Frédéric Malle

11. srpna 2014 02:08
Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 16. března 2018 19:45

French Lover

Francouzský milenec se cestou za milenkou zastavil na skleničku fernetu v zahradní restauraci z oříškového dřeva. Na letním slunci dřevo uvolňovalo zbytky terpentýnové pryskyřice a vítr sem přinášel vůni lesa, s níž se mísilo kadidlo z nedalekého vesnického kostelíka. Tak se mu zde zalíbilo, že tu proseděl celý den… Je to typově podobná vůně jako Encre Noire à L'Extrême od Lalique, ovšem povedenější a s delší výdrží.

Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 16. března 2018 20:15

Korsičanka posledni dve? To v byla Promise a..?

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 16. března 2018 20:58

andry Superstitious

Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 17. března 2018 17:57

Korsičanka ooo tak to souhlasím, obě jsou velmi dobré, i když s Promise ještě čekám na letní vedra.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 17. března 2018 18:04

andry Já též A ráda tě v Brně příště poznám

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. března 2018 22:38

ModestMourek Jo, French Lover jsem už měla možnost potkat na muži a je fakt dobrej.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 18. března 2018 17:49

ESSENTIAL COLLECTION pour femme a ESSENTIAL COLLECTION pour homme (5x7 ml, cena 120,- Eu)

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 18. března 2018 18:10

cinkja lákavé...

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 20:37

Monsieur

Po hrsti oříšků a plátku mandarinky následuje královské pačuli, které není ani větrové, ani zatuchlé, ale rumově nasládlé s jemným zemitým podtónem. Zvolna se k němu přidává kouřové kadidlo a jejich kombinace vytváří hladkou pryskyřičně hřejivou vůni podobnou rozvoněné Ambre Fétiche, ovšem sušší a méně sladkou díky přítomnému cedru. Výdrž přesahuje 10 hodin. Překvapivě zde pačuli vyznívá krotčeji než v Psychédélique, neřkuli v původním Patchouli od Molinardu.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 16. května 2018 12:05

Musc Ravageur

Úvod je úžasný: olejovitý bergamot, kandovaný pomeranč a hory ovocně svěží vánoční skořice. Potom nastane zlom a objeví se živočišně hřejivé upocené pižmo, které je samozřejmě syntetické, jelikož s přírodním se lze dnes setkat pouze v historických parfémech a v parfémech značky Areej Le Doré, blíží se ovšem mojí představě přírodního pižma. Naštěstí jeho živočišná upocenost po čase ustoupí klasické nasládlé pižmové krémovosti, která uhladí zbytky skořice na vanilkový krém. – Maurici, příště se po celodenním shonu převlékni před štědrovečerní večeří do čistých šatů!

(http://www.vanilkovyobchod.cz/vanilkove-recepty/vanocni-vanilkovy-svarak/)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. května 2018 21:06

ModestMourek Mně by lákalo vyzkoušet ten úplně původní Musc Ravageur. Ten současný mi přijde s ohledem na název skoro neškodný.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 10. června 2018 18:32

The Night

The Night je podle Malleho slov „parfémem s největším obsahem přírodního oudu“ a musím uznat, že je to znát. Indický oud je první a hlavní složkou. Je výrazný, živočišný a postupně se uhlazuje z pryskyřičného propolisu na stáj a ze stáje na hebkou srst arabského plnokrevníka. Jeho přírodní původ je nepopiratelný: ani na okamžik není štiplavě fekální, jak tomu někdy bývá u syntetických náhražek oudu. Druhou složkou je růže, podle oficiálního zdroje turecká, to však nerozliším. Objeví se po několika hodinách jako mírně olejovitý tón v hladkém kouřovém oudu. Třetí složkou je pravá ambra, oficiální zdroj sice uvádí kadidlo a santalové dřevo, nicméně ani jedno z toho necítím. Je krémová, vzdušná, se špetkou soli a koření a zvolna splývá s kůží nositele. Zkrátka orientální luxus.

(http://arabiansltd.com/uploads/mares/rhapsodyinblackroses.jpg)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. června 2018 16:33

ModestMourek Duo Dominique Ropion a Frederic Malle dovede jednoho parfémově pěkně zmlsat, co? Těší mě, že máš na The Night stejný názor.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 13. června 2018 16:54

wendulka To ano, a nejsme sami komu se líbí. 10 ml a 250 ml balení jsou navzdory ceně na oficiálních stránkách už vyprodaná. Myslíš, že by se našli zájemci na porcování 100 ml?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. června 2018 17:09

ModestMourek Jo. Nějaká zákaznice si prý v Ingredients pořídila snad už třetí balení a ještě i tu tělovou kosmetiku k tomu.

Těžko říct. Supanda tady kdysi vznesla podobný dotaz s tím, že by si vzala 40 ml s flakonem, ale nikdo se jí neozval. A pak když se zapojila do porcovací akce Promise, tak po vyzkoušení jej obratem nabídla k prodeji. Tudíž nevím, zda by i ten její původní zájem po této zkušenosti trval.

Já sice nedávno z té své padesátky vyměnila 5 ml odstřik, ale i tak mám zásobu nadosmrti při té intenzitě a výdrži jednoho střiku.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 13. června 2018 17:33

wendulka Oni ho mají v Ingredients? V eshopu jsem ho nenašel. Myslím, že 5 ml odstřik by mi taky stačil, přece jen těch příležitostí pro nošení takové vůně moc nemám. Jak často ji nosíš Ty?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. června 2018 17:39

ModestMourek Na online eshopu ne. Nebo možná chvilku tam snad i byl. Teď už si to přesně nepamatuji. Každopádně na požádání objednají, pokud je u FM dostupný. To vím jistě.

Já ho právě vytahuju jen ve vedru. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 13. června 2018 18:15

ModestMourek A na ebay ho občas mívají za "slušnou" cenu

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 13. června 2018 18:41

Korsičanka Ty ho taky sháníš? Teď je tam 50 ml za 400 gbp. To by dalo zajímavou cenu na porcování.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 13. června 2018 18:50

ModestMourek To byl jen tip pro tebe. Mně stačí Oud Al Melka od Royal Crown- až až