Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Vlm
Avatar
882 příspěvků moje polička 17. října 2021 16:44

Miru kočičí medvídci ,to sedí

Offline Samart
Avatar
135 příspěvků moje polička 18. října 2021 20:40

Dadoo to je strašné. Posílám něco na účet.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 18. října 2021 21:11

Samart jsi moc hodná. ppřijde mi, že kočičky jsou na tom mnohem hůř, než pejsci. Spoustu lidí si myslí, že o kočky se starat netřeba, že se postarají o sebe samy 

Offline Samart
Avatar
135 příspěvků moje polička 18. října 2021 21:15

Dadoomám to i v blízkém okolí. Pes má vše, ale kočka každý rok koťata. Sice je rozdají. Ale ty lidi si mohli místo těch koťátek vzít třeba kočku z útulku. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 18. října 2021 21:19

Zina O víkendu jsem se pohybovala na akci se spoustou lidí, bylo tam taky hodně psů, mezi nimi jeden královský pudl. Samozřejmě to byla čiročirá náhoda, ale mezi všemi ostatními byl ten jediný, který se potřeboval vymezovat vůči ostatnim. 
(Říkám si, nakolik v tom hraje roli i výchova - máme pudlíčka, ňuňu, akorát trochu většího. Jenže když pudlíček zabere, panička vlaje)

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 18. října 2021 22:22

Sweet Potato když to je o jednom psovi, jednom pánovi a jedné situaci. 
Naše potvora, zlatá dříve velice, hodně jsme makali na socializaci, kamarádila fakt s kýmkoli (je to lovečák, takže srnky, kočky a slepice jsme vzdali a z důvodu nedostupnosti seznamování vzdali), ve dvou letech jí rafla nějaká bull slečna a od jara bojujem. Okolo štěkavýho plotu jednou projdem na povel jak páni a podruhý tu osmikilovou potvoru držím jak baskervilla :( 

Nikdo nikdy nevíme, co kdy se komu přihodí, jaké povahy pes bude, a zrovna u Zina  věřím, že s tím prostě bude pracovat, protože pes bude její a přes všechny chyby nejlepší

a jako dokumentaci přikládám návštěvu salonu.

(I když na fotce vypadaj docela malí, ale jsou to ti největší ne? Naše fena jim dost voněla a furt na mě tlapkali a chtěli drbat, zatímco naše důra trpěla při trimování. Jak jsem přes ty drsný lovečáky, tak bych toho pudla hned brala, pocitově je to strašně fajn pes:)

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 18. října 2021 22:30

Zu Tak samozřejmě, že tohle byl jeden pes, i to výše píšu. Zmínila jsem to proto, že před pár dny jsme se tu o nich bavili, a já , že slýchám i znám z okolí, že jsou to povahově dost nároční psi, kteří klamou plyšovým vzhledem. Jinak nepochybuju, že Zina by zvládla vychovat i rosomáka.

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 18. října 2021 22:37

Sweet Potato no přesně  já jen chtěla zase chvilku hezky o sloníkovi  

my máme teď zábavu. oslovujeme cvičitele na soukromé lekce, protože nedokážeme detekovat, jakej pes a proč s... tu naší (například ráno je jeden a ten samej fajn a pojď si hrát a odpoledne na něj ječí a možná si chce zase hrát, ale majitele na ozkoušení, jestli to tak je, v tu chvíli nepřesvědčím)

A taky jsme si domů pořídili skejt, můžem tu s ním šoupat po zemi, ale venku vadí i když ho někdo nese

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 18. října 2021 22:40

Sweet Potato a k rosomákovi (je můj oblíbenej a pro tento týden je zrovna v mysliveckým kalendáři ) - vyskytla jsem se náhodou v ZOO v blízkosti ošetřovatele a povídal, že na rosomáčky pro převozy maj daleko zabezpečenější a těžší box než na medvěda. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 18. října 2021 22:42

Zu To věřím. Oni asi jsou navíc dost chytří.

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 19. října 2021 08:36

Dadoo A jsme zase u kastrací. Vím, jak to chodilo s kočkama na dědině a jak tam jsou pořád nekastrované a je to děs. Jen nechápu, že je někdo schopný někde zahodit kotě a nechat ho postupně umírat. To už to příšerné topení je milosrdnější. Možná fakt mají ti lidé falešný pocit, že vlastně vyloženě to zvíře nezabili.

Přispívám pravidelně jednomu kočičímu útulku a potom ještě na kastrační program jedné známé.

Jsem ráda, že tady holky kastrují i kocoury a nepřispívají k tomuhle.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 20. října 2021 16:43

Zu Já vidím, že se budu muset někam dostavit se Cidem, abyste viděli, že já jsem hlavně dobrej teoretik :-D.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 20. října 2021 18:09

letolet to je zajimavy, takhle jsem se nad tim nikdy nezamyslela. Ale libit se mi to stejne nezacne

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 21. října 2021 20:38
Reakce na Dadoo:

Samart jsi moc hodná. ppřijde mi, že kočičky jsou na tom mnohem hůř, než pejsci. 

​No nevim. Já sleduju a přispívám na Československý kastrační program, kde hodně berou psy z cikánskejch osad, a je to něco tak strašnýho že i já kolikrát musim přeskakovat fotky páč bych to nedala!

Offline Vlm
Avatar
882 příspěvků moje polička 22. října 2021 16:44

nase tři z pěti

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 22. října 2021 20:52

Tak jsme dnes zkusili druhé kolo s Daki na očkování. Zabalili jsme jí do deky a nastrčili do přepravky. Radost velká. Kočka teda šíleně plakala. Vigo lítal kolem a řval, aby jsme jí pustili. Jeden z venku, druhej uvnitř a šílené divadlo. V autě všechno špatně. Dojedeme na veterinu a tam zavřeno, polední přestávka od 13 do 15. Myslela jsem, že ze mě manžel udělá dvě malé do školky. Kočka šíleně mňoukala, manžel nadával a já chtěla čekat, skoro hodinu, protože při představě, že tohle bude třeba za týden znovu, mi bylo špatně. 

Kočka je nakonec naočkovaná, Vigo na ní asi hodinu po návratu syčel, ale když byla pryč, tak jen chodil po bytě a volal ji. 

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 22. října 2021 20:54

Vlm Ty máš sestavu, od každé barvy něco. Jsou úžasní. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 22. října 2021 21:06

A je to tady... když už je řeč o kastracích koček.

Visim s Emmou na Skypu, když tu přisviští zeť, aby mi sdělil s veselým smíchem, že je Saga zase pregnant. Jako minule ty koťata udali, div jim ruce neutrhali... a eště je pomalu zájemci vyvažovali zlatem... ale chudák Saga teda. Ta snad bude mít koťata každej rok?! Zvlášť když ji berou na návštěvy kamaráda, chovajícího fešáckýho (a smilnýho) kocoura...

Jsem se otázala jestli snad tře bídu s nouzí a potřebuje přilepšit, i kdyby měl nebohou kočku ztrhat... no prej teď už ale je to naposled, určitě! Zlovolnej úsměv mu teda zamrz, když jsem pravila ať dělá jak myslí,  že je to nakonec možná lepší než kdyby byla pregnant Emma... tak zesinal a já měla aspoň poslední slovo, muhehe.

Offline moora
Avatar
7506 příspěvků moje polička 22. října 2021 21:21

barbucha ty jses vostra teda! :))

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 22. října 2021 21:40

moora 

Si piš No k čemu je to dobrý, že chudák kočka bude produkovat mladý jak na běžícím pásu?!

Já bych i tu Poppy nechala kastrovat, kdyby už nebyla dávno. Naštěstí ta původní majitelka asi usoudila, že by štěňata nezvládla (ta majitelka, ne Poppy ), i když je mohla - s papírama - mít... ale když se člověk nechce chovu věnovat jakože profesionálně, tak je ta kastrace přece jasná možnost.

Hele co ptáci? U nich se taky něco takovýho dá? Když máš třeba páreček a nechceš piplat mladý?