2017 19:36
Reakce na Cervanek:

Je to tak, letos se zajímavé novinky hrnou ze všech stran.

Online cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 14:16
Cervanek
Avatar
18. listopadu 2017 11:54

foto - Frédéric Malle-

The Night

Nádhera surového oudu indického s růží à la Portrait of a Lady. Vůně se vyvíjí několik hodin do plné krásy jako správná arabka. Úctyhodné dílo nearabského Nosa. Máte můj velky respekt, Monsieur Dominique Ropion! Není co dodat, jen využít příhodnou chvíli ke koupi flakónu.

Offline ankou
Avatar
227 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 18:06

Pokud jste si někdo kupoval v poslední době Iris Poudre, nepřijde vám, že voní trošku jinak? Víc dřeva a vetiveru? 

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 16:31
Reakce na ankou:

Parfémy vytvořené před sloučením s The Estée Lauder Group Inc byly po sloučení zřejmě reformulovány, aby vyhovovaly požadavkům IFRA. Ovšem zda a jak se jejich vůně změnily, to nevím.

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 17:13
Reakce na ModestMourek:

Kdy to bylo, Jakube? Bojím se

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 17:29
Reakce na Korsičanka:

Ke sloučení došlo v roce 2014, ale že je z toho důvodu reformulovali, je dohad Pattyho z perfumeposse.com. O reformulaci kvůli EU psali v roce 2014 zde: "Frederic Malle said he was forced to reformulate about a quarter of his scents due to the upcoming EU regulations."

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 19:00
Reakce na ModestMourek:

Tak to je PRO MĚ dobrá zpráva, neb ho kupuji až od 2016:) Lituji ty, kteří změnu vůně zaznamenali. Ovšem ono to bude postupně přicházet asi u dalších a dalších  značek, tak se nás to dotkne všech

Offline Mitchell
Avatar
96 příspěvků moje polička 08. prosince 2017 19:38
Reakce na ankou:

Pokud jste si někdo kupoval v poslední době Iris Poudre, nepřijde vám, že voní trošku jinak? Víc dřeva a vetiveru? 

​@ankou

Kupovala jsem nedávno v Ingredients. Nezaznamenala jsem rozdíl.

Cervanek
Avatar
09. prosince 2017 09:13

V březnu 2018 ma vyjít nová vůně  Music for a While

hlavní složky: levandule, pačuli a trošku ananasu 100 ml za 230 euro

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 22:05

Promise

Promise je od začátku do konce o růži. Na své dlouhé cestě růže získává několik souputníků, kteří ji zajímavým způsobem proměňují.

Prvním z nich je ovocná vůně zeleného jablka s pevnou slupkou, i když ani hřebíček nás nenechá na pochybách, že se jedná o plnokrevnou orientálku. Růžový pepř ovocnou vůni jablka zdůrazní a současně se objevuje šáchor ve své zelené, zemité až bahnité podobě a růži drze pošpiní. Je to odvážné, ale prospěje jí to. Snese ji to trochu z trůnu královny květin a vládkyně orientálních komnat dolů na zem.

Na své další pouti si musí růže trochu usušit své okvětní plátky a nechá se doprovodit dřevitou pryskyřicí. A  pak je konečně připravená dojít k cíli - ruku v ruce se zeleným pačuli a koženým labdanem - jako sytá kožená orientálka s pár kapkami sladké jablečné šťávy, teď už uhlazená, ale přesto živočišná. 

Online Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 17:48

Zkoušela jsem Noir Epices. Ve vůni se mi přelévají složky, jako kdyby si malíř chystal zátiší pro obraz. V popředí je zpočátku velká zelená hruška, kolem ní rozsypaný hřebíček, za hruškou je naaranžována zavařovací sklenice s kandovanou pomerančovou kůrou. Stále to není ono, takže pomerančová kůra se přesunuje do středu kompozice, přisype se hřebíček a k němu ještě pár okvětních plátků růže a malá karafa s růžovým olejem. Hruška v tichosti zmizela a k hřebíčku přibylo několik badyánových hvězdiček. Venku se stmívá, na malování už nebude to správné světlo, ale na rychlou podvečerní procházku lesem by to stačilo. Z orientální kořeněné vůně se stala chyprová.


Koření je celou dobu navlhlé a je mi jasné, že hrušku mně ve vůni vyvolává hřebíček, který vnímám jako převládající složku. Trošku mě zklamala výdrž, čekala bych ji delší než zhruba tři hodiny.

Cervanek
Avatar
15. února 2018 12:56

Portrait of a Lady

Vskutku povedená a famózní vůně - hřebičkovo-malinová růže s vitacitem. Životabudič na celý den.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 22. února 2018 10:37

Outrageous

Zvláštní vůně-nevůně. Nejdřív mi připomněla dezinfekci před odběrem krve a taky slavnou modrou Okenu na mytí oken. Pak vůně zjemněla a zůstal jemný studený závan, trochu jako čistý tající sníh. Takhle jsem si před lety představovala Snow od Demeter Fragrance Library (z kterého se ale vyklubal plesnivý květináč). V chladné a studené vůni se ještě po rozvonění objeví tón jablek na dřevěných lískách (po přečtení dalších komentářů to tam opravdu už cítím :), jako když člověk v horkém letním dni vejde do chodby domu se sklepy. Celkově je vůně chladivá, čistá a připomněla mi také Hiver od Van Cleef & Arpels, s tím, že Outrageous není tak „navoněná“.

Offline supanda
Avatar
80 příspěvků moje polička 09. března 2018 08:16

Hlásím, že v Ingredients je již k vyzkoušení Music for a While. Včera ji slečna na naše sugestivní otázky vytáhla a už  nechala na polici. Bylinková síla, kvalita se nezapře.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. března 2018 09:02

supanda Tak to jsi tam byla asi po mně Já ji dostala zkusit jen ze vzorku. Ale intenzita a výdrž opravdu neskutečná. Až do včera.

Já tam tu bylinnou levanduli s pačuli měla jen v první fázi. Pak už zůstal hlavně přezrály ananas.

No je povedená, líbí se mi, ale pro mě narozdíl od Promise tentokrát není.