Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline letolet
Avatar
545 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 09:16

Ginger ceropegia fusca to jsem si musela najít a budu se po ní muset poohlédnout, líbí se mi. 

Offline letolet
Avatar
545 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 09:19

Stinvlka ale jak jí přimět ke květu bohužel neporadím. Myslím, že já už jsem si svou chvilku štěstí s jejími květy vyčerpala a nebýt té vůně, tak snad i propásla. 

Offline Ginger
Avatar
1088 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 09:29

letolet vpravo je ceropegia fusca a uprostred Alba. Je jim asi 10 let. 

Offline letolet
Avatar
545 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 10:27

Ginger právě jsem chtěla poprosit o fotku :) vypadají přesně jako ty kytky, kterým se člověk nesmí věnovat.

Offline Ginger
Avatar
1088 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 12:58
Reakce na letolet:

Ginger právě jsem chtěla poprosit o fotku :) vypadají přesně jako ty kytky, kterým se člověk nesmí věnovat.

​přesně tak, zalévat jen v období růstu a to minimálně, v období klidu nezalevat vůbec a chudou pudu.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 17:41

koupila jsem metr dvacet vysokou lyratu a umistila ke dverim na balkon, kde ma pekne rozptylene svetlo a beda, beda ji, jestli nebude prosperovat! je fakt krasna 

Offline Janulik03
Avatar
16557 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 17:59

Ginger tie su krasne

Offline 711990
Avatar
17036 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 19:01

jinx hrozne moc tvoji lyrate drzim palce. Ja mela 3 a vsechny dopadly stejne

Offline 0zero7
Avatar
10741 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 04:08

letolet Diky to je super info. Ja je mam dva roky obcas nejakej upadl, ale tolik naraz nikdy. Urizla jsem je a dala do vody, kdyby se jim Treba chtelo. Davaji se rovnou do hliny? 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 08:20

711990 ajaj, to me mrzi, je to nadherna kytka. No rikali, svetlo, ne prime slunce, coz je splneno a malo zalivat. Vtipne je, ze ruzne na webu je to "nenarocna rostlina vhodna pro zacatecniky". 

Offline brrr
Avatar
9901 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 08:25

711990Lyratu mám už druhou, první upadaly všechny liszy, myslela jsem, že se odebere do věčných lovišť, ale nakonec ji na vršku stonku vyrostly dva listy. Už je to pár měsíců a teď žádná změna.

Mimochodem, má mít ta lyrata takové suché listy? Jsou zelené, ale jako by vysušené nebo odvodněné.

Offline 711990
Avatar
17036 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 08:31

jinxnenarocna!mejm vzdycky opadaly vsechny listy, presne jako brrr a jo, ty listy jsou takovy jako nestavnaty

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 08:34

jinx 711990 Já se taky vždycky "bičovala", když mi hned začala chcípat nějaká kytka, nejlépe všude proklamovaná jako začátečnická a že jich za ty roky bylo, co letělo direkt do koše. Pak jsem se trochu zorientovala v tom byznysu celkově, přečetla si o tom, v jakých podmínkách se kytky na prodej pěstují, co zažívají při transportu, jak s nimi nakládají prodejci ... a dost věcí mi docvaklo. Často si člověk domů donese kytku, co už to má prakticky spočítaný, jen to není na první pohled vidět (typicky vánoční hvězda, v kvetinářstvích hojně vystavovaná na mrazu před prodejnou, orosené sukulenty, alokázie s koloniema svilušek zdarma ...). A taky mi pomohlo smířit se s tím, za na určitý kytky prostě doma podmínky nemám a nevyrobím je, ani kdybych se po... Celkově už si dost vybírám co a kde koupím, ačkoli ústřely mám taky a občas podléhám nákupním mániím, slevám apod., něco jako místní záliba v COS

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 08:42

no, nedelate mi radost, vazne ne  nic, vyzkousim, kdyz to nepujde, tak si na lyratu necham zajit chut a treba to zrovna klapne a bude prosperovat. Cyprian (ano dostala jmeno) ma listy krasne zelene, ale nestavnate jsou taky, to je dost trefny vyraz. Pusobi dojmem, ze jsou krehke a ze se zlomi. 

MP Meri das prosim nejaky tip, kde nakoupit? :) 

Offline Ounz
Avatar
19778 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 08:47

jinx moje máma má lyratu vypěstovanou z lupene strčenýho do vody, teď má tak metr a půl..stojí u východního okna, má malej květináč a nezalívá jí moc a daří se jí dobře, vám to spolu taky půjde :)

Offline Ounz
Avatar
19778 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 09:01

Jinak já kromě random zachráněných kytek a dostaných kousků k zakořenění mám ráda pokojovky.co, pak něco i v zahradě na niti a něco mám od Chládka.

edit a secondhanded flowers je taky zajímavej projekt, ale to nemá rád úplně každý

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 09:02

Ounz vychodni okno to je, kvetinac je taky spis mensi, zapomenout na zalivku, to problem nebude (), tusim potencial :D

Offline Stinvlka
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2021 09:16

MP Meri Přesně tak, já v tom pracuju a souhlasím. V létě a zimě ani ten transport nejde vždy uhlídat, bohužel. Já tedy zachraňuji, co se neprodá, dostane šanci u nás. Pak to tu vypadá jak v pralese

Offline černá káva
Avatar
1892 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 09:27

Stinvlka Jé, odkud jsi? Chidila bych k Tobě nakupovat. Jinak z vyse zminenych důvodů radeji doma jen africké fialky, fikus po sousedovi a zamiokulkas. ( Kromě malé sbirky vonných muškátů ve studené zz)

Offline letolet
Avatar
545 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 09:41

0zero7 ano, rovnou do hlíny, proto ty z obchodu vypadají vždy tak dokonale úhledně než podrazi. A je to taková sázka do loterie, kolik se jich ujme. A ještě bych doplnila, že některé mi koření opravdu hodně dlouho a trvá to i déle než rok, než začnou podrůstat.