Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 10:18

Sweet Potato Hrabos Angrest A Netopyrka si rika o pouziti aplikatoru! Ty vase zvirata maj tak hezky jmena

Offline Sweet Potato
Avatar
34708 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 10:22

mirajo Netopýrka je zdejší přezdívka, jinak je zcela nudně Jackie.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 10:24

Sweet PotatoAle vypada jako Netopyrka!

Offline 711990
Avatar
17031 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 10:30

Sweet Potato hele nas papilon cim je starsi, tim je ustekanejsi. Ale zas je naprosto bez vychovy, takze treba mate sanci

Offline Sweet Potato
Avatar
34708 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 10:34

mirajo A umí i lítat.


Offline Sweet Potato
Avatar
34708 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 10:34

mirajo A umí i lítat.


Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 10:39

Sweet PotatoV kapse asi bude něco hodně zajímavýho...

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 11:09

Sweet Potato ta je bozi! 

Offline Sweet Potato
Avatar
34708 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 11:16

jinx Díky. Je. Tři kila pozitivní energie.

Offline Zu
Avatar
2518 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 11:45

Sweet Potato jsem zvědavá na protištěkací rady, mě se zatím nepodařilo štěkání, u nás je to ale k upoutání pozornosti a ke hraní, odstranit. 
Začala jsem učit povel ticho, když zmlkne, řeknu ticho a odměním. Víc funkční je ale odeslat jí jinam, když vím, že jí něco bude dráždit (krájení masa a obecně moje vaření, když vaří sambo, sedí s ním v kuchyni a ani necekne)

Offline Zu
Avatar
2518 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 11:48

V lese jsem ulovila jednoho nechlupáče

Offline Zina
Avatar
5815 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 14:05

Sweet Potato Zu Hraběcí rada je naučit štěkat na povel a pak používat "štěkej" a "ticho". U nás to nefungovalo. Co relativně funguje, je naučit pořádně povel místo, a při štěkání odeslat na místo. Prostě buď to bude po mým a v klidu, nebo konec konec zábavy.  Na to místo, když nereaguje, odvést v klidu, ne se přidat do všeobecnýho randálu řvaním povelu místo - jak to občas vypadá u nás :-D.

Plus teda ještě bych se zamyslela nad tou změnou chování, nemá třeba míň vyžití, nemá důvod k psychický nepohodě nebo nebude třeba hárat?

Offline Zu
Avatar
2518 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 14:21

Zina štěkat na povel uměla během minuty, ale to ticho nezvládáme ani po roce

Ale mě ten štěkot znervózňuje a ona je na mě dost citlivá, myslím, že já jí to asi nenaučím nikdy, protože nejsem v klidu já. A odnaučování strachu ze skatů, bruslí a někdy koloběžek je taky lahůdka, venku na to řve a doma se bojí přiblížit na dva metry...

Offline Renusatko
Avatar
11564 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 14:37
Reakce na Sweet Potato:

Samart Asi záleží i na tom, jak jsou staré - zvykly by si? A je to dost velké i pro velké kočky? Na té fotce, kde z toho čouhá kočka, mi to přijde dost malé, potřebují trochu prostoru na zahrabání. Ale drahé to není, vyzkoušej i za nás.

Renusatko To, co vynesou, je ten nejmenší problém. My máme kočičí záchody ve sklepě, takže žádná tragédie, ale Angrešt je strašný hraboš. Žádná jiná z našich koček (teď celkem čtyři a předtím už jich bylo) tohle tolik nedělala. Po jedné jeho návštěvě je půl steliva venku. Až tolik, že kočka, která přijde po něm, to venku klidně použije

​Tak to já neznám, protože my máme ten záchod hodně velký a hluboký, dvířka zabrání tomu vyhrabávání ven. Já je ještě malinko upravila, že jdou hůř otevírat a kočka musí trochu zabrat, takže náhodně nevyhrabe nic. Tak to mě ani nenapadlo, že to vyhrabou.

Offline Zina
Avatar
5815 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 14:41

Zu Na ty strachy venku bych šla pomalu se Šustou, on to má hodně dobře rozepsaný, zkoušeli jste?

Mě to štěkání taky nenechává v klidu, ono to ani není jeho původní účel, že jo, má varovat. U nás se teda štěká, jen když někdo zvoní nebo klepe, pak zachovat ten oboustrannej klid taky není úplně snadný, jeden štěká, druhej kouše a skáče do dvou metrů a třetí na ně huláká :D. 

Offline Janulik03
Avatar
16553 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 14:51

Zina stekanie u nas je iba vonku ked ide okolo nejaky pes alebo hlucna skupinka ludi. Da sa odvolat ale ide nam to na nervy strasne. Vzdy sa smejeme ze RR su opisovani ako nestekavi psy. Ale tak vsade v susedoch ziapu psy odusu tak co by sanenaucila. Nastastie v dome nesteka ked niekto k ide (vacsinou rovno dnu naco zvonit ) tak kedze pocuje prva potichu vstane a postavi sa v ocakavani k vchodovym dveram. No uz zopar ludi zacuvalo naspat

Offline rasaNori
Avatar
7680 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 15:05

Najdi psa:D

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 15:15

rasaNori 

...krásná fotografie!

(psa vidím, ale je to super!, a je tam i pěknej chlap...)

Offline Zu
Avatar
2518 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 15:23

Zina Šustu zrovna čtu, ale druhej díl a je sice zajímavej, ale na mě příliš vědeckej. Ale kouknu, jestli nemá i videokurz, už jsme si koupili přivolávání :)

Offline andulka01
Avatar
10529 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 17:54

rasaNori Placatej pes a zaujala mě zelená mocca konvička. Byli jste na Paklenici?
Miru Jo, pěknýho chlapa jsem zaznamenala taky jako prvního :-)