Frédéric Malle

11. srpna 2014 02:08
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 20:49

blackviolet Ano a opět kvalitní oud. Tobě zcela určitě.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 20:53

wendulka Ach jo. Ale stejně vyzkouším .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 20:58

blackviolet No Dawn je rozhodně nositelnější než The Night, což je ostatně už i Promise. Být to s uvedením obráceně a vyjít The Night až teď, to by to rozhodování bylo daleko snazší a skromně bych se spokojila jen s Dawn.

Tohle mi Malle dělá schválně! Jsem si říkala, že už mám klid, když armaniovské limitované kosatcovky "polevily" a zase prd.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 18:24

Music For a While 

Fougère levandule s dřevitou a kafrovou vůní se vydá na schůzku se sladkým ananasem. Nemůže být pochyb o tom, kdo tu chce hrát hlavní roli. Flirtování je nejdřív zdrženlivé a něžné, ale než se ananas naděje, spočine v levandulovém objetí tak pevném, že se kolem zvedají oblaka pačuliového prachu.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 19:13

blackviolet Jé, tys ji pěkně popsala!

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 19:58

Korsičanka Díky, já jsem tu scénu před sebou úplně viděla .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. srpna 2019 20:44

Po loňském "rozbřesku" příchází další orientální "měsíční" malinová růže s rybízem, fialkou, kadidlem, pačuli a oudem...

https://www.parfumanie.cz/database/detail/the-moon-frederic-malle

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. srpna 2019 20:50

wendulka To je ta první, o níž jsem se dnes v Ingred. dozvěděla. Ta druhá, pravá růžová, má mít v názvu růži a kůži, ale ta tam prý cítit není

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. srpna 2019 20:52

Korsičanka Aha, tak o té druhé ještě nevím.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. srpna 2019 20:57

wendulka Ta příjemná tmavovláska - myslila jsem, že studentka, a dnes na mě vykouklo její těhotenské bříško (což se teda nevylučuje) mi ji dnes líčila v barvách - narozdíl od té druhé (jež je prý silná jako Promise). Už měli v obchodě pro své potřeby vzorek a ona zkusila na ruce. Myslila, že to bude kožená kabelka vonící růží, ale kdepak prý - nula kůže, jen růžová decentní růžička.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 02. srpna 2019 08:43

Korsičanka Já se na ni naopak těším - dělal ji Jean-Claude Ellena, čekám něco jako Kelly Caleche v luxusnějším provedení .

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 02. srpna 2019 08:47

Fleur No, to tedy nevím Ale zvědavá samozřejmě - jako obdivovatel a vlastník několika FM vůní - jsem.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 02. srpna 2019 08:51

Korsičanka Já už začínám mít z oudu skoro kopřivku, takže se naopak těším na jednoduchou vůni, která nebude chtít ohromovat bizarní kombinací složek či jejich intenzitou, ale jenom vkusným kombinováním a kvalitou ingrediencí.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 02. srpna 2019 09:04

Fleur A bude únosná pro manžela, nezapomeň podotknout Ale s těmito požadavky můžeš vytrvat u Guerlaina, ne?

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 02. srpna 2019 18:42

Korsičanka tam mě v poslední době nic neoslovilo. Ellenu mám ráda a ve spojení s Mallem to nemůže dopadnout zle.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 02. srpna 2019 18:45
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 21:44

French Lover 

Ležérní elegance. Musí slušet klukům v džínách i mužům v obleku. Andělika s pepřem a zeleným galbanem, vůně jehličí v lese, vetiver a cedr. Jednoduchá vůně, která neruší a zároveň dovede vytvořit kolem nositele (a nebo i nositelky, proč ne?) auru sofistikovanosti.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. srpna 2019 15:13

Dawn

Pracuje se stejným typem jemně kořenité turecké růže s nádechem červeného ovoce, osvěžené růžovým pepřem, a podobným druhem oudu z koňských stájí jako The Night, ovšem v podstatně menším množství. Dominantou "rozbřesku" je totiž olibanum s labdanem a zakouřeným vetiverem, tj. podobná kombinace, kterou použil Andy Tauer v Incense rosé. 

Avšak zatímco ta na mně vytváří efekt pálící se skládky pneumatik a spáleného popela, Dawn jejím prostřednictvím, doplněným o výše zmíněné agarové dřevo a mechové tóny chypre v základu, vyvolává mnohem příjemnější dojem koženého koňského sedla, pokrytého několika okvětními plátky růže a položeného ve stáji vedle motorkářských holínek

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 18. srpna 2019 20:36

wendulka Motorkář . Zní to moc dobře. Tak přece je nakonec v tužebníku?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. srpna 2019 20:52

blackviolet Njn, nějak tam tu gumu se zakouřenou kůží nacpat musím Ale prostě narozdíl od Tauera Dawn na mně nedivočí.

Tak ona je v tužebníku už od první zkoušky. To jen k recenzi jsem se dostala až teď.