Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 01. února 2015 13:31

Minulý týden jsem provedla předjarní nákup, pročež mi tady nádherně voní hyacinty a modřenec... Co mě ale potěšilo nejvíc, byl bonus v podobě polochcíplé miniorchideje za dvacet korun! Prodejce ji už evidentně odepsal... Doma jsem chuděru, na troud vyschlou a povadlou,  strčila na hodinu do vody a poté umístila do domácího skleníčku - a teď - doslova - jen kvete! 

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 01. února 2015 15:58

Ze chcípáckých orchidejí za hubičku mám vždycky největší radost a holky se většinou pěkně odmění. Připadám si pak jak zachránář a určitě mám vždycky nějaký ten bod k dobru.

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 01. února 2015 20:49

Jo, dovedou bejt vděčný 

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 05. dubna 2015 10:57

Toužím mít na zahradě nějaký okrasný, růžově kvetoucí strom - prosím poradíte? Nebo keř. A aby ty růžové květy na něm byly co nejdéle :-), nejen v květnu.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 05. dubna 2015 11:43
Reakce na vanilka:

Magnolii, ta týdenní krása stojí zato!

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 05. dubna 2015 17:46
Reakce na zdensy:

Jenom týdenní ..... to je málo!! Ráda bych, aby byla v květu celé léto .

Offline RoSa
Avatar
8147 příspěvků moje polička 05. dubna 2015 18:53
Reakce na vanilka:

a co třeba hortenzii?

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 05. dubna 2015 20:21
Reakce na RoSa:

...ach ano.!, ty jsou nádherné...

...tyhle květiny fakt miluji.!

Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 05. dubna 2015 20:32
Reakce na vanilka:

Skús pozrieť:

Malus pom zai (courtabri)

kvitne 3 - 5 týždňov a v jeseni malinké jabĺčka.

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 06. dubna 2015 10:42
Reakce na RoSa:

Hortenzie jsou krásný a kvetou dlouho, ale jsou docela náročný - potřebujou kyselou půdu, vlhko a zastínění... pokoušela jsem se o ni několikrát, a marně 

Velmi dobře se jim daří v Irsku - ty obrovský, květy obsypaný keře mě fascinovaly... ale ty podmínky tady jdou jen těžko simulovat. To samý třeba keříkový venkovní fuchsie... ale jak máme poslední roky horký a suchý léto, tak to pro naše podmínky moc nevidím...

Offline Foteini
Avatar
233 příspěvků moje polička 06. dubna 2015 13:42
Reakce na barbucha:

Hortenzie bych taky moc chtěla, ale tady v Řecku (vedro a sucho) je to problém. Má je známá, na terase v restauraci na místě, kde je pořád stín i celkem vlhko. Jak se to prosím rozmnožuje - že bych jí řekla ať mi kousek dá? Má fakt nádherné keříky ve velikých květináčích, modré.

Offline luciole
Avatar
1084 příspěvků moje polička 06. dubna 2015 14:28
Reakce na vanilka:

Toužím mít na zahradě nějaký okrasný, růžově kvetoucí strom - prosím poradíte? Nebo keř. A aby ty růžové květy na něm byly co nejdéle :-), nejen v květnu.

Některé magnólie prý kvetou od jara až do mrazů: 

Magnolia ‚May to Frost‘

Magnolia "MARCH-TILL-FROST" (May-to-Frost)

Offline RoSa
Avatar
8147 příspěvků moje polička 06. dubna 2015 17:33
Reakce na Foteini:

Jak se to prosím rozmnožuje - že bych jí řekla ať mi kousek dá?

Větvičku (třeba krajní) ohne k zemi, zatíží kamenem a zahrne to místo trochou zeminy - časem (docela dlouho to ale trvá) to tam pustí kořeny, pak to oddělíš a máš novou rostlinku.

Offline Foteini
Avatar
233 příspěvků moje polička 06. dubna 2015 18:21
Reakce na RoSa:

Děkuji za radu, já ji ukecám. Ona to určitě ví její maminka, ale abych tam nebyla jak ignorant.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 06. dubna 2015 19:44

Ta hortenzie ale narůstá do obřích keřů ne? Tolik místa tam zase nemám . Magnolie je opravdu krásná, musím si o ní víc nastudovat, jestli by přežila v našich podmínkách na Vysočině.

Co jsem se dívala na internetu, tak se mi třeba moc líbí keř ibišku - nádherné růžové květy s tmavším středem .

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 06. dubna 2015 19:47
Reakce na michaela:

A ta jablíčka - jsou jedlá? Myslím kvůli dětem, aby mi to netrhaly, kdyby to náhodou bylo jedovaté.

Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 06. dubna 2015 20:37

Jedovaté nie sú.

Ale je pravda, že som ich neochutnala. Sú malinké, priemer približne do 2 centimetrov (skôr menej).

Ak ešte zajtra nejaké nájdem, ochutnám. Teraz sú stromčeky takmer holé, i keď puky už začínajú vypúšťať (Trenčín, približne 210 m n.v.). V kvete ich odfotím a vložím sem.

Tak tých stromkov, kríčkov naskladaj viac. Vo februári a marci by ti kvitol Hamamelis intermedia Jelena (to je skôr červená farba, červenofialová), potom malá jablonka, potom nejaká pivonka a nejaký malý orgován (šeřík, syringa meyeri...), a nakoniec ibištek (hibiscus).

Aha, ešte aj Spirea japonica goldflame... kvitne ružovo, listy v rozpuku sú krásne (takej farby ako bukové listy na jeseň).

Postupne v priebehu roka pridám nejakú fotodokumentáciu.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 07. dubna 2015 07:55
Reakce na Miru:

Já také, máme pár keřů a už se nemohu dočkat, až pokvetou.

My máme dost stromů a na zbytek nám stíní barák, u nás se horteniziím daří. Jinak se o ně nijak zvlášť nestaráme, mimo podzimího zástřihu.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 08. května 2015 17:00

Dnešní zahradničení

Mini jiřinky

.... a bylinkovo/zeleninový koutek v pergole

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 08. května 2015 17:21
Reakce na vanilka:

to aranžmá na těch vahách je překrásné.