Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Zina
Avatar
5815 příspěvků moje polička 12. května 2020 10:10

Děkuji všem .

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 12. května 2020 10:24

Mně tady ten zvěřinec vždycky tak spraví náladu a dojme

Taky miluju spaní se Zuzou, ona teda do ložnice nesmí, ale občas si dáváme odpolední šlofíčky v obýváku. A když jsem byla doma na rizikovém, byl to náš hlavní program dne. Já jsem ležela na boku, ruku pod hlavou a ona si vždycky hlavičku položila na rameno a čumák zavrtala mezi krk a ucho a usnula. Sice trochu chrápala, ale krásně hřála. No a o psí vůni ani nemluvím :) 

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 12. května 2020 10:31

Závidím všem, kdo si smí vzít pejska do postele, taky bych tam Vinínka nejradši měla taky, ale sambo mi zatrhnul postel a ze začátku i gauč! Pejsek kontaktní, šťastný, voňavý (jemu voní tlapky trávou a senem, protože pořád běhá po loukách), tak abych se s ním mohla mazlit, seděla jsem první měsíc pořád pod gaučem se psem a pejska jsem uspávala v pelíšku vedle postele nebo na klíně. Doteď, když se bojí nebo se chce pomazlit, se mi stočí do klína Po měsíci sambo dovolil aspoň ten gauč, ale postel furt nee :/

Zato se u nás začíná mluvit o kamarádce pro Vinínka, to by bylo super!

Offline Zina
Avatar
5815 příspěvků moje polička 12. května 2020 10:48

Naši psi do postele smí, ale moc tam nevydrží, takže jen donesou písek, větvičky, chlupy, a zase odejdou. Mamčin ridgeback spával pod peřinou, kamarádovic výmar taky, oni ti krátkosrstí psi asi teplem nepohrdnou.

Offline Zina
Avatar
5815 příspěvků moje polička 12. května 2020 10:49

rasaNori Tohle j u nás taky, už nějakou dobu koukáme po omyvatelný barvě, protože zeď v zádveří, kde takhle kempí, potřebuje přemalovat tak jednou za měsíc.

Offline rasaNori
Avatar
7680 příspěvků moje polička 12. května 2020 10:54

Zina my mame vsechny rohy v mistnostech do vyse jejich zad zaprasene, jenze malovat co mesic se mi vazne nechce. Ted jsem koukala ze uz je flek od toho jak tam lezi i v obyvaku u stoluno boze tak mame psa, co uz s ni. Do klobas leda:D

Offline Zina
Avatar
5815 příspěvků moje polička 12. května 2020 10:57

rasaNori No jinde to máme taky, třeba v ložnici, ehm, ale v tom zádveří to nějak víc vadí, je to první, co člověk uvidí. Četla jsem o nějakých omyvatelných barvách, co se tváří jako normální, tak to asi vyzkouším, klobásy kdyžtak pak :-).

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 12. května 2020 11:09
Reakce na JanieB:

 Po měsíci sambo dovolil aspoň ten gauč, ale postel furt nee :/

​A spí se sambovi na zemi dobře?

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 12. května 2020 11:21

Rikal tu nekdo neco o psech v perinach? Ziza ma tedy v posteli i pelisek, ale ted jak jsem nemocna (odpoledne jdu k doktorce, mam podezreni na zanet strednihstredniho ucha) tak je zalezla pod perinou (nebo na ni, ale ma ji nahnacanou kolem sebe a na sobe, je schopna si s 1,35kg uzurpovat 3/4 moji francouzsky periny....

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 12. května 2020 11:40

barbucha

Zato nám teď Vinny připravil šílený týden... začalo to klíštětem tak půl cm od oka. Zkuste se blížit pinzetou k oku piraně zkřížené s tasmánským čertem o síle buldozeru. Normálně si tahání klíštěte ani nevšimne, injekce u doktora taky ne, ale z té pinzety, co se blížila oku, měl panickou hrůzu. A my jsme měli hrůzu, že sebou cukne a my mu to oko vypíchnem. No, tato hra měla asi 10 jednání, naštěstí s dobrým koncem.

A když jsme mysleli, že jsme zvládli tuto největší výzvu, přišel nám Vinny domů o třech nožkách. V přední tlapce zaražený asi 2 cm dlouhý ostrý nechutně tvrdý trn, měl to skoro durch polštářkem na tlapce, strašně ho to bolelo. Bohužel ven netrčelo nic, měl to úplně zaražené do hloubky. Odehrál se asi 20-hodinový boj jednoho vystrašeného pejska a tří lidí (já, sambo, tchyně). Snažili jsme se ho dva držet, krmit, hladit, třetí že bude tahat. Ale jakmile se mu v tom někdo začal rýpat, nasadil sílu buldozeru a dva lidi neměli šanci, ani když byl zabalený do deky. Po několika pokusech byl pejsek úplně vystresovaný, červené oči, schovával se před náma, bál se nás a snažil se někde ukrytý za topením vykousat si to sám.
Na noc jsme mu tam dali "Zugsalbe", mastičku, co by měla pomoct takovéto věci vytáhnout, ale ani prd. Říkali jsme si, že snad kvůli takové prkotině nepůjde do narkózy, ale už jsme neviděli jinou možnost. U veterináře měli statné asistenty, tak doktor že tomu dá jeden pokus bez narkózy. Dva asistenti a můj stokilový sambo zalehli toho našeho malého pejska a veterinář to vytáhl, uuufffff! Pejsek byl ihned strašně štastný, ocásek si málem ulomil, jak štastně s ním mával... Ale moje nervy teda! Bylo mi ho tak líto! A přitom si člověk řekne - taková kravina...

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 12. května 2020 11:45

JanieB 

Hele pro mě za mě se haranti můžou válet ve vlastní krvi, vyrazit si všechny zuby a vypíchnout voko - a ještě jim přidám, že votravujou... ale jak vidim nešťastnýho psa, tak mam nervy nadranc!

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 12. května 2020 12:12

barbucha Tak to mám podobně I sambovi se klepaly kolena, když dával pejska do kravaty... hleděl na mě a ptal se "Co když už nás pejsek nebude mít rád?" No jo, první pes... Ještě že to dobře dopadlo i bez narkózy.

Online andulka01
Avatar
10538 příspěvků moje polička 12. května 2020 12:17

Potrefenáhusa Odebírám na fcb photographize, tohle ti musím přeposlat

Offline Zina
Avatar
5815 příspěvků moje polička 12. května 2020 12:24

barbucha S dětmazkušenost nemám, ale přesně to jsem si říkala teď se Cidem. Sama jsem nemohla vydržet v sedu/v lehu v ničem, ale nejhorší byl pohled na ztrápenýho psa, kterýmu ta jeho situace navíc nejde vysvětlit.

Offline Dadoo
Avatar
11569 příspěvků moje polička 12. května 2020 12:37
Reakce na barbucha:

JanieB 

Hele pro mě za mě se haranti můžou válet ve vlastní krvi, vyrazit si všechny zuby a vypíchnout voko - a ještě jim přidám, že votravujou... ale jak vidim nešťastnýho psa, tak mam nervy nadranc!

​Mám to naprosto stejně.

Dneska byla ta moje dvojka sama doma skoro 3 hodiny. A jediný, kdo kvicel, je žigulik. Slyšela jsem ho, když jsem přijela.

A ani žádná nadílka tu nebyla. Takže jsme hned šli na procházku.

Offline Vilemina
Avatar
2254 příspěvků moje polička 12. května 2020 12:41

Dadoo našla jsem starou fotku naší Esperanty

Offline Dadoo
Avatar
11569 příspěvků moje polička 12. května 2020 13:11

Vilemina ta je kouzelná. Zbarvení je legrační.

Offline Dadoo
Avatar
11569 příspěvků moje polička 12. května 2020 13:13

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 12. května 2020 15:12

Dadoo Vilemina rozkošná miminka

Offline tv
Avatar
3509 příspěvků moje polička 12. května 2020 15:59

Dadoo rozkosnice