Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 11. února 2021 09:46

ice bobkovisen se da zakorenit i pichnutim klacku do zeme, urcite ti poroste

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 11. února 2021 09:54

viktorka_od splavu tak to je do ra zprava

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 12. února 2021 19:07

Dostala jsem vrieseu a NENÍ plastová, jak jsem si myslela.

Offline brrr
Avatar
9901 příspěvků moje polička 13. února 2021 13:48

Tak já nakoupila jiřiny. Ale oproti vám jsme troškař, vzala jsem jen 4 cibule a budu doufat, že přežije i ta moje jediná loňská. I když tyhle mrazy asi nedá. Jsem zahradník na baterky, nějaké vykopávání na podzim pro mne není (stydím se).

Offline Kan
Avatar
6765 příspěvků moje polička 14. února 2021 11:26

Mám radost, bude nový list, dva.

Offline Biely kvet
Avatar
4020 příspěvků moje polička 14. února 2021 11:35

Kan

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 14. února 2021 13:48

Kan mně už řízek začíná pouštět kořínky.. kdy je asi tak ta správná chvíle zasadit ji do hlíny? a má to být nějaký substrát pro orchideje nebo obyč hlína nebo jak?

Offline Kan
Avatar
6765 příspěvků moje polička 14. února 2021 14:01

viktorka_od splavu Já tudlenctu dávala do květináče, když měla 10 cm kořeny. Substrát si míchám svůj, kompostovka, rašelina 1:1 a preventivně dávám Careo tyčinky. Když jsem si donesla řízek té monstery albo, tak pěstitelka měla něco jako mají orchideje, kůra, rašeliník a zeminu, jenže se mi v tom ten řízek vyvracel a já hlavně byla zvědavá na kořeny, tak jsem to přesadila taky.

Offline Jitka77
Avatar
1101 příspěvků moje polička 14. února 2021 14:04

Já jsem asi umořila sukulent, tlustici teda vůbec se u mě nechytla, půl roku po přinesení z obchodu jenom ztrácí lístky a už vypadá hodně minimalisticky

Možná ji vyšoupnu před dveře a vezmu zpátky zamiokul, se kterým jsem to vzdala před pár lety, ten tam až zázračně pookřál! Podezírám sousedku, že mi o něj pečuje nebo je to fakt osobní a kytky mě nemaj rády

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 14. února 2021 14:05

Jitka77 no zamiokulkas má rád když si ho nevšímáš, nezalíváš a nejde na něj moc světla. takže chodba ideální:-)

Kan děkuju

Offline kocoureksuggy
Avatar
1259 příspěvků moje polička 14. února 2021 14:07

Jitka77 
Zamiokulkas nechce žádnou péči, pouze občas zalít! Opravdu jen občas!!

Offline kocoureksuggy
Avatar
1259 příspěvků moje polička 14. února 2021 14:08

viktorka_od splavu 

Bylas rychlejší!

Offline Jitka77
Avatar
1101 příspěvků moje polička 14. února 2021 14:13

viktorka_od splavu kocoureksuggy Díky, tak ho tam nejspíš nechám, vytrpěl si mojí péče dost

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 14. února 2021 18:36

Jitka77 no zamiokulkas má rád když si ho nevšímáš, nezalíváš a nejde na něj moc světla. takže chodba ideální:-)

Kan děkuju

​s tim svetlem to neni pravda,spis je to tak,ze prezije i v seru,ale rozhodne i svetlo ma rad.:-)

Offline EDITH4B
Avatar
1986 příspěvků moje polička 15. února 2021 08:40

Taky mi odchází tlustice . Mám ji dvacet let, přežila všechna stěhování a teď zničehonic začala pomalu opadávat. Přesadila jsem ji a ona se ohýbá a padá dál.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 15. února 2021 08:46

Zarinya takhle to je se vsema kytkama "do stinu", samo. ale nektere oravdu nesnasi byt primo na slunci. kamaradce ktere vse roste uplne zazracne takhle taky zacal zamio chcipat, kdyz ho dala na rohove okno kde byl na slunci prakticky cely den. ostatni kytky to pochpitelne milovaly a ona byla zdesena ze se ji to jeste nestalo:)

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 15. února 2021 08:51

viktorka_od splavu ale o slunci rec nebyla,svetlo a slunce jsou dve rozdilne veci.:-)

Na muj jde ted taky trocha slunce a o moc vic svetla nez predtim a prospiva moc dobre,lip nez driv.

Offline Jitka77
Avatar
1101 příspěvků moje polička 15. února 2021 12:52

Zarinya Ono se tomu mému (zamiokul) asi teď líbí, že na něj světlo jde zepředu a jakoby shora, z okna v mezipatře. To je sice na sever, ale v téhle výšce už ho nestíní domy naproti. Krásně se srovnal, výhony drží zpříma a nové raší rovnoměrně. V bytě jsme ho měli u boční zdi a krom toho, že byl asi přelitý, jelikož žloutnul a pořád jsem něco stříhala, až zbyly čtyři výhony, tak tři z nich se natahovaly k oknu, takže byl jednak nestabilní a druhak jsme o něj občas zavadili.

EDITH4B   Možná už má roky? Ta moje se prostě nechytla.

Offline Jitka77
Avatar
1101 příspěvků moje polička 15. února 2021 12:58

Tohle už je spíš do přiznání: mám 25 let starou hederu a všechno, co dostala krom zálivky, bylo asi třikrát přesazení do většího. Loni už vypadala hodně zle, začala usychat, a jako úplně poslední možnost (trochu ve stylu když všechno selže, přečtěte si návod) mě napadlo ji přihnojit. Jo, potřebovala to nových lístků už je víc než těch, co tam zbyly z původních.

Jak to tak čtu, ještě že jsem bezzemek a můžu týrat jenom to, co se mi vejde do bytu, což není mnoho.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 15. února 2021 13:02

Jitka77 mam ho taky pred oknem cca pul metru a jde svetlo zhora a zacal o moc lip prospivat nez kdyz byl dva metry od okna.A na vanoce ho na mesic stehuju do loznice kvuli stromku,tam mame casto zatazeno a chudak je to tak tak......byt tam furt tak neprezije.