Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline dorota
Avatar
836 příspěvků moje polička 31. července 2020 10:49

baltik To nie je klasický recept na tekvicový prívarok podľa starých mám, ale inovovaná verzia, do klasického receptu nejde víno ani vývar.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 31. července 2020 10:53

baltik 

Děkuju, ale to vypadá (i zní) úplně jinak, než si pamatuju... já to viděla spíš jako nahrubo nastrouhanou dýni/cuketu, dušenou a možná zadělávanou?

Asi se to bude lišit podle místních zvyklostí.

Offline dorota
Avatar
836 příspěvků moje polička 31. července 2020 11:00

barbucha neviem vložiť odkaz, skúste na stránke www.varecha.pravda.sk dať do vyhľadávania tekvicový prívarok, okrem toho, čo uviedla baltik, je tam x receptov. Základom je nastrúhaná tekvica, cibuľa, smotana alebo mlieko, ocot alebo citrón na okyslenie a kôpor. Podáva sa s vajíčkom a zemiakmi, príp. s mäsom.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 31. července 2020 11:58

dorota 

Dík!

Offline Pinot Noir
Avatar
24265 příspěvků moje polička 31. července 2020 12:28

Kokoska já vysela lupinu na jaře, resp. směs trvalek včetně lupiny, a vyrostla. Ten první rok to ale byla jen taková maličká rostlinka.

Offline Kokoska
Avatar
28003 příspěvků moje polička 31. července 2020 13:02

Pinot Noir tak jo, zkusím to na jaře.

Offline ziginka
Avatar
673 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 05:49

Mame na zahrade velke maliniste. Nevim, jak stare, ani jaka je to odruda. Co tu bydlime (cca 2 roky), tak neplodi. Zkousime nejak prostrihavat. Na slahounech byly na jare kvety, vcelky opylovaly jak dive, ale nevytvorily se plody krome 2 - 3 slahounu z celeho maliniste. Akorat se to silene rozrusta do okoli. Nema prosim nekdo radu, co s tim? 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 05:56

Vykvetla mi anglická růže od Pelců, co jsme sazeli na podzim, asi by potřebovala lepší péči a dostala zjara trochu zásah strunovkou, ale i tak je nádherná 

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 06:23

Potrefenáhusa 

...to teda je!, ten bohatý květ je fakt krásný!

Offline Pinot Noir
Avatar
24265 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 06:25

Potrefenáhusa krásná

Offline Tak Betty
Avatar
4943 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 23:31
Reakce na Kokoska:

Když budu mít semínka z lupiny, jak s tím? Zasít na jaře na záhon nebo předpěstovat a vysadit, nebo strčit do záhonu ještě na podzim?

​taky mě to zajímá a ještě koupi l a jsem si hladove lupiny čtyři a mám je v kvetinacich, co s nima přes zimu.

Offline Kokoska
Avatar
28003 příspěvků moje polička 02. srpna 2020 00:18

Tak Betty ja davam kytky na zimu do garaze, ale pocitam, ze lupina zdechne, proto chci schovat seminka a pristi rok to dat na zahon. Letos jsem nezvladla vyryt meduňku, snad to na podzim udělám a bude misto na kytky.

Offline baltik
Avatar
4409 příspěvků moje polička 02. srpna 2020 05:45

ziginka mam to stejne, jen to neni stare maliniste, ale neco, co se k nem proplazilo od sousedu. Kdyz jsem se to snazila loni googlit, nasla jsem, ze jsou nejake dva typy maliniku a kazdy se striha jinak k podpore plozeni, ale uz jsem nenasla, jak poznat, ktery mam. Tak snad tady odpovi nejaka zkusena. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24265 příspěvků moje polička 02. srpna 2020 06:55

baltik ziginka to je jednoduché: buď je to klasický jednouplodící maliník, nebo remontantní (dvě úrody). Klasický plodí na loňských výhonech, takže vše starší musí pryč. Remontantní už na letošních, takže tam se seřízne na podzim úplně všechno. 

Jaký máte, zjistíte jednoduše: na podzim seřízněte u země úplně všechno. Na jaře vyrazí nové výhony. Pokud na nich stihne něco uzrát, nebo dokonce dvakrát, jde o remontantní odrůdu a každoročně na podzim tedy budete odřezávat vše. Pokud úroda nebude, budete muset počkat na úrodu do dalšího roku. Další rok ty (teď už loňské) výhony odplodí a po sklizni je odříznete (někdy se k tomu dostanu až na jaře, ale prý když se to odřízne hned na podzim, ty nové výhony víc zesílí).

Offline Ounz
Avatar
19777 příspěvků moje polička 02. srpna 2020 15:51

nastěhovala jsem veškerou vodomilnou květenu na balkon a ono furt ne  a ne pořádně začít! Dusno, že by jeden pad, sem tam kapka a nic

Offline Pinot Noir
Avatar
24265 příspěvků moje polička 02. srpna 2020 17:28

Ounz u nás už, a pořádně

Offline Vilemina
Avatar
2254 příspěvků moje polička 02. srpna 2020 17:45

Pinot Noir a u nás už taky, to je skvělý, trávník byl úplně suchej. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24265 příspěvků moje polička 02. srpna 2020 17:48

Vilemina náš taky, úplné seno. Ale ta vydupaná cesta od terasy k trampolíně se už letos určitě nevzpamatuje ;)

Offline Ounz
Avatar
19777 příspěvků moje polička 02. srpna 2020 17:55

Pinot Noir tady už konečně taky, ale blbej směr, takže kytky sice na balkoně, ale prakticky suchý  Smůla no. Ale prší krásně

Offline Pinot Noir
Avatar
24265 příspěvků moje polička 02. srpna 2020 17:58

Ounz u nás naopak terasa úplně zalitá, včetně bot, kříd, hraček, křupek...