Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 14. června 2019 09:04
Reakce na Zina:

Tezulie Já jsem přesvědčená, že to dryják je, tak dávám obojek Forresto - na dva psy taky rakety - a spokojená teda nejsem, klíšťat mají i tak dost.

​Taky jsem se bála dryjáku, takže jsem na zkoušku pořídila tabletu jen na měsíc (Simparico nebo tak nějak), že bude snad slabší. Že holt koupím po měsíci další (cenově to vyjde nastejno, když se to sečte).

Reakce žádná, Poppy v naprostý pohodě, klíšťata nikde  a teď jsem si uvědomila, že už je to tak šest neděl a musím koupit další! Zjevně to má teda výdrž kapku delší.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33608 příspěvků moje polička 14. června 2019 09:07

Friga 999 Mohučanka nolita Janulik03 díky, voni fakt jsou

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 14. června 2019 09:09

Ale tak jako ťuťuťu ňuňuňu!

https://www.sadanduseless.com/funny-sleeping-puppy/

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33608 příspěvků moje polička 14. června 2019 09:11

barbucha potvrzuje to mojí teorii, že velký tlustý spěj na zádech, aby je netlačil pupíček, viz Goliášek

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 14. června 2019 09:18

Potrefenáhusa 

No ale todleto jsou malý miminka

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33608 příspěvků moje polička 14. června 2019 09:21

barbucha jsou a ten bílej pucflek začíná už odmala :-)

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 14. června 2019 09:22

Potrefenáhusa 

Člověk by se u těch fotek úplně roztek

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33608 příspěvků moje polička 14. června 2019 09:24

barbucha to teda 

Offline Magráta
Avatar
7763 příspěvků moje polička 14. června 2019 09:57
Offline Magráta
Avatar
7763 příspěvků moje polička 14. června 2019 09:58

Potrefenáhusa to jsou krásný fotky

Offline Zina
Avatar
5844 příspěvků moje polička 14. června 2019 10:56

barbucha Ldyž já se nebojím dryjáku ve stylu, že to pes sežere a padne, ale bojím se dlouhodobých důsledků. Je mi jasný, že to bylo klinicky testovaný, ale ten reálnej test podle mě probíhá až do doby, kdy se to začalo masově nasazovat, což je relativně nedávno, a výsledky budou známý po pár letech.

Čímž ale neříkám, že znám dobrou účinnou alternativu, jen proč jsem se zatím neodhodlala jim tu tabletu dát.

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 14. června 2019 11:01

Zina 

No jo tak buď mi čokla sežerou klíšťata, nebo tabletka  Obojky se mi tak ňák hnusej ty odpuzovací.

Já doufala že ty měsíční nebudou tak silný, no.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33608 příspěvků moje polička 14. června 2019 11:11

Zina já jsem se tomu taky bránila, přesvědčilo mě až vyčesávání stovek blech, který nešly účinně vymlátit, protože jsem se s kočkou v jedný domácnosti hrozně bála používat věci s permethrinem, kterej je ve všech těch postřicích proti blechám na povrchy a pelíšky. Vyřešilo to až Bravecto. Myslíš, že skrz ten obojek jde menší srajda v menší koncentraci? já ty tablety dávám, až když sezona fakt začne a opakuju, až když na nich začínám nacházet zakouslý živý klíšťata, ale u nás ty ostatní věci nějak vůbec neúčinkujou, my psy před vstupem domu vyčesáváme a stejně z nich ještě v průběhu večera z každýho seberu třeba 15-20 lezoucích klíšťat, nejde je mít ničím neošetřený a ty volně prodejný věci jsou úplně k ničemu

mě naopak přesvědčovala kamarádka, co dělá v Zentivě, že to bravecto je léčivo (narozdíl od těch volně prodejných přípravků) a musí bejt mnohem přísnějc testovaný, prej je to fakt testovaný na stejný úrovni jak léky pro lidi - jako nevim, sračka to určitě je, ale přijde mi to jako nejmenší zlo a doufám, že maj psi ten život krátkej na to, aby je to stihlo odrovnat 

mmch naše jedna venkovní kočka má úplně strašně zrasenej krk od obojku, slezlý chlupy úplně dohola a celej krk strašně zdrápanej 

 

Offline Zina
Avatar
5844 příspěvků moje polička 14. června 2019 11:34

Potrefenáhusa Hele, mít zablešenou domácnost nebo malý dítě, tak po bravectu taky sáhnu a budu ještě ráda, že vůbec existuje, o to žádná. Ale jelikož první se mě bohudík a druhý bohužel netýká, tak se snažím jít cestou menšího zla, což jsou pro mě ty obojky.
Za menší zlo je považuju proto, že účinná látka jde z obojku prvně do kůže, do tukový vrsty. Nemám pochyby o tom, že se částečně dostane i do krve, ale tableta jde přesně obráceně, z žaludku do krve a pak se usazuje v tuku, játrech, ledvinách a svalech. To na mě jako laika působí hůř  a v kombinaci s tím, že se bojím dlouhodobýho dopadu, mě to zatím drží u těch obojků.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33608 příspěvků moje polička 14. června 2019 11:41

Zina je to humáč, no 

Offline Liesel
Avatar
1434 příspěvků moje polička 14. června 2019 13:56

Mame kotata.... a potrebuju tyhle dva dabliky udat. 

Offline Liesel
Avatar
1434 příspěvků moje polička 14. června 2019 14:03

Kdybyste měl někdo málo koček....

Máme je od 3.5. a kočka je povila u dveří v bedně a tak je máme pořát na očích, je to krásné jak se oně první dny starala a teď jak ty mrňousové rostou a vymýšlí blbiny, je to supr. Ale jednou stačilo a máma půjde, jak je odstaví, na kastraci. Mít koťata 2* za rok...

Offline Janulik03
Avatar
16635 příspěvků moje polička 14. června 2019 14:08

Liesel macicka a kocurik? Taka dvojka k nam napochodovala pred par rokmi a zostali. 

Offline Janulik03
Avatar
16635 příspěvků moje polička 14. června 2019 14:09

Elzicke som dala obojok taz v lete proti kliestom a uplne jej zliezla srst pod nim, tak my len tablety

Offline Liesel
Avatar
1434 příspěvků moje polička 14. června 2019 14:13

Janulik03 Přesně, černobílý kocourek a tříbarevná kočka a ještě je pravděpodobné, že budou mít dlouhé chlupy. Já bych si je i nechala, ale to bych už měla 4 . A ještě ke všemu je jejich strýc smrtelně uražen, že musí tu havěť trpět a nosím mu jídlo jinam.