Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline baltik
Avatar
4410 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 09:10

mne vykvetly tulipany, ale pro zmenu ne narcisy

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 09:14

Tak že by byl ještě čas ? Ale ten jeden už hnědne, to mi přijde, že už pomalu odchází. Ale tak ještě počkám.

Estara Byly venku celou zimu, já jsem na tohle hroznej lenoch. 

Offline Estara
Avatar
499 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 09:31

MP Meri Teď nevím, jestli jsem to blbě nepochopila. Nebo jsem to možná napsala já nesrozumitelně do svého prvního příspěvku.

Každopádně, doporučuje se cibule po odkvětu a zaschnutí listů vytáhnout, nechat přes léto a nasadit na podzim. Že byly přes zimu v truhlíku by asi moc vadit nemělo, to už by musely být jooo extra mrazy, aby to mělo nějaký vliv (jestli vůbec).

Ne všechny tulipány už kvetou. Jestli budou kvést se dá poznat úplně snadno - pokud má jenom prázdné "ouško" (prostě jenom jeden list), tak kvést nebude. Když má ve středu viditelné další výhonky, kvést by měl.

Na fotce ty dva, co jsou nejvíc vepředu, - ten malý je právě ten prázdný, ten větší vypadá, že bude kvést. U těch dalších nejsem schopna to jednoznačně říct, musela bych je vidět shora. Přijde, že je tam pár "hluchých", ale je to spíš odhad, možná se mezi nimi ještě nějaký kvetoucí najde.

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 09:43

Estara Pardon, to já jsem se špatně vyjádřila, cibule byly v truhlíku i celý lét, prostě jsem je tam nechala. Na to vyndavání jsem právě děsně marná. Takhle vypadaly loni 31.března koukám (nevím, jestli bude fungovat odkaz). Ale to byly čerstvě z jara napíchané cibule, primule taky čerstvě koupená ... no letos jsem koukám nějak zaspala, ale byla jsem včera v malém zahradnictví a ještě skoro nic neměli (jenom semínka, růže a stromky), tak nevím.

https://www.instagram.com/p/BvrZu0TDSaM/

Online Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 09:48

MP Meri Tyhle cibule se prodavaj na podzim, teď není sezóna 

Offline Estara
Avatar
499 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 09:49

MP Meri Jo no, já na to taky kolikrát kašlu, ale ony ty šlechtěné tulipány degradují většinou fakt rychle.

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 10:04

Potrefenáhusa Nene, nemyslela jsem cibule, myslela jsem nějaký sazeničky primulí, muškáty atd., to ještě vůbec nebylo, paní říkala, že až po Velikonocch jim přivezou zboží. 

Offline Janulik03
Avatar
16553 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 10:35

Estara MP Meri ani mne este tulipany nekvitnu a zo zeme ich nevytahujem kazdy rok max raz za 4-5 rokov

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 10:46

MP Meri díky, že sis vzpomněla. Líbí se mi to moc!!!

Offline Janulik03
Avatar
16553 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 10:54

MP Meri to biele je bakopa? Alebo co to je ze to kvitlo aj v zime? Asi bysom to chcela?

mas to pekne

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 11:41

Moje monstera (odnoz ubozacky z kuchynky v bejvaly praci) konecne vydala rozdelenej list. Po roce tancim oslavny tanec.

Offline Biely kvet
Avatar
4020 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 11:42

ice Krásna je!

Offline Magráta
Avatar
7752 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 12:31

ice

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 12:57

Janulik03 Ano, je to bakopa. Na zimu tak jako trochu oschla, ale fakt jen lehce, jinak si fakt podržela i ty květy. 

Offline 711990
Avatar
17036 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 13:25

ice teda ta je

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 13:33

ice ta je nádherná :)

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 09. dubna 2020 13:55

Estara Jak se to delalo driv?pamatuju si cele zahony tulipanu a narcisu u nasich babicek, klidne nekde na louce/mezi....to nikdo nevyndaval prece...ja mam na chate takovy maly zahon s cibulovinami, tak pet let a tulipany kvetou kazdy rok, jen narcisy nejak zmizely uplne vcetne listu. Nebo jsou druhy ktere se vyndavat nemusi nikdy ?  (Pokud se daji koupit teda...)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 14:17

Jos botanické tulipány, ty se vyndávat nemusí, ale vypadají trochu jinak než ty šlechtěné

Offline Estara
Avatar
499 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 15:36

Jos Ono jednak asi záleží opravdu na těch druzích. Já tu mám nějaké po původních majitelích, obyčejné červené, ale velké, a nic jsem s nimi nedělala celou dobu, takže osm let, plus nevím, jak dlouho tam byly předtím. A kvetou pořád jak o život. Zkoušela jsem si jich pár vykopat, ale jsou už strašně hluboko a hodně vrostlé do země, bez většího poškození to nešlo, tak jsem je nakonec nechala být.

Další je otázka, jestli fakt ty rozkvetlé louky fungovaly celá desetiletí bez jakéhokoliv zásahu. Možná někde ano, že se opravdu sešly dobré podmínky a vhodný druh a množily se samy, aniž by ztrácely na kvalitě.

Ty botanické tulipány by měly vydržet na jednom místě déle, akorát nevypadají úplně jako ty klasické. Ale pěkné jsou.

Narcisy obecně dají bez přesazování delší dobu a zase při výběru vhodných zůstanou dlouho. Já zkouším pořád dávat do sadu, ale většina jich po pár letech přestane kvést. Navíc mám podezření, že tam úřadují i hlodavci. Mám akorát jedny drobnější už asi deset let, které jsou pořád úplně skvělé, dělají nádherné trsy - akorát nevím, jak se jmenují, ani si nepamatuju, kde jsem je koupila.

Offline Sweet Potato
Avatar
34713 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 15:39

711990 Už bydlí