Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 25. října 2021 15:39

Zina nemáme, to mě ani nanapadlo, že to takhle funguje..... jeho tatík je teda šampion šampiónů, Riza je po něm krasavec. Bylo nám doporučeno dát určitě ten základ a dál uvidíme podle nšich možností. Třeba nás to chytne a budem vymetat výstavy. Třeba to bude lepší, než závody v moderní gymnastice, kam jezdím s dcerou nebo tenis, kam jezdím se synem

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 25. října 2021 15:43

Zina  a gratuluju k Flatovi, máme ho v rodině, je o týden mladší než Riza a kluci se maj moc rádi

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 25. října 2021 17:09

martek01 Sluší jim to spolu moc!

Do toho vystavování asi člověk může zaplout, dost chovatelů to má jako společenskou událost a krom vystavování to berou jako příležitost, kde si člověk prohlídne ostatní psy a popovídá si s ostatními nadšenci o svém dokonalém plemeni. Mě to úplně nechytlo a považuju to za dost úmorný, ale pravda taky je, že jsem s sebou vždycky měla muže, který měl hlavní starost, kdy už budeme moc jet domů, kdybych tam byla sama  nastavila se na to, že to prostě bude prima den strávený na výstavě, tak by to možná bylo jiný. 

Každopádně mají všichni chovatelé, kteří do toho investují značnou část svýho volnýho času a ne úplně nepodstatný prostředky, můj obdiv, takže jestli vás to chytne, tak budu ráda za výstavní reporty. A samozřejme na tu oblastní soutěž budu držet palce!

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 25. října 2021 18:25

martek01 je to krasavec!

Zina podle všeho jsem spáchala několik výchovných chyb, tak do kruhu bychom nejspíš nedošli.. (a při zkouškách by se nejspíš začal pást...)

Nevíte někdo jak zapnout psa? Můžeme být vedle sebe a nereaguje na nic a čumí po světě.. (není to pořád, ale stává se - ani obraz ani zvuk)

 

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 25. října 2021 19:02

bublifuk Krásnej!!

Při jakých příležitostech se to vypnutí děje? Jenom venku, nebo i doma?

Jo, a kdo nespáchal několik výchovných chyb, ať se přihlásí!

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 25. října 2021 19:15

Zina Já! Tonánek je bezchybnej!!!!

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 25. října 2021 19:43

ionicera

Zina Venku. Doma po něm moc interakce ani nevyžaduji. 

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 25. října 2021 20:02

Můžu se tady zeptat, možná hloupě, protože u koček je to asi jinak. 

Zina martek01 Dadoo Koupíš štěně a až v průběhu času se rozhoduješ, jestli ho uchovníš nebo už to musíš vědět u koupě? Jaké jsou potom podmínky, je tam nějaké navýšení ceny? Je mi jasné, že na rozdíl od kočky, kde jde hlavně o vizuál té rasy, tak u psa jde asi i o povahu a nejde to určit u štěněte.

Offline moora
Avatar
7500 příspěvků moje polička 25. října 2021 20:05

Renusatko ano. Při koupi štěněte dostaneš PP do ruky a je jen na tobě, jestli ho uchovníš. Žádný navýšení ceny není. To je jen kočičí specialitka...

povahu u štěněte určit do jisté míry lze, jsou na to testy

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 25. října 2021 20:13

Renusatko pokud máte štěně s PP, můžete se rozhodnout i později. Na cenu to nemá vliv. Podmínky se u každého plemene asi trochu liší. Nechtěla jsem psa na chov, spíš jsem si říkala, kdyby nám to spolu hodně šlo, tak to zkusím. (Zatím úplně nejde - chyba je na straně učitele.)

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 25. října 2021 20:17

moora A vůbec nemusí nic splňovat? Kdyby například mělo nějakou i vizuální vadu, která k té rase nepatří nebo špatnou povahovou vlastnost.  

Offline moora
Avatar
7500 příspěvků moje polička 25. října 2021 20:20

Renusatko jasne, ze musi splnovat. Ty podminky uchovneni.

Offline brrr
Avatar
9964 příspěvků moje polička 25. října 2021 20:22

Renusatko Pokud jde pes do chovu, musí samozžejmě splňovat přesně dané standardy plemene, vizuální i povahové, lovečáci musí mít lovecké zkoušky určené pro dané plemeno, atd.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 25. října 2021 21:28

moora brrr Díky. Alespoň už trochu chápu, jak je to u psů. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. října 2021 21:28

Renusatko těch podmínek je dost, ale u každého plemene je to jinak.

U SBT se teď bude ještě zpřísňovat. Třeba přímo zákaz krytí modrá X modrý. Mj. 

Patří k tomu třeba taky hodně přísně zdravotní vyšetření dedicnych vad, ortopedie, srdce, alergie, genetické testy. Kromě povinných výstav a hodnocení.

Fakt hodně náročné. 

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 25. října 2021 21:33

Dadoo Tak ještě jeden dotaz. Dostaneš psa automaticky s PP, ale když ho chceš uchovnit, tak musíš absolvovat nějaké další akce, abys dostala potvrzení k uchovnění? Já jsem psa měla pokaždé jen fon dědina, takže tohle šlo úplně mimo a zajímá mě, jak to je. Teď mám kamarádku, která se hodně angažuje kolem množek, tak jsem zjistila, že vůbec nevím, jak to funguje. 

Offline moora
Avatar
7500 příspěvků moje polička 25. října 2021 21:38
Reakce na Renusatko:

Dostaneš psa automaticky s PP, ale když ho chceš uchovnit, tak musíš absolvovat nějaké další akce, abys dostala potvrzení k uchovnění?

​ano

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. října 2021 21:41

Renusatko ano. Po rodičích s PP je vždy štěně s PP. Bez PP je to vždy kříženec, i kdyby byl po rodičích s PP. I kdyby mělo dvě hlavy a šest noh, vždy má PP. Ale je ne standard a bude levnější, protože exteriérové vada. 

Pokud se vrozená vada projeví později, řeší chovatel obvykle finanční kompenzaci. A nebo si i štěně vezme zpátky. Pokud ho nový majitel nechce. 

Pokud chci na zvířeti chovat, musím splnit všechny požadavky klubu daného plemene. Pokud splním, zašlu všechna zdravotní vyšetření včetně kopie PP se zaznamenány hodnocením z výstav na klub. Pokud je vše ok, je zvíře uchovneno.

Uchovneni obou rodičů je jediný způsob, jak mít štěňata s PP.

Pokud chovatel zjistí, že majitel jeho zvířete chová bez PP, obvykle, tedy dobrý chovatel, okamžitě zakroci. Protože nedílnou součástí kupní smlouvy na štěně bývá bod, striktně zakazující množení bez PP.

To je v těch případech "prodám štěňata bez PP po rodičích s PP" 

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 25. října 2021 21:41

Renusatko Když máš štěně s PP, tak to znamená, že je to potomek dvou uchovněných jedinců. Aby ti to štěně někdy v budoucnu uchovnili, tak musíš splňovat ty různý podmínky, nemůžeš z psa s PP automaticky plodit potomky s PP

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 25. října 2021 21:59

Dadoo Děkuji moc. U koček je to jinak a alespoň u našeho plemene už chovné jedince vybírá rovnou chovatel, minimálně poslední dobou.