Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 10. února 2019 14:59

Renusatko já od něho četla A hory odpověděly, a nic moc teda... dobře se to četlo, nebyla to nuda,  ale za mě takový na efekt psaný příběh, kdybych to nečetla, o nic nepřijdu... pak už jsem nic jiného nezkoušela

Online Garfie
Avatar
23622 příspěvků moje polička 10. února 2019 15:18

Renusatko Já bych tomu dala šanci.

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 10. února 2019 15:33

Tak to asi ještě zkusím. Nevím, jestli úplně hned, ale dám tomu ještě šanci.

Offline brrr
Avatar
9901 příspěvků moje polička 10. února 2019 15:43

Renusatko Četla jsem i Tisíc žhavých sluncí a to se mi líbiloa taky. Ale třeba A hory odpověděly, jak zmiňovala @nolita mě absolutně nelákaly už jen podle popisu.

Online Garfie
Avatar
23622 příspěvků moje polička 10. února 2019 17:49

brrr A hory odpověděly jsou podle mě nejhorší :-)

Offline Gatita
Avatar
7083 příspěvků moje polička 10. února 2019 22:06

Renusatko mne se to libilo hodne. Ale jeste lepsi se mi zdalo 1000 zhnoucich slunci, to je takovy zensky pribeh a ty postavy tam mely vyvoj. A jak tu nekdo psal - tu jeho posledni knihu nebrat, za me slatanina a skoncila jsem v pulce.

Edit: a kdo ma rad knihy z "tohohle" prostredi, tak davam tip na Knihkupce z Kabulu od Asne Seierstadtove, pripadne komu nevadi anglictina, tak City of Lies od ramity navai.

Offline MP Marge
Avatar
5642 příspěvků moje polička 11. února 2019 01:47
Reakce na nolita:

Renusatko já od něho četla A hory odpověděly, a nic moc teda... dobře se to četlo, nebyla to nuda,  ale za mě takový na efekt psaný příběh, kdybych to nečetla, o nic nepřijdu... pak už jsem nic jiného nezkoušela

​Ja fakt myslim, ze ty Hory jsou jeho nejslabsi knizka - jako docetla jsem to, ale taky jsem nemela pocit, ze kdybych to byvala odlozila, tak bych o neco prisla. Ale ty dve prvni knizky se mi moc libily, jsou fakt lepsi, mozna bych ho jeste nezatratila 

Online Garfie
Avatar
23622 příspěvků moje polička 11. února 2019 09:29

Gatita Mně se Draci líbili víc, asi i právě proto, že to tak moc ženský příběh nebyl. Přijde mi, že z ženského pohledu byla napsána hromada podobných knih. Jinak díky za tipy, já nedávno přečetla Kavárničku v Kábulu a i když se to četlo dobře, doporučit nemůžu, fakt klasický románek, až červená knihovna  

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 11. února 2019 09:30

Já si koupila nedávno náhodou v antikvariátu od Holdstocka Fantoma a je to skvělý, Holdstocka jsem četa naposled před dvaceti lety a skoro jsem zapomněla, jak moc skvělý to je 

Offline Gatita
Avatar
7083 příspěvků moje polička 11. února 2019 10:45

Garfie tak ten Knihkupec by se Ti libit mohl. Jsou to kratke pribehy ze soucasnosti, neni to nic veseleho, ale ani se tam nepopisuji zadne brutalnosti, proste takovy bezny zivot v mistnich rodinach, ocima norske novinarky.  Moc se mi libil styl vypraveni.

City of lies taky davam palec nahoru, je to z iranu. Velmi pekne napsane, ale dost desne, jak tam popisuje pokrytectvi a korupci. Koupila jsem si to v jednom uchvatnem knihkupectvi v emiratech a dost se divim,ze to proslo cenzurou:)

Offline Vilemina
Avatar
2254 příspěvků moje polička 11. února 2019 11:05

Potrefenáhusa tos mi připomněla, že jsem měla ráda Les mytág, ale taky jsem to četla už někdy strašně dávno, asi se k němu vrátím (teda až někdy na jaře vybalím knihy z krabic, páč furt trvá rekonstrukce). A jinak jsem dočetla Trhlinu a teda nevím, nějak mě to nebralo  (asi jsem měla velký očekávání, že se budu bát :-) )

Offline brrr
Avatar
9901 příspěvků moje polička 11. února 2019 11:05

Gatita Pokud Tě zajímá Afgánistán, Irán, atd. tak ještě doporučuju iránský Dům u mešity. Persepolis od Satrapijové předpokládám znáš.

Offline Samantha
Avatar
1571 příspěvků moje polička 11. února 2019 11:12

Renusatko 

Draky dočíst. A 1000 sluncí taky :)

Offline Gatita
Avatar
7083 příspěvků moje polička 11. února 2019 11:32

brrr diky, Dům davam na seznam, i kdyz k tematu jsem uz nacetla dost a ted zas sjizdim neco jineho;) A Persepolis jsem videla aspon 3x, to je vynikajici film. Jinak jsem videla i par iranskych filmu na festivalu a byly prekvapive koukatelne a takove civilni nebo jak to popsat. Ale  zit tam ani za zlate prase. 

Online Garfie
Avatar
23622 příspěvků moje polička 11. února 2019 11:38

brrr Dům u mešity se mi bude určitě líbit, díky moc. Škoda, že nevyšel jako e-kniha, už bych stahovala :-)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 11. února 2019 12:16

Gatita  íránský filmy jsou fakt stabilně hodne dobry už hodne dlouho, ne teda všechny, ale dost perel mají, Rozchod Nadera a Simin, Chuť třešní a další, co si teď nevzpomenu, ale vsechno to byly takový civilní, minimalistický a dost naléhavý filmy

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 11. února 2019 13:45

Vilemina Les mytag jsem cetla nedavno a naprosto me to nadchlo, myslim ze nic podobneho jsem nikdy necetla...jenom se bojim aby ostatni dily udrzely latku. Navic nevim jestli tu je jeste nekdo, kdo miluje knihy z Arga, jejich zpracovani, obalky, cleneni textu, proste nadhera. 

Trhlina proti tomu neurazi nenadchne, ale vcelku dobry. 

Jinak ja ted ctu Terror a to je taky bomba, ta atmosfera! 

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 11. února 2019 13:50

Vilemina jak sa to tu pletie s tym Iranom, tak som si to spojila a dost som sa divila, co ma fantasy spolocne s Blizkym vychodom. 

Offline Vilemina
Avatar
2254 příspěvků moje polička 11. února 2019 14:03
Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 11. února 2019 15:50

Garfie Jsi mě inspirovala k tomu otevřít konečně Zvuk slunečních hodin co jsem měla už stopadesát let na to-read seznamu, udělala jsem si pěknou sobotu, nebo teda pěknou, pěkně jsem to ořvala! A teď abych si snad radši dala nějakou humoristickou literaturu... :) 

A teda mám za sebou měsíc existence se čtečkou a je to super věc, jen jsem si myslela, že je těch ebooků mnohem víc, resp. že u novinek už to bude skoro samozřejmost vydat je rovnou i elektronicky, no a ono vůbec, teď jsem třeba chtěla číst Less od Greera, Noční oceán a pod vlivem čtenářského klubu Martinusu ještě Dej mi své jméno a nic z toho nevyšlo jako ebook, jako naštěstí mi neva angličtina, tak si to můžu pořídit v originále, ale mírně rozmrzelá jsem z toho byla...