Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Online Potrefenáhusa
Avatar
33598 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 12:33

notna Já seju kazdej rok povijnice a lichorerisnici, ta povijnice dost efektně kvete, hledám fotku

Online Potrefenáhusa
Avatar
33598 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 12:41

A ta naše zahrada vypadá utesenejc, když pak víc zaroste...

a nasla jsem fotku z predminulyho léta, jak vypadá trávník, když se seká 

Online moora
Avatar
7500 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 12:42



Poslední



Babiččina

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 12:43

Potrefenáhusa Podobnou "hradbu" kamenů jsme měli na chalupě asi 20 let. Loni jsem se naštvala a udělala z nich ohradu na vyvýšený bylinkový záhon. I když je na blbým, úzkým místě (aby byl blízko baráku), tak to nevypadá špatně. Taky jsem uvažovala o šneku, ale po cvičným poskládání kamenů by byl moc mohutný. 

Offline Estara
Avatar
502 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 12:54

notna Alespoň za mě tedy: odolné, hodně rychle rostoucí jsou Alchymist nebo Queen of the Musk 

S letničkami je to horší, já je skoro nesázím. Z popínavých mám vyzkoušenou jenom povijnici. U té nevím, jak moc by jí vyhovoval ten polostín - já ji mívám na místě, kde sice slunce nesvítí úplně celý den, nicméně ona většinou vyšplhá nahoru, kde už toho světla má víc. Tak záleží, jak moc stínový ten polostín je. Nicméně za zkoušku by to možná stálo.

Offline continuity
Avatar
33410 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 13:05

Zahrádku  nemáme, tak jsem alespoň vyfotila moje balkonové permakultury. Docela si s nima to odpolední kafe užívám. 

Zdravím

MP Meri 

Offline Magráta
Avatar
7763 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 13:06

continuity krásný

Potrefenáhusa lichořeřišnici mám letos poprvý, tak sem zvědavá

a ten trávník vypadá podobně i u nás (a to se od loňska tráva nesekala...) dnes v noci a dopoledne pršelo, ale to nestačí 

Offline notna
Avatar
6503 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 13:06

Potrefenáhusa Estara Díky za tipy. Povíjnici bych mohla zkusit. je jen modrá? Nebo může mít i jinou barvu?

růže Alchymist se mi líbí. i by se mi hodila barevně. 

Offline Estara
Avatar
502 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 13:11

Vlastně ještě mám dobrou zkušenost s popínavkou z Lidlu, ale tam nevím název, byla to prostě červená popínavá růže, co občas prodávají. Tahle (neměla ještě pořádnou oporu, takže je na fotce taková chuděra zhroucená)

Offline Kan
Avatar
6895 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 13:12
Reakce na notna:

​Tipy bych brala. Chtěla bych vysadit popínavou růži před dům ke zdi. Slunce tam svítí od rána do cca13hod.

A nějakou popínavou letničku na drátěný plot do polostínu. letničku asi proto, aby byla lehká a ten plot nezničila.

​Černooká Zuzana.

Offline continuity
Avatar
33410 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 13:14

Magráta diky. Ja mela veľkou terasu a to bylo super. Ale teď jsem ráda i za tu nudlí. V práci máme střešní terasu, ale než se tam dostanu trvaleji, tak bude horké léto. 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 13:15

Když už se tu rozebíraly ty velikosti zahrad, tak tohle je třetina té mé. A začíná mi pěkně kvést :)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33598 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 13:18

bram krásný to mas, takový romanticky 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 13:20

Potrefenáhusa to je moc pěkná divočina. A continuity truhlíky jsou taky krásný. Člověk musí pracovat s tím co má a užít si každej centimetr hlíny :)

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 13:21

Potrefenáhusa díky :) to je jedinej kousek, kde zrovna není bordel, tak jsem si to musela vyfotit :))

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 13:39

A tak když už jsem v tom focení, vyfotím zbytek a prosím o radu. Máme tu dvě velké borovice, když jsme se nastěhovali, byly to takové dva roztomilé bobečky cca 1,2 metru, teď tu zabírají plno místa. Ale ji mi líto je zlikvidovat. Nebo jo? Ta napravo mi stíní zadní bylinkový vyvýšený záhon, tam jsem skoro rozhodnutá, že půjde. Co si o tom myslíte?

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 13:40
Reakce na Pinot Noir:

Jako poslední kvetou tyhle tulipány. Ale trochu vypadají, že nás chtějí sežrat

​Nádherné!

Offline berush
Avatar
318 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 13:41

bram ty bílé narcisy mj. nádherně voní a mají za sebo pěkný příběh: byli jsme před pár lety v Istambulu, bylo to v prosinci a zrovna tam v jednom obrovském parku obměňovali výsadbu. Měli tam kopy cibulek na vyhození (na výsadbu měli nachystané něco jiného), nikde nikdo, tak jsem využila příležitost. No moje babička vždycky říkala, že kradené nejlíp roste :-) Je to nějaký pozdnější druh, 2 roky mu trvalo, než se adaptoval na místo a letos mi fakt dělají radost.

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 13:43
Reakce na bram:

Když už se tu rozebíraly ty velikosti zahrad, tak tohle je třetina té mé. A začíná mi pěkně kvést :)

​Krásne to máš, tá záhrada má dušu.

Offline Magráta
Avatar
7763 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 13:52

bram ježiš, to je krásný já se tam úplně vidím s mojitem (nebo něčím jiným) :-)