Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 19. května 2017 11:01
Reakce na Sweet Potato:

hmm, vyzera to na PMS :-D :-D 

ale je prekrasna!

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 19. května 2017 11:02
Reakce na Allysa:

Ach jo, věk nevěk, vždycky nás to dostane. U našeho prvního rotvíka to bylo podobné - šel večer na procházku, najednou si uprostřed cesty lehnul a už se nezvednul. Byl to šok, ale na druhou stranu jsem ráda, že to šlo tak rychle. Já ty dlouhé psí choroby, kdy je konec víceméně jasný ( jen není jasné, kdy přijde - jestli za týden nebo za půl roku), nějak nezvládám. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34709 příspěvků moje polička 19. května 2017 11:17
Reakce na palahniukowa:

To je pan Tymián. :-)) Jinak chodící továrna na chlupy.

A myslím na všechny marody i jejich lidi.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 19. května 2017 11:18
Reakce na palahniukowa:

ouška nestříhat

Offline Zina
Avatar
5815 příspěvků moje polička 19. května 2017 11:24
Reakce na palahniukowa:

Tak věk mu nepřidá, to je jasný, a taky je jasný, že kulhá na 2 nohy ze čtyř (na jednu vrozeně). Taky flati odcházejí brzy - 8-10 let, takže jsem na tom vlastně ještě dobře... Akorát že bohužel moc neodcházejí na sešlost věkem, ale většinou právě na nějaké onkologické příčiny, které je zastihnou v jinak dobrém zdraví.

Máš pravdu, že u Terka je toho víc, ale na skokové zhoršení ukazuje právě ta prostata, jestli ta te´d bdue ok, tak se začnou řešit další příčiny, jako ta druhá pajdací noha. Jaterní a další testy vyšly dobře, nidke nic, tak doufám, že se mu to fakt jen sečetlo a není tam ta onkologická příčina.

Pardon, píšu to jako tatar, snad to nějak dává smysl.

Offline Zina
Avatar
5815 příspěvků moje polička 19. května 2017 11:26
Reakce na palahniukowa:

Nechceš ho, ehm, vyfoti třeba ve stoji, nebo aspoň v sedu? :-). Takhe vidíme ze střihu spíš míň, i když faktor roztomilosti je teda 10 / 10, to zase jo :-)).

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 19. května 2017 11:39
Reakce na Zina:

naozaj dufam, ze je to tak, ako hovoris - v suvislosti s vekom a cele to odstartovala prostata a ten stav je vysledkom viacerych "drobnosti", ze tam nebude nic zavazne. 

a jasne, odfotim Blackinka komplet, ale uznas, ze ho kvoli tomu predsa nebudem teraz budit, haha.

Zuna na mna uz aj tak pozera s vyrazom "to vazne? ale no tak, daj mu pokoj" :-)

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 19. května 2017 11:40
Reakce na Sweet Potato:

jaj, tak to som sa v tom tvojom zverinci trosku pomotala :-) tak teda krasavec Tymian :-) 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. května 2017 12:08
Reakce na palahniukowa:

Jeminku Blackino vyzerá na tej poslednej fotke ako šteniatko  A Zunka klasicky s prehodenym uškom K strihu sa vyjadrím až ho bude poriadne vidno. Takže dnes máš za úlohu photoshooting s chlpáčmi 

Offline Allysa
Avatar
512 příspěvků moje polička 19. května 2017 12:33
Reakce na Emerald:

Ach jo, věk nevěk, vždycky nás to dostane. U našeho prvního rotvíka to bylo podobné - šel večer na procházku, najednou si uprostřed cesty lehnul a už se nezvednul. Byl to šok, ale na druhou stranu jsem ráda, že to šlo tak rychle. Já ty dlouhé psí choroby, kdy je konec víceméně jasný ( jen není jasné, kdy přijde - jestli za týden nebo za půl roku), nějak nezvládám. 

No ono to právě tak bude, bolesti prý nemá, tak se máma rozhodla zkusit chemoterapii, ale přesně to je ten nejistý konec, veterinární onkolog říkal, že to může být v řádu dní, měsíců i třeba rok nebo dva. Je to vážně těžké rozhodovat, když víte, že určitá šance tam je...

Offline Allysa
Avatar
512 příspěvků moje polička 19. května 2017 12:40

Jinak díky všem za účast, je fajn mít si kde ulevit 

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 19. května 2017 12:46
Reakce na Allysa:

Každý si to holt musí rozhodnout sám. Já mám třeba dost jasno v tom, že bych chemo zvažovala u mladého silného psa, u starého už ne, protože ten výsledek je opravdu hodně nejistý a vedlejší účinky můžou být tak špatné, že by to bylo jen trápení pro psa i majitele. A kdyby to psovi prodloužilo život o 3 měsíce, ale byly by to tři měsíce živoření, nemá to podle mě smysl. 

Offline Allysa
Avatar
512 příspěvků moje polička 19. května 2017 12:50

Je to tak, to rozhodnutí je nejtěžší, u nás rozhodlo to, že zatím nemá bolesti, ale pokud by měla na chemoterapii reagovat špatně, nebudeme to zbytečně prodlužovat.

Offline 999
Avatar
17489 příspěvků moje polička 19. května 2017 12:56
Reakce na Allysa:

Můj kamarád se rozhodl pro chemoterapii u třináctiletého JRT. Snášel to v pohodě, stále žije a nemá problémy. Je to víc než dva roky.,A psi prý snáší chemoterapie lépe než lidi. Tak držím palce.

Offline moora
Avatar
7471 příspěvků moje polička 19. května 2017 13:37
Reakce na Sweet Potato:

Pan tymian   

Offline dynda
Avatar
7247 příspěvků moje polička 19. května 2017 13:40
Reakce na Sweet Potato:

To je krásná šelma. Jak přišla o zub?

Aha, už to vidím, pan Tymián - takže jak přišel? My taky máme černobílou továrnu na chlupy, jen je nemá tak dlouhé, soucítím.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 19. května 2017 13:50
Reakce na palahniukowa:

black 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 19. května 2017 13:59
Reakce na dynda:

myslím, že tesák bude jen schovanej za škraní

mě fascinujou ty maxi fousy!

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 19. května 2017 15:02
Reakce na paktofonika:

Black ide zajtra na vylet s mojim otcom, takze stenaci look sa mu hodi  este mu dnes musim dopripravovat jeho cestovny batoztek :-D ale obojok, voditko, stopovacka vyprane - ciste a vonave; granulky navazene; lekarnicka pre kazdy pripad zbalena aj s ockovacim preukazom; deka s vankusikom pripravena... este pamlsky a misticky prichystat :-D vyletnik moj maly :-D 

Offline Allysa
Avatar
512 příspěvků moje polička 19. května 2017 15:27
Reakce na 999:

Díky!