Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline baltik
Avatar
4420 příspěvků moje polička 16. února 2019 07:38

Lilly_Ku to jste hezky napsala

Na druhou stranu, kdyby ten serial byl jiny, pridal i pohled te druhe, nebo treba i nina, ostatnich postav, tak by to nemuselo vadit, bylo by to zase neco jineho, inspirovane knizkou. Podobne jako pribeh sluzebnuce pridal hromadu detailu a pozadi, ktere v knizce nebyly

Offline Garfie
Avatar
23825 příspěvků moje polička 16. února 2019 09:15

Lilly_Ku Pro mě byla Lila velmi skutečná, znám holčičku, která na mě působí jako "malá Lila", celou knihu jsem tím byla ovlivněná. Té malé je zhruba deset let a její život bude zcela jistě úplně jiný, ale nedokázala jsem se od toho oprostit, myslím, že ten zážitek čtení tím pro mě byl velmi umocněný. Ale máš pravdu, že Lila tam má takovou zvláštní roli "svědka života té druhé" a mohla by klidně existovat jen v její fantazii-to je úžasná myšlenka. Seriál mě vůbec neláká, taky myslím, že dojem je nepřenosný na plátno. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4112 příspěvků moje polička 16. února 2019 10:22

Garfie to chapu.. ja si diky te knize uvedomila ze taky mam svou "lilu" a prave ta knizka mi pomohla se od toho vecnyho v duchu soupereni trochu oprostit 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4112 příspěvků moje polička 16. února 2019 10:57

Jo a docetla jsem Eleanor, bylo to moc pekny 

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 16. února 2019 16:37

Je tu někdo, kdo Geniální přítelkyni četl i viděl? Jaký z toho máte dojem?

Já jsem nečetla, jenom viděla seriál. Přiznám se, že jsem si po konci musela pustit znova první tři díly, abych pochopila některý věci Nakonec mě to docela chytlo, seriál určitě dokoukám, až budou další řady, ale k přečtení knih mě to nějak nenakoplo.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 17. února 2019 00:18

coralline Četla jsem to a pak jsem to viděla. Musím říct, že kdybych to viděla první, tak by mě ten seriál asi moc nezaujal. Ale typově mi přišli ty dvě skvěle vybrané, menší i větší, vlastně všichni, to se myslím povedlo. On ten seriál není špatný, jen mi to přišlo trochu zdlouhavý, hodně se drží předlohy a vztah těma dvěma možná vyzní občas trochu těžkopádně... nevim. Ale špatný není. Všimli jste si, že v té jejich čtvrti vůbec nemají stromy? Jsem si vždycky představila, jak sedí venku v té výhni... uf.

Online Lamicka
Avatar
13332 příspěvků moje polička 17. února 2019 10:30

moonlight tak nejak jsem si to predstavovala i v knize a zajimalo by me, jaky byl duvod, ze nechodili k mori. To mi bud v knize uniklo nebo neznam souvislosti.

Offline brrr
Avatar
9964 příspěvků moje polička 17. února 2019 11:06
@Lamicka Byli chudí, neměli nikoho, kdo by je k moři vodil.....
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 17. února 2019 11:13

Lamicka ja jsem teda cetla jen prvni dva dily, ale taky jsem to chapala tak, ze proste na chozeni k mori a podobne “nesmysly” nebyl cas...

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 17. února 2019 11:38

jak se tady před pár stránkami řešil ten hosseini, tak jsem přečetla těch tisíc planoucích sluncí - ano, daleko lepší než ty hory, to byla fakt blbost na entou, ale ani žádné wow, mám nějak pocit, že tyto knihy, které jsou čtivě napsané, jsou hrozně předvídatelné, a kloužou tak nějak po povrchu,dobrý příběh, ale kdybych to nečetla, necítím se ochuzena ... toho lovce draků neměli, ten z toho hodnocení taky vyšel nejlíp, tak až se objeví, tak mu možná dám šanci, ať mám obrázek kompletní 

Online Lamicka
Avatar
13332 příspěvků moje polička 17. února 2019 11:39

nolita tak jsem si to vylozila i ja, ale rikala jsem si, zda za tim nebylo neco dalsiho. Asi ne.

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 17. února 2019 16:37

moonlight Trochu zdlouhavý to bylo a umím si představit, že když už člověk z knížky ví, co se stane, tak to je ještě horší. Já jsem měla problém s těma malýma dětma, moc jsem se nechytala kdo je kdo (samozřejmě kromě Lenu a Lily) a co je zač jejich rodina. A najednou byly starší a nechytala jsem se znova. Ale když jsem si to pak utřídila, bylo to lepší. S těma stromama jsem si to neuvědomila, ale je to pravda. Asi neměli po práci ještě energii nebo vůbec myšlenky řešit nějakou zeleň.

Offline Samantha
Avatar
1662 příspěvků moje polička 18. února 2019 09:08
Reakce na Lilly_Ku:

Jo a docetla jsem Eleanor, bylo to moc pekny 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 18. února 2019 09:10

Lilly_Ku eleanor jsem zacala vcera, zatim mi prijde dost divna- ta postava, kniha zatim dobry, tak jsem zvedava:)

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 18. února 2019 09:18

Garfie na Gentlemana se chystám právě teď, tak jsem zvědavá.

Jinak jsem v poslední době přečetla první díl Jih proti severu. Dostala jsem oba díly na Vánoce a dobrý, začetla jsem se do toho.

Rozbitá od Cathy Glass. To je dost drsný.

Popmusic z Vittuly od Mikaela Niemi a to mi přišlo pěkný, taková milá knížka. Připomnělo to knížky, které jsem četla v pubertě, podle mě by se to mohlo líbit mladším ročníkům.

Offline Isca
Avatar
4444 příspěvků moje polička 18. února 2019 10:31

Samantha Určitý věci jsem tam fakt až do konce nečekala.  

Offline Samantha
Avatar
1662 příspěvků moje polička 18. února 2019 11:11

Isca 

Myslíš mámu? Já taky ne, zajímavá situace.

Offline Isca
Avatar
4444 příspěvků moje polička 18. února 2019 11:14

Samantha Přesně tak. Na jedné straně úlevný, na druhé děsivý, když jsem si promítla situace s ní zpětně. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 18. února 2019 11:19

Mně se Eleanor nakonec taky líbila moc, hlavní hrdinka mi byla strašně sympatická, bývala bych tu knížku i zařadila do takovýho toho feel good čtení, nemít to tak strašný traumata na pozadí... A vůbec nechápu, že se ta knížka prodává, nebo alespoň u nás v knihkupectví, v sekci tzv. "ženských románů" po boku Padesáti odstínů šedi a spol., pfff.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 18. února 2019 13:47

nellielovett Popmusic z Vittuly  jedna z mála kníh, u ktorých som sa fakt nasmiala. Film je tiež fajn, ale už je to nejaký ten piatok, čo som ho videla, takže si vybavujem len ten celkový dojem.