Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 22. července 2019 13:16

Potrefenáhusa To na tollera sedí - Cid se vyráchal v nějaký velký lesní černý louži, stafordka se zamatalal od něj, jak na něj skákala a tollerek je obcházel obloukem, aby na něj náhodou neodstříkla kapka.

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 22. července 2019 13:17
Reakce na Zina:

Toller - stejná procházka.

​Ten je krásny...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33605 příspěvků moje polička 22. července 2019 13:25

Zina mám související dotaz - jak se učí plavací pes plavat s člověkem? Odprejskni nějak nefunguje, nejlíp ji ve vodě odstrčit a otočit dřív, než se dostane uplně blízko

zase je dobrá, že jakmile ji člověk ve vodě drží, tak přestává hrabat, ale to ten člověk musí stačit

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 22. července 2019 13:26

Jinak teď trochu pomáhám s venčením tý stafordice a je docela změna mít psa, co není pořád jednou nohou na lovu -  žádný zběsilý zalítávání do křoví, žádnej čumak nonstop u země, žádný vyhlížení zvěře - není to teda úplně blbý!
Co je blbý, to je dýchání. Vzali jsme ji na takovou kratší vycházku, už po sedmý večer, se Cidem bych to šla tak 40 minut, s ní nám to trvalo skoro hodinu a půl. Energie má fůru, ale nemohla to udejchat, jednu chvíli jsem o ní měla skoro strach - a to jsme dost zastavovali a šli tempem, který by zvládnul i Terk.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33605 příspěvků moje polička 22. července 2019 13:28

Biely kvet ty útulkáči můžou mít z tý samoty někdy strach a takhle to vykrejvat, kdyžtak hledej separační úzkost u psa

je to blbý radit takhle po netu, ale kdyžtak není podle mě od věci jí trochu omezit prostor, když nejste doma a snažit se jí ty věci uklidit z dosahu, je možný naučit psa po dobu nepřítomnosti i na velkou klec (ne zavírat za trest, ale bouda jako bezpečnej prostor)

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 22. července 2019 14:03

Potrefenáhusa Jasné, trošku priestor obmedzujeme, ale nechceme ju nechávať len v chodbe, no, ale asi budeme musieť...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. července 2019 14:06

Potrefenáhusa Biely kvet a co koupit kong a něco takového? nebo tam rovnou nechávat něco na žužlání, nějaký hadr vonící člověkem? my jsme to psovi takhle nechávali, když byl ve fázi štěněcího hryzání. časem ho to přešlo a už to nepotřeboval. i když chápu, že je rozdíl mezi štěněcím hryzáním a tímto.

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 22. července 2019 14:09

Biely kvet Já souhlasím s Husou, omezit prostor - klidně v chodbě, před odchodem unavit a nechat tam něoc na zábavu, nějakou vylizovací hračku ala kong - kousacího radši kvůli bezpečnosti nic.

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 22. července 2019 14:10

Biely kvet Akorát bych ji asi nenechávala na holý dlažbě, jestli je hladká, nedělá jim to dobře na klouby, tak možná nějakej starej koberec.

Jak je stará?

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 22. července 2019 14:12

Potrefenáhusa S tím neporadím, taky odstrkuju. On na nás vyloženě nenalejzá (takhle jednou jezevčík málem utopil mamku), ale to hrábnutí prackou docela bolí.

Offline Samantha
Avatar
1662 příspěvků moje polička 22. července 2019 14:15

Zina Teda kong jsem chtěla koupit na zábavu, když nejsem doma, ale píšou , že to není pro psa bez dozoru...

Tak nevím, pro zábavu bez dozoru tomu našemu budou muset asi stačit stolička a stěny.

Online RoSa
Avatar
8148 příspěvků moje polička 22. července 2019 14:21

Biely kvet s tou pantoflí teda bojovala statečně!

Zina vono i v tý prázdný chodbě může devastovat: ridgebačka mýho veterináře si takhle za půl dne vyrobila ve dveřích docela slušnej průlez

já radím začít co nejdřív nacvičovat samotu - návodů na webu bude dost

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 22. července 2019 14:33

Potrefenáhusa Ďakujem za radu,vyhľadala som si separačnú úzkosť psov, niečo nové som sa naučila. 

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 22. července 2019 14:34
Reakce na Zina:

Biely kvet Akorát bych ji asi nenechávala na holý dlažbě, jestli je hladká, nedělá jim to dobře na klouby, tak možná nějakej starej koberec.

Jak je stará?

​Ani poriadne nevieme, ale asi nemá ešte rok...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33605 příspěvků moje polička 22. července 2019 14:40

Biely kvet no, jsou k tomu ty návody, jak píše RoSa - rozbít odchodový rituály, odcházet nepravidelně na nepravidelně dlouhý doby, nevítat, neloučit se...

jinak náš výtečník po příchodu z útulku asi 14 dní doma dost vydatně vyl, pak ho to naštěstí přešlo

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33605 příspěvků moje polička 22. července 2019 14:42

Biely kvet no a Trnka je taky destruktor, u nás tomu krom růstu pomohl ten druhej pes a i tak sem tam něco ujede, polštář, ponožka, tyčka od rajčete, šňůra od čerpadla...

Samantha náš pes by kong nerozkousal, je to fakt z tvrdý gumy, ale myslim třeba pro bulovitýho psa je to otázka chvíle

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33605 příspěvků moje polička 22. července 2019 14:43

Zina právě, že to fakt bolí

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 22. července 2019 14:53

RoSa To je pravda, ale mně nešlo až tak o tu nedevastaci, ale o omezení prostoru z psych. důvodů, dost psů se s tím vypořdá líp, když nemá "svěřenej" moc velkej prostor. Člověk má většinou tendenci jim nechat k dispozici celej dům, aby je jako neomezoval, ale na ně je to někdy moc a může stačit právě to zmenšení prostoru ke "zvládnutí".
Biely kvet Ten kong nerozkouše, já jsem teda dost opatrná, ale konga jsem jim nechávala.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33605 příspěvků moje polička 22. července 2019 14:54

Zina já jsem někde už rozkousanej kong viděla, ale byla to fakt nějaká drtička typu amstaf

Online RoSa
Avatar
8148 příspěvků moje polička 22. července 2019 15:14

Zina jo, to je fakt, oni potřebujou menší prostor, kde maj pocit bezpečí... mám vysoký stropy přes dvě patra a Ronďa např se nejradši zdržuje pod stolem, si to vysvětluju jakože střecha nad hlavou, bouda...

Sára si zas vždycky zalezla do úplně nejvyššího místa v bytě, takovej kamrlík ve špičce střechy velikosti áčkovýho stanu a tam přečkala největší stresy (bouřky, ohňostroj...)