Vlastní blog

28. května 2015 04:36
Offline Chantal
Avatar
258 příspěvků moje polička 28. května 2015 04:36

Jaké jsou Vaše zkušenosti se založením vlastního blogu? Máte nějaké tipy jak a kde a jaké jsou s tím spojeny výhody či nevýhody?

Chystám se založit blog a každá rada se hodí! 

Jinak i všechno ostatní okolo Vašich blogů do tohoto tématu rozhodně patří! 

Offline Arietui
Avatar
98 příspěvků moje polička 19. února 2021 12:47

Pochlubte se, prosím, kdo blog píšete!

Samozřejmě klidně i neparfémový..

Vím o blogu domenica, euridike a alibi 

Chantal tvůj blog se uskutečnil?

(Případně prosím na přesměrování pokud už to tu někde bylo shrnuto )

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 19. února 2021 13:07

Arietui 

:) můj blog https://alibi-notes.webnode.cz/ je převážně parfémový a pak trochu taky o tom, co mě baví - výrobě mýdel a DIY kosmetiky. jako bonus je tam povídání o mém kocourkovi Otíkovi, už mu chlapíkovi táhne na dvacátý rok

blog vznikl po převratu na arome (vysvětluju to tady https://alibi-notes.webnode.cz/l/jak-svet-prichazi-o-basniky/ , kdy jsem měla potřebu dát na jednu hromádku články a recenze, které jsou zveřejněné na arome i tady.

založila jsem ho původně bezplatně na https://www.webnode.cz/, který umožňuje jednoduché založení pomocí šablon i jednoduchou administraci. teď si platím - protože mi tam nějak nabobtnal obsah :-), prémiové služby Mini, což je asi 139Kč/měsíc. webnode není prý úplně bezpečný, tomu já až tak nerozumím proč, tak mi ho raději jednou za čas, když si vzpomenu, kamarád zálohuje. doménu si neplatím.

a jaký to má výhody? baví mě to, zaměstnám mozek a jsem moc ráda za někdy až dojemné zpětné vazby :-)

Offline Arietui
Avatar
98 příspěvků moje polička 19. února 2021 16:05

Teď jak svůj příspěvek znova čtu, tak vyzněl trochu jinak než jsem zamýšlela - tj. vyzněl asi stylem 'vy tři  označené dámy se tu teď přiznejte protože o vás stejně víme'. Za to se omlouvám, doufám že jsem nenapáchala moc škody.

alibi Tys to pojala - i přes mou vyjadřovací nemotornost - naprosto dokonale a s grácií, děkuju za to!

Post byl původně myšlen jako 'pojďme dát na jednu hromadu (pokud možno) všechny blogy místních ať se můžem těšit, podporovat a obohacovat i touhle cestou', doufám tedy, že budou i ostatní chtít sdílet své počiny..!

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 19. února 2021 17:02
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 20. února 2021 23:42

Som hlboko urazená, že na môj úžasný a mienkotvorný atakďalejatakďalej si tu nikto nespomenul :

Idle thougts of an idle perfumist

No, on je vlastne taký "zberný". Chcela som mať svoje články na jednom mieste, tak som si na to spravila fb, čo môj otec-programátor niesol najprv s tikom v oku a bolesťou v srdci a nakoniec to psychicky nevydržal a spravil mi normálnu stránku .

Dal to na platformu ktorá mu prišla zároveň praktická a zároveň užívateľsky pohodlná, aby som to zvládla ešte aj ja, takže mám teraz v kovidonude fajn zábavu, že sa učím s tým pracovať.

Radu, no čo ja viem, mne asi najpraktickejšie príde mať k tomu otca programátora a trinásťročného syna idúceho v jeho šľapajach, takže keď zahučím, že potrebujem zachrániť, vždy niekto príde a s blahosklonným výrazom v tvári (zvlášť mladý ho vie vykúzliť úžasný) spraví, čo treba.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 21. února 2021 00:01

slniecko moc ráda tě čtu. 

S těmi programátory v rodině máš štěstí, máš je po ruce pořád. Kdysi před osmnácti lety jsem založila stránky pro šermířskou skupinu mého muže. Psala jsem to v HTML a tehdy mě to učil o deset let mladší kamarád. No a po letech mi to přeprogramoval jeden ze šermířů ze skupiny, ještě mladší kluk. Měl s tím plány to vylepšit, ale na to už nedošlo. Klasický IT, moc práce, a toho času nejni :) Spravuju to doteď. Je to ve WordPressu

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 21. února 2021 01:25

alibi ďakujem, aj ja veľmi rada čítam Tvoje články.

Hej, aj ja to mám vo wordpresse a vyhovuje mi to. Ten vyhodnotili, že zvládnem:))).

A tí programátori poruke sú naozaj na nezaplatenie, akože ja som by nebola schopná ani doménu kúpiť. Alebo dobre, to ešte možno hej, ale...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 21. února 2021 09:18

slniecko aj já "možno hej", ale pokoušet se o to nebudu :D

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 21. února 2021 09:20

slniecko k rannej káve mám super čítanie, Lucka, píšeš pútavo, pokračuj

Offline Arietui
Avatar
98 příspěvků moje polička 21. února 2021 10:57

hurá, další krásné čtení!

slniecko  Díky za sdílení! Je mi ctí se přidat do řad Tvých čtenářů a je to opravdu příjemné čtení!

stejně tak čtení alibi (..Otík!)

Klobouk dolů dámy autorky! 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 21. února 2021 20:43

milacka Arietui ďakujem

Offline Pinot Noir
Avatar
24416 příspěvků moje polička 22. února 2021 14:19

Arietui tak já přidám svůj vinný zápisník:

https://evasovine.wordpress.com/

Letos to bude deset let, co ho mám, před tím jsem psala pro server O víně. Loni jsem ho převedla z platformy blog.cz, která už léta skomírala a kvůli které vypadal můj blog otřesně, protože to bylo uživatelsky dost peklo. Převod na WordPress mě nakopnul k založení Insta účtu a ten zase ke zlepšení fotek, takže myslím, že posledních pár měsíců už ty fotky v blogu vypadají dobře. Co bych pro svých pět čtenářů neudělala, že?

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 22. února 2021 14:36

Pinot Noir (teď už chápu ikonku i nick a smekám)

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 22. února 2021 16:42

Pinot Noir Tvůj blog jsem neznala, tak jsem na něj hned nakoukla. Na první pohled je moc hezký a moc pěkně píšeš, tak lehce a barvitě. Určitě si toho přečtu víc.

alibi slniecko domenica Vaše blogy znám a ráda je čtu. Děkuju

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 22. února 2021 16:50

Pinot Noir Paráda Blogy zdejších parfumaniaček znám a moc ráda vítám každý nový příspěvěk, ale o vínech budu číst poprvé. Díky!

Offline Arietui
Avatar
98 příspěvků moje polička 22. února 2021 20:28
Reakce na alibi:

Pinot Noir (teď už chápu ikonku i nick a smekám)

Pinot Noir taky mi zapadl na místo kousíček skládanky..! Díky za sdílení, moc ráda si i na toto téma počtu - už je nás nejmíň šest 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 23. února 2021 00:51

Pinot Noir veľmi pekné!!! My teda doma abstinujeme, ale pred rokmi by som si čítanie o tom užila .

Arietui "nás"? tak hybaj a daj sem svoj !!!

Offline Arietui
Avatar
98 příspěvků moje polička 23. února 2021 08:07
Reakce na Pinot Noir:

Co bych pro svých pět čtenářů neudělala, že?

slniecko reagovala jsem na "nás" pět - se mnou šest - čtenářů 

Já nepíšu ani blog, ani jinak - jsem založením čtenář. Občas mi dokonce přijde že mi kreativní část mozku zcela chybí

(I tady už léta čtu a přispěju jen výjimečně..)

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 23. února 2021 16:28

Arietui jasné, zle som to pochopila