Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 05. června 2017 22:24
Reakce na ionicera:

úplně mi zatrnulo  nejhorší je, že jsem si v první chvíli myslela, že mluvíte fakt o dítěti. nedávno jsem četla zprávu, jak se utopila holčička při focení ze školky. většinou se mě takové zprávy nějak hluboce osobně nedotknou, protože ty lidi neznám, i když je to velká tragédie, ale při téhle jsem měla normálně slzy v očích a ještě pořád na ni i na všechny okolo, rodinu a tu fotografku, které se utopila na zahradě, myslím, i když už je to několik dnů. a teď jste mi to úplně připomněla.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 06. června 2017 07:21
Reakce na Jiná Realita:

Nějak ty bazény nemusím. Víc starostí než radostí.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 06. června 2017 07:36
Reakce na Potrefenáhusa:

Postroj je super a Amy sa s nim hned zžila. Predchádzajúcim postrojom sa vždy po prechadzke chcela pomstiť ale tomuto  našťastie nie  Včera som ho otestovala a dokonca na nom ani neťahala(sa trochu bojim aby nezačala. Na voditku ti trvalo veky nez prestala a teraz je vzorná. Dokonca zvlada chodit aj pri nohe. A dokonca uz aj s odložením. Som na ňu pyšná ) Zvažovala som ešte menšiu veľkosť, ale tam sa bojim že by jej bol malý obvod hrudniku. Tento jej je akurát, má trochu miesta v predu. To ale mala s každým postrojom pretože má veľký obvod a malú hruď. A keď jej ho utiahnem v predu viac škrtí ju do krku. Takto je to fajn, ničomu to nevadi a hlavné je že sa nepretáča, to ma u prechádzajúcich postrojov hnevalo.

Teraz potrebujem noce voditko: navrhy? 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33659 příspěvků moje polička 06. června 2017 07:40
Reakce na paktofonika:

tak s vodítkem nemůžu sloužit, my máme na běžnej provoz asi 13 let starý vodítko po Čendovi :-D (A je jak nový, jen se měnila jedna karabina, nechápu)

Na výlety (a na běhání, haha) máme to ruffweaří odpružený, ale na ten normální provoz mi je krátký.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33659 příspěvků moje polička 06. června 2017 07:43
Reakce na ionicera:

a ty bazény jsou fakt nebezpečný, když nemají normální schody, ale jen žebříky, známým se utopil na zahradě vlčák, už je to hodně let :-( Taky jsme teď čekali v sobotu chvíli s Rufíkem v autě a už po pěti minutách jsme museli vylézt a odplazit se do stínu, nedá se to v těch vedrech ani na chvíli tam psa nechat.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33659 příspěvků moje polička 06. června 2017 07:51
Reakce na paktofonika:

a jinak jsem chtěla koupit nový, ta karabina na starým vodítku se rozbila na uplně první procházce s Rufíkem, ale nakonec se ukázalo, že bych si ho leda musela nechat ušít, protože všechny jsou krátký, nebo jim chybí nějaký přepínání tam, kde jsem zvyklá. Pro mě je ideální vodítko přepínací, myslím trochu přes dva metry (když je napůl složený, tak se dá zapnout křížem kolem těla) a má přepínací kroužek i hned za krkem.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 06. června 2017 08:20
Reakce na Potrefenáhusa:

Ja mam teraz prepínacie cca 2m možno viac. Ma 3 prepínania. Problém  je, že nieje hladké ale zapletané. No a síce to dobre vyzerá ale strašne ma z neho pália ruky, po cvičáku ich mam ako keby spálene. Amy už ťahať prestala, ale stačí že sa len trochu cukne a už ma pália dlane. A potrebujem aj voditko s amortizerom(pozriem na ten ruffwear), chodim s Amy pred pracou behat. Sice ma ide porazit o 4:30 ale je to super start do dna a ona sa vyblazni a doma je klud a nic nelikviduje. 

Co ma u Ruffwear zarazilo je, ze taky obojok stoji pomaly to co postroj 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33659 příspěvků moje polička 06. června 2017 08:29
Reakce na paktofonika:

je to fakt drahý :-( To naše vodítko je super, akorát já měla tu vizi, že si ho zapnu kolem pasu (to je udělaný dobře, není už potřeba žádnej sedák), jenže jak je Rufík mini, tak je malinko krátký, pár cm navíc nebo vyšší pes by bodlo. Dělaj větší a delší, jenže to už je na většího psa, oni na tom maj takový megakarabiny, ale jsou teda lehoučký. Dobrý věci na tohle má nonstop dogwear nebo manmat taky, ale pro našeho minipsa je to taky velký (což pro amy asi taky :-)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33659 příspěvků moje polička 06. června 2017 08:30
Reakce na paktofonika:

hlavně jestli je Amy menší než Rufík, tak na ně ani obojky nemaj 

Offline RoSa
Avatar
8179 příspěvků moje polička 06. června 2017 08:32
Reakce na Potrefenáhusa:

To ušití fakt není problém a zvládne to i totální začátečník!

Šila jsem si takhle kdysi přepínací vodítko i stopovačku, a mám je dodnes. V kutilovi na Újezdě se dá vše k tomu potřebné koupit: pásmo, karabiny, kroužky...

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 06. června 2017 08:45
Reakce na Potrefenáhusa:

Tak obojok vôbec. To uz je fakt drahé. Teraz ma pruhovany a 2 úplne obyčajné co som kupila za par eur. Postroj som chcela kvalitný ale tak drahý obojok je pre Amy zbytočný. Pretrhnúť ho nepretrhne a na túry bude mať ten postroj. To radšej kúpim kvalitnejšie voditko.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 06. června 2017 08:57
Reakce na Potrefenáhusa:

No až teraz ma napadlo ZeroDc odkiaľ ma Amy vetrovku na zimu. Majú nové voditka s amortizerom v dĺžke 1,9 a 2,7. Pre dva psy v dĺžke 2,5. Všetky dĺžky aj pre psov do 10kg   Len este nevien cenu, je to novinka k dispozícii od 15.06. Tak počkám a asi objednám tam, doteraz som mala len pozitívnu skúsenosť s nimi. To ma hned napadlo aby som uz teraz objednala bundu na zimu, v jeseni uz bude dlhá čakacia doba :D. 

Tak uz len to klasické voditko 

Offline dzizisketa
Avatar
7436 příspěvků moje polička 06. června 2017 09:02
Reakce na paktofonika:

My máme jejich starou kolekci - 2m na chození a 3m na kolo. Zajímalo by mne, jak došli k těm novým délkám

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 06. června 2017 09:06
Reakce na dzizisketa:

To netuším 

Ale na beh by mohla dĺžka 1,9 stačiť nie?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33659 příspěvků moje polička 06. června 2017 09:18
Reakce na paktofonika:

my máme tohle a když se zapne kolem pasu (a to jsem zcela standard), jak je Rufík nízkej, je to na chůzi dost blízko u nohy, kdyby běžel přede mnou a vodítko nebylo uplně natažený, tak bysme si asi překáželi. Je holt o těch asi 20 cm nižší než si v Ruffwearu mysleli :-D To držadlo těsně za karabinou taky neužijeme, musela bych na čtyři :-D, ale uvažovala jsem, že kdyžtak by tam šlo vodítko rozpárat a o tu část povolit.

Ale jinak je super, dobře se drží v ruce a na výlety je fakt dobrý

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33659 příspěvků moje polička 06. června 2017 09:21
Reakce na RoSa:

já vím, díky, moje bývalá šéfová měla taky vodítko udělaný takhle, takový duhový, jako má Amy stopovačku, z nějakýho popruhu z Řempa. Mně nic jinýho nezbyde pak, protože to, na co jsem zvyklá, neni možný sehnat, přitom je to uplně obyčejný vodítko

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33659 příspěvků moje polička 06. června 2017 09:23
Reakce na paktofonika:

máme to cca takhle, na chůzi vedle nohy dobrý, ten běh bysme museli natrénovat, ehm :-D

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 06. června 2017 09:27
Reakce na Potrefenáhusa:

Ďakujem za detailne vysvetlenie. Ja som len nevedela ze to držadlo sa dá roztiahnut a dať okolo pása. To je šikovné a urcite by to chcelo dlhšie? Akú veľkosť toho voditka mate?

Offline dzizisketa
Avatar
7436 příspěvků moje polička 06. června 2017 09:27
Reakce na paktofonika:

Určitě, jen mne dostal ten deseticentimetrový rozdíl. Jestli to je kvůli tomu, že časem se to vodítko trochu vygajdá a prodlouží a na některých závodech přeměřují, aby vodítko nebylo delší než 2 m?

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 06. června 2017 09:37

Teda ked tak pozerám tak: ZeroDc voditko plus sedak alebo opasok= skoro 2 voditka od Ruffwear 

Objednám ten Ruffwear a z iného eshopu, nemám nervy naň čakať další mesiac