Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 17. prosince 2018 21:27

Potrefenáhusa o adventu do IKEA? To nedam...co kdybych je zavřela do sklenice s víčkem? 

Offline continuity
Avatar
33394 příspěvků moje polička 17. prosince 2018 21:33

ice nestacilo by do kvetniku zahrabat tluste provazky namocene na druhem konci do velke sklenice/hrnce s vodou? Takovy samozavlazovaci truhlik. Sklenice by mela byt niz nez kvetniky. Jeste mas par dni na to, to vyzkouset. Ztahni topeni. Urcite bych je nezavirala neprodysne, aby nesplesnively.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 20. prosince 2018 15:52

continuity tý plísně se taky bojim. Nakonec jsem to riskla a donesla je do práce. Budu se za ně modlit. Nemělo by moc mrznout, takže když mi je tu aspoň jednou zalijou a nebudou zapomínat zavřít okno, tak mají asi větší šanci než 11 dní doma.

Offline Samantha
Avatar
1657 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 13:37

Co mám dělat s tou mrchou... Fatsia japonica ?

Píšou, že je to nenáročná rostlina, rychlerostoucí... Já nevím, ale jediné, co je na ní rychlé, je opadávání listů. Už mám asi třetí exemplář za život, vždycky si naběhnu, koupím takovou krásnou, širokou a po několika měsících z toho je smutná tyčka s jedním -dvěma listy  

Nyní ji mám v ložnici, kde je poměrně chladno, kousek od okna na východ, zalévám pouze , pokud je zemina suchá. A stejně padá.

Dá se s tím něco dělat nebo to prostě není kytka pro mě?

Offline Ginger
Avatar
1094 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 16:44
Reakce na Samantha:

Co mám dělat s tou mrchou... Fatsia japonica ?

Píšou, že je to nenáročná rostlina, rychlerostoucí... Já nevím, ale jediné, co je na ní rychlé, je opadávání listů. Už mám asi třetí exemplář za život, vždycky si naběhnu, koupím takovou krásnou, širokou a po několika měsících z toho je smutná tyčka s jedním -dvěma listy  

Nyní ji mám v ložnici, kde je poměrně chladno, kousek od okna na východ, zalévám pouze , pokud je zemina suchá. A stejně padá.

Dá se s tím něco dělat nebo to prostě není kytka pro mě?

​potřebuje vlhký vzduch. Zkus ji rosit a sprchovat. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 04. února 2019 09:23

mám takú blbú otázku. Keďže ja zahubím aj kaktus, potrebovala by som poradiť čo sa týka kvetov, resp. byliniek. V kuchyni mám taký zbytočný múrik, a kúpila som na celú jeho dĺžku takýto kvetináč

teraz rozmýšľam, že čo doňho. Ale keďže sa jedná o kuchyňu, napadli mi bylinky. Môžem do toho posadiť viacero byliniek v jednej zemine? A treba tam dať ešte aj nejaký vnútorný kvetináč s otvormi zospodu? A tie bylinky, stačí keď kúpim tie čo sa predávajú v tescách v kvetináčoch a len ich tam presadím? Alebo potrebujem nejaké semienka alebo čo? Prípadne tam radšej mám dať kvety? Ďakujem za rady, ja som v tomto fakt úplný mimoň

Offline razorblade
Avatar
8141 příspěvků moje polička 04. února 2019 09:47

betsey bylinky nakombinovat v jednom truhliku jdou, ale davej bacha na druhy, ktery maj tendenci se rozpinat, jako treba mata nebo medunka. ty by si mohly ostatni bylinky v truhliku zahubit. myslim, ze treba oregano, rozmaryn a saturejka by se mohly snaset (ale jsem laik, treba mi to tady nekdo vyvrati)

Offline Janulik03
Avatar
16632 příspěvků moje polička 04. února 2019 10:02

betsey ony tie bylinky v kuchyni v kvetináčoch nemaju velkú trvanlivosť. Ja to pravidelne mením podla bylinky a nálady. Kludne tam kup tie v kvetináčoch, rozpínania by som sa príliš nebála. Niektoré sa vydaria, niektoré odídu a v pohode vyhodíš aj s korenom a dodáš inú. A bude to krásne a pohodlné. 

Offline brrr
Avatar
9961 příspěvků moje polička 04. února 2019 10:21

razorblade Bacha, oregano se taky slušně rozlízá, na záhonku mi postupně zarůstá všechno kolem.

Offline brrr
Avatar
9961 příspěvků moje polička 04. února 2019 10:23

betsey To, co sis koupila je jenom obal, měla bys do toho dát ještě i květináč/květináče, co mají dírky na dně a do nich bylinky. Janulik03 Ti radí dobře, kup si nějaké obyč a případně je můžeš vyměnit.

Offline Janulik03
Avatar
16632 příspěvků moje polička 04. února 2019 10:24

brrr betsey jo a na dno drenáž z kamienkov

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 04. února 2019 11:19

Janulik03 brrr razorblade ďakujem vám moc, urobím tak, ako radíte 

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 04. února 2019 12:46

Ještě poradím kombinovat bylinky, co maj podobný nároky na zalévání. Tj. třeba rozmaryn + tymian + materidouska, nebo naopak treba bazalka + pazitka + mata ... atd. Pokud tedy budou v jedné hlíně, pokud ne, tak to samozřejmě nepla :)

Offline Kokoska
Avatar
28172 příspěvků moje polička 07. února 2019 08:26

Neříkejte přede mnou MEDUŇKA, ta mrcha mi na zahradě prorostla celý záhon. Na jaře to musím vykopat.

Offline Sweet Potato
Avatar
34771 příspěvků moje polička 07. února 2019 08:43

Kokoska pche, nám i zámkovou dlažbu a kompostér

Offline Kokoska
Avatar
28172 příspěvků moje polička 07. února 2019 08:55

Sweet Potato bestie! 

Offline Sweet Potato
Avatar
34771 příspěvků moje polička 07. února 2019 08:58

Kokoska A navíc mi strašně nechutná, tak se jí ani nemůžu pomstít.

Offline Karlicka
Avatar
185 příspěvků moje polička 07. února 2019 08:59

Ma stejnou zkusenost s matou!

Offline Kokoska
Avatar
28172 příspěvků moje polička 07. února 2019 09:20

Sweet Potato taky ji nemusím. Karlicka  mátu mám naopak ráda, a ta mi vychcípala.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33592 příspěvků moje polička 07. února 2019 09:20

Sweet Potato mně medunka jo!!! ale roste nám málo a ta máta, která vždycky totálně zaplevelila všechno všude, nám neroste skoro vůbec. výborně se chytnul rozmarýn, kterej jsem kupovala loni na jaře nějakej obyč v tescu pod jehněčí, ten roste jak divej a je částečně zelenej i teď v zimě