Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline 0zero7
Avatar
10740 příspěvků moje polička 20. února 2021 19:41

Offline Pinot Noir
Avatar
24263 příspěvků moje polička 20. února 2021 21:57

Dnes jsem na zahradě hrabala listí, co už se na podzim nevešlo do kompostu, ostříhala různé suché části rostlin, vytrhala staré letničky, odkryla chvojí, a pak jsme na procházce potkali krokusy a talovín a nakonec jsem ještě na slunci stihla i skleničku, takže já už cítím jaro v kostech!

Offline Ginger
Avatar
1088 příspěvků moje polička 21. února 2021 00:12

černá káva diky za tu odrudu, to bych mohla vyzkouset.

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 21. února 2021 10:51

0zero7 No to bych nejvic tipla na chcípáčka ... ale fakt důkladně zkontroluj škůdce. Jestli na listu nejsou malé pavucinky, neleze po nich něco, baterkou posviť do hlíny, jestli v ní nelezou malí černí broučci, zvedni ten vnitřní květináč a posviť do toho obalu a zkontroluj kořeny zespoda ... Takhle se můžou projevovat i svilušky. 

Offline 0zero7
Avatar
10740 příspěvků moje polička 23. února 2021 04:46

MP Meri jeste jednou diky. Prohlidla jsem snad peclive a nic jsem ne nasla. Jeste to zopakuju zitra pro jistotu. Kdyz nic nenajdu asi je nejlepsi list usmiknout at neoslabuje zbytek rostliny ze? 

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 23. února 2021 15:26

0zero7 Jojo, ušmiknout, ale ne moc dole, u tého alokázie myslím mohou vyrůstat listy jakoby jeden z druhého, tak aby tam nebyl vevnitř zárodek už dalšího listu, mohla bys ho nedopatřením odstříhnout taky. Takže tak 5-10 cm od země. 

Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 23. února 2021 15:35

Jdu sem poprosit pro radu. Máme na chalupě předzahrádku (rušit ji nechceme, za chvíli by z toho bylo parkoviště pro sousedy) a chci ji zvelebit. Jsou tam 2 ovocné stromy a zasázené malé buxusy kolem plotu. Chtěla bych ji co nejvíc bezúdržbovou a aby byla hezká celou sezónu. Je orientovaná na jih, ale slunce tam nepraží, naproti pres cestu jsou vzrostlé stromy. Sousedi mají hodně hortenzie nebo levandule. Klidně sem sázejte tipy, já už se tím proberu. 

Offline Kan
Avatar
6760 příspěvků moje polička 23. února 2021 17:14

Udělala jsem si dnes radost fikusem.

Offline Kan
Avatar
6760 příspěvků moje polička 23. února 2021 18:30

Lamicka A ty stromy chcete zachovat? Já bych asi na tak malou plochu vysadila okrasné trávy, mahonium, dlužichy všech možných barev které bych sehnala. Není od věci požádat o spolupráci zahradního architekta, ale pozor! Nepoužij termín -bezúdržbová zahrádka- vyzkoušeno a už neříkám.

Offline 0zero7
Avatar
10740 příspěvků moje polička 23. února 2021 18:48

MP Meri Ona je malinka, zluty list stonek max 10 cm, usmikla jsem 1,5 pod listem, pro jistotu, dik moc! 

Kan Ten je! 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45852 příspěvků moje polička 23. února 2021 18:53

Kan co navrhnul? netkanou textilii zasypanou šutrama?:-))

Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 23. února 2021 18:57

Kan to vypada hezky, dekuju. Zatim chceme stromy zachovat. Jsou to moc dobre hrusky (kdyz se urodi a preziji vosy). Zahradniho architekta asi spis ne, je to "jen" chalupa a investic nas ceka plno jinych, tam i doma. 

Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 23. února 2021 18:59

viktorka_od splavu to jsem navrhla muzi pred casem ja a nesouhlasil no a jak se divam tady i na IG na ty vase vysperkovane zahrady, tak me to taky trochu chytilo.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45852 příspěvků moje polička 23. února 2021 19:01

Lamicka uff, ještěže tak

Offline Kan
Avatar
6760 příspěvků moje polička 23. února 2021 21:02

viktorka_od splavu Problém byl spíš ta specifikace z mojí strany, bezúdržbová zahrada totiž neexistuje.

Offline Kan
Avatar
6760 příspěvků moje polička 23. února 2021 21:21

Lamicka Aha, takže tam budete chodit pro úrodu. Tak asi tráva, ale ta se musí sekat a není bezúdržbová, možná nášlapy a mezi to úrazník, je nízký a snese sucho. A nic vysokého, spíš nižší traviny, Kostřavy, Kavyl, modrá Pěchava pro barvu?

Offline Ginger
Avatar
1088 příspěvků moje polička 23. února 2021 23:24

Lamicka ja bych vysadila do predzahradky smes kvetoucich trvalek, nizkych okrasnych trav a mezi to vysela letnickovou louku. To by mohlo rust bez zasahu az do podzimu, kdy se loucka poseka a sklidi se ovoce. Z trvalek by tam mohl jit orlicek, sasankovka japonska, zvonky, srdcovka, nizke a vysoke floxy (tyto vsechny spis do polostinu), na slunce kopretiny, trapatky, barevne rebricky a ta  Letnickova louka

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 24. února 2021 09:12

Lamicka Podle mě je to ideální místo na vysetí květinové louky Nikdo tam nebude chodit, na podzim to klidně pošlapete, až půjdete sklízet hrušky, nemusí se to sekat, bude to vypadat hezky zvenku (jestli tam je silnice), prostě ideální kandidát. Nějaou tu Louku starých časů apod. Když to teď trochu nakypříte a za měsíc rozházíte, mohlo by to klapnout. Nebo ty trvalky, jak píše Ginger., mě trochu predbehla se stejným nápadem.

Offline Ginger
Avatar
1088 příspěvků moje polička 24. února 2021 11:39

MP Meri Lamicka trvale kvetouci louky jsou nadherne, ale zalozeni louky trva skoro 3 roky a ten prvni rok to nevypada vubec krasne. Proto jsem nabizela mix trvalek a letnickovou louku, kde je ten efekt okamzity. Trvalky daji prostoru strukturu na podzim a v zime, kdy uz letnicky nerostou. Na jarni kvetrni bych tam dosadila cibuloviny, pak ten prostor pokvete od brezna do rijna.

Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 24. února 2021 14:25

Kan Ginger MP Meri dekuji za napady libi se mi mix trvalek a louky (po ni stejne touzim uz dlouho), od nasich muzu mit listopadky na podzim a narcisy a dalsi cibuloviny na jaro. Ani by nevadilo, ze to potrva, doted tam byla hnusna trava. Pro urodu chodime ze stafli ze zahrady, a neco na podzim popada do te predzahradky, to asi nicemu nevadi.