Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. října 2021 22:05

Renusatko zajímavé.. A když vybrany chovný jedinec svým předpokladům nedostoji?

Já Teda nevím, jestli nebo jak  kočky prezubuji, ale to je u psů jedna z možností, kdy se z potenciálně chovneho jedince stane rázem nechovny. Nebo neprojde později lékařským testy.

Jak je to u koček? 

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 25. října 2021 22:12

Dadoo Daki není standard, takže tam bylo jasno, je vykastrovaná a rovnou s originálem PP. S Vigem je to těžší, on by byl do chovu dobrý, ale já ho koupila na mazlíčka, musím ho vykastrovat a až potom dostanu originál PP, teď mám kopii. Pokud bych chtěla chovat, tak doplatím dvojnásobnou cenu a musím mít CHS, kde jsou nějaké podmínky k založení. Jelikož to v plánu nemám, tak podrobnosti nevím. Zase je tady to plemeno tak prokřížené, že si chovatel rovnou i vybírá komu takovou kočku svěří, jestli je ještě možnost najít jí v ČR nepříbuzného partnera a sama si to určit nemůžeš. Tak už je to potom podobné, máš dvě kočky s PP, ale koťata narozená bez založené CHS ten PP nedostanou. 

Jen teda ty už většinou z dobré CHS dostáváš kotě, které má všechny zdravotní testy. To má i Daki. Myslím, že to není tak náročné jako u psa. Kočka by měla splňovat ty standardy plemene, být zdravá a nepříbuzná. Myslím, že tím to končí. Povaha tam nehraje takovou roli. Vybírají se už vhodní rodiče s dobrou povahou a předpokládá se nějaká dědičnost. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. října 2021 22:17

Renusatko no vidíš, založení chovné stanice jsem ani nezminovala.. To k tomu patří taky.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 26. října 2021 00:02

Renusatko 

Tvoje kočky sleduji s velkým zájmem, ale houby tomu rozumím.

V čem se Daki vymyká stanardu? Je nádherná.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 26. října 2021 08:11

Založení chovné stanice se týká majitelů fenek, štěňata mají tuhle část jména po matce/fence.

Dadoo už máte vymyšlené jméno pro chovnou stanici?

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 26. října 2021 10:57

Ellen Já úplně přesně nevím, jde tam o souměrnost, postavení uší, očí, rozložení barev, při pohledu z boku o tvar tlamičky a čumáku. Myslím, že ona měla hodně velké uši, které nezapadají. Taky jde o to, kdo ti to kotě prodává. Pořád jsou určitě chovatelé, kteří i na chov prodají vše, ale zrovna u těch main je momentálně dost dusno ve skupině, dohadují se, nesnáší se mezi sebou kvůli odlišným názorům. Já mám dvě koťata, každá chovatelka má úplně jiný názor na kde co a někdy je to dost peklo. 

Vigo je celkem takový dokonalý, včetně barev. Tam by chovatelka chtěla, aby chodil na výstavy, ale já na to nemám čas ani nervy. Naštěstí to není podmínka, ale jen její přání. Kočka není pes, je plachá, nespolečenská (alespoň naše) milují nás, ale návštěvy ne. Před soutěží se musí kočka vykoupat, napudrovat, musíš s ní cvičit výstavní držení. Vigo už teď, v půl roce, má přes 5kg. Jakmile je v přepravce a rozjedeme se v autě, tak se po..., koupání by bylo zbytečné Do toho náklady na výstavní klec, náklady na výstavy, čas. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33596 příspěvků moje polička 26. října 2021 11:04

Dadoo ono se jde myslím i prifarit k chovne stanici ruzenciny matky, pokud bys nechtěla zakládat vlastní, nebo driv to myslím šlo 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. října 2021 11:20

Potrefenáhusa Jj, to máš pravdu, to jde. je to podstatně jednodušší a pokud člověk nechce v chovu nějak pokračovat asi ideální.

Jak, pro zajímavost, počet odchovů na jedně feně je u nás omezen na 5 vrhů.  Víc ne.

bublifuk to vůbec, ani nevím, jesti se mi ji podaří uchovnit. Zatím na 3 výstavách dostala rozptyl 1-3. přičemž ta 3 (D) byla nejpřísnější, od mezinárodního rozhodčího.

Ale chovatelka táty mi řekla, že se tím nemám vůbec zabývat, že každý rozhodčí hodnotí jinak, pro jiného může být výborná. nemá žádné těžké vady, spíš nedostatky jen. 

To když jsem řekla, že nechci na ní cho vat, když je průměrná. Zase mě naopak popíchla, že pokud je to CT fena, mám si najít CT psa a budu pak mít unikátní vrh v tom, že štěňata budou po CT vedených rodičích.

Uvidím, ty moje dvě přeslice pořád trvají na tom, že to mám zkusít, že chtějí od Růži štěně.

A název chovky.. no nevím vůbe. Možná, pokud by se zadařiolo, chtěla bych, aby se ve jménu objevila nějakým způsobem ta terapie... Ale fakt netuším.

Kdysi, hooodně dávno, jsem si vymyslela, že až jednou budu mít štěňata, chovka bude Z baru paní Dadoo a všechna štěňata se budou jmenovat jako nápoje.. Aperitiv, Aperol, Aquavit..atakdále..Ale to už nechci.

Ale zase mě napadlo, že holčičky budou Anna Karenina, Anička z první A, Andulka Šafářova..Amos Komenský, Anton Špelec Ostrostřelec..

No prostě určitě vymyslím něco ujetého..

Možná by se mohla štěnítka jmenovat po parfémech.. HA!

Offline notna
Avatar
6503 příspěvků moje polička 26. října 2021 11:26
Reakce na Potrefenáhusa:

Dadoo ono se jde myslím i prifarit k chovne stanici ruzenciny matky, pokud bys nechtěla zakládat vlastní, nebo driv to myslím šlo 

​Před dvěma lety to šlo. Matka našeho psa nebyla z CHS, kde proběhl vrh a podle které má náš pes jméno. Ale já se v tom vůbec nevyznám, máme prvního psa, tak mě to překvapilo. Páníček matky má víc psů, ale primárně jsou pracovní, vlastní CHS nemá.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 26. října 2021 11:28

Zina Nedocetla jsem cele, ale mame to stejne. Vystavy mame, rtg bychom dodali...ale prijde mi to zbytecne. V nasem klubu jeste nedavno byli dva hlavni chovni psi a ti maji stenata prakticky se vsemi dostupnymi fenami . Jednim z nich je veleuspesny Zoltanuv tata. No a nam ty vystavy taky nesly, naposled si manzel vyslechl, ze pes exterierove krasny, ale panicek neumi vest

Offline notna
Avatar
6503 příspěvků moje polička 26. října 2021 11:41

Dadoo Psi podle chlastu Na vycházce se potkáváme se psem, je to nádherný ohař, venčí ho takový mladý chic pár a já dlouho nebyla schopná určit, jak na něj volají. Se mi zdálo, že blbě rozumím /trochu to pozmenim, ale pointa zůstává/  a on se jmenuje Laďa  . A on má v papírech Ladislav Novák

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 26. října 2021 11:46

vsichni nasi psi byli zatim jen mazlici. 

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 26. října 2021 11:47

Jos tak to je riadny mazel

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 26. října 2021 12:02

Dadoo To jsou taky celkem složitosti. Jen teda s těma jménama, je super, že chovatel vybere něco strašně vtipného, ale na veterinu s ním potom chodí majitel. My jsme pokažé důvod k velké legraci. Teď ta chovatelka začala dávat slavná jména, většinou i s příjmením. Z vrhu od Daki má Donalda Trumpa, měla Franca Nera a Freda Astera a teď má Johnnie Walker, Janis Joplin, Jack Daniel's, Hooligan a Hannibal Lecter

Já teda chápu, že vymyslet něco, co nemá každá kočka a pes je asi náročné.

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 26. října 2021 12:11

Renusatko Zas na veterinu si můžete nahlásit, co chcete, já vždycky hlásím naše jména (Cid je Cranberry :-D).

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 26. října 2021 12:11
Reakce na ionicera:

Zina Já! Tonánek je bezchybnej!!!!

​Jasně, ale čí je to zásluha? Jeho .

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 26. října 2021 12:29

Zina No to jo, ale chodím tam s tím očkovacím průkazem. A naše Duck Face se spíš tváří jak posera než jak modelka. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33596 příspěvků moje polička 26. října 2021 12:37

Renusatko lololol

Trnka má očkovák vyplněny muzovou ex s hrubkama, tak vzdycky váhám, jestli to nemám preskrtat a opravit, aby to nebylo na mne

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 26. října 2021 12:44
Reakce na bublifuk:

ionicera

Zina Venku. Doma po něm moc interakce ani nevyžaduji. 

​A děje se to často? A kdy většinou?

Oni toho musí stihnout hodně, tak se může stát, že jsou přehlcení vjemama, pak je dobrý je z toho nějak vytrhnout.
Já bych si na to vzala třeba pískátko z hračky, to má dost odlišný zvuk a na procházce pro ně neobvyklý, většinou to mají spojený s něčím pozitivním. Nebo další možnost je píšťalka, tu bych ideálně nejdřív v klidných podmínkách napodmiňovala na něco extra, o co hodně stojí, aby to měl píšťalka-vždycky šunka, nebo píšťalka-vždycky házení s míčkem.

Někdy se takhle vypnou, když se na ně moc tlačí nebo je člověk sám rozčílenej, to ale moji psi začnou spíš víc blbnout, že kolem mě tajtrlíkujou a neumí ani sedni.

Nebo pak ještě v případě, kdy je toho managementu moc. U nás to je, když je pes na volno, ale v protisměru je větší provoz než obvykla, takže pořád přivolávám, abychom protijdoucí míjeli spořádaně. Prvních několik přivolání se pes vrací nadšeně, pak se teda vrací a pak jakoby vypne, takže když vidím, že se k tomu blížíme, tak připínám na vodítko.



Offline Pavlena
Avatar
6555 příspěvků moje polička 26. října 2021 13:04

Dadoo psi podle napoju..!  Kamoska mi licila, jak potkala panicku s navlas stejnyma jezevcikama a volala na ne Jime a Beame..