Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 13. října 2021 18:49

Magráta ďakujem, Niki je moje slniečko. Kam sa pohnem, všade ma nasleduje, stále je v mojej blízkosti.

Offline Sweet Potato
Avatar
34795 příspěvků moje polička 13. října 2021 19:14

Zina V dětství ksem měla středního pudla, neoblékali jsme, ale sněhové bambule, které jsme rozehřívali fénem, potvrzuju. (Ty se teda občas udělají i netopýrce.)

Královského pudla měla moje nevidomá známá. Kvůli alergiím jiného mít nemůže. Jsou mezi vodicími psy dost vzácní, nejsou to jednoduché povahy, nesmírně chytří, samostatní, ale hodně dominantntí.

Obleček byl u nich nezbytný.

A jsou to teda obrovští psi, ale to jistě víš.

Potkáváme tu ještě jednoho černého, taky budí respekt.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 14. října 2021 10:20

Klara + Kokoska Děkuji, takže koule ano a větvičky ano :-)

Sweet Potato Taky děkuji. Velikej mi nepřijde, spíš takovej větší střední, ale jinak jsi mu moc lichotivej medailonek nesepsala :-D.

Offline Sweet Potato
Avatar
34795 příspěvků moje polička 14. října 2021 10:29

Zina Možná ta velikost je pocitová, člověk běžně potkává třeba retrívry a jiné velké psy, má je v oku.

Ale pak jde ten pudl a je to jakoby šok, pudl má být ňuňu, a tenhle kolos ti cvaká zubama sakra vysoko. Navíc on nejde ani nepobíhá, on kráčí!

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:24

Sweet Potato Ten pocit velikosti je určitě daný tím, co má člověk okolo, u nás se Terkovi ve společenství ridgebacka, vlkodava a landseera říkalo "malej černej" :-))

Takže tu dominanci si mám představit jako zubatost směrem ke psům, nebo i k lidem?

Offline andulka01
Avatar
10641 příspěvků moje polička 14. října 2021 14:15

Zina Tak zrovna ten černej od Sweet Potato je fakt obrovskej, viděla jsem ho párkrát a vždycky mě to hrozně překvapilo. Právě i ve společnosti dalších velkých psů. Zubatě se vysloveně neprojevil, ale teda respekt budí dost a v blízkosti konfliktu bych se nechtěla nacházet.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 14. října 2021 16:19

Vy napínáte mojí představivost, jdu najít metr a naměřit si kohoutkovou výšku!

Online Kokoska
Avatar
28231 příspěvků moje polička 14. října 2021 16:24

Asi to nebude uplne malej pejsek. Ten vystavni pudlici strih je teda strasnej.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 14. října 2021 20:58

Kokoska ja jsem si to taky vzdycky myslela, dokud jsem jednoho takoveho skutecne nevidela. Je to super cool! :) proste PES (ktery by dost ladil s kasmirovym kabatem a central parkem:))

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 14. října 2021 21:43

Zina já to s velkym pudem měla přesně jak píše jinx .

Takový nacancany psisko na vycházky po městě. 

Ale pak jsem zažila jednoho na cvičáku a byl naprosto skvelej.  Nesmírně chytrej,  poslušnost zvládal tak nějak sám od sebe a na rukáv šel jako das.  Stopovat ho taky bavilo,  ale teda i tu zvěř.  Ale třeba to byla výjimka.  Střih měl po celým těle na krátko,  ne ten výstavní, černej, krasnej.  Od té doby jsem snad ani žádného nepotkala. 

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 14. října 2021 21:45

milacka Ta je tak krásná a roztomilá.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 14. října 2021 22:38

Kora ❤️A na novej sedačke. Dúfam, že si ju bude vážiť a poťah prežije

Online Kokoska
Avatar
28231 příspěvků moje polička 14. října 2021 23:18

jinx Kora proti pudlovi jako takovymu nic nemam, ale ty bambule se mi proste nelibi. Ja radsi ten prirozeny psi vzhled, stejne jako radsi anglicky park nez francouzskou zahradu sestrihanou do ornamentu.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 15. října 2021 06:54

Kokoska jasne, chapu, ja jen, ze me ve skutecnosti prekvapilo, jak se mi okamzite libil. 

milacka tohle je takovy broucek  jestli si nekdy poridim psa, tak jedine chrtika

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 15. října 2021 06:55

milacka nová sedačka ji obzvlášť sluší 

Offline Len
Avatar
2200 příspěvků moje polička 15. října 2021 07:22

milacka Jak má laškovně přizvednutý ouško.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 15. října 2021 07:58

milacka barva sedačky jí sluší :-), je úžasná

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 15. října 2021 09:06

Prechádzajúca bola čiernosivá, na tejto Niki vždy vidím

A kto by si chcel v budúcnosti zadovážiť talianskeho chrtíka, úprimne odporúčam všetkými desiatimi. 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 15. října 2021 09:27

jinx pudel je mimoriadne inteligentný psík, potrebuje však pravidelnú údržbu srsti. Pri talianskom chrtíkovi táto činnosť odpadá. Kupujem si v chovateľských potrebách vlhčené utierky. To úplne stačí. A žiadne chlpy, ak, tak minimum, žiadny psí pach, nespapá veľa. Milujú teplo, potrebujú deky, kompletne sa pod ne zahrabú a odpočívajú. V zime však potrebujú oblečenie a len krátke prechádzky. Mám výhodu obrovskej záhrady, takže Niki sa vyblázni v nej a potom je doma úplne kľudná.
Kamarátka má pudla, miluje ju veľmi, má 12 rokov, spáva s ňou v posteli, ale je to už babička, je to cítiť aj vidieť.  A ak odíde do psieho neba, ďalší psík bude taliansky chrtík. 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 15. října 2021 09:31

Dnes sa mi nechce nič, je zamračené, zima, popŕcha. Maximálne vyvenčiť a trieliť do teplého pelecha.